817173-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Industrielle Maschinen – Pumpestationer og pumper til KompetenceCenter Sjælland (Genudbud)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelPumpestationer og pumper til KompetenceCenter Sjælland (Genudbud)
BeschreibungPumpestationer og pumper, samt renovering og reservedele til spildevandsområdet. (ekskl. "Minipumpestationer, komplette" som er på særskilt aftale) Følgende forsyninger forventes at deltage som ordregiver: Faxe, Kalundborg, Odsherred og Ringsted spildevandsselskaber.
Interne Kennung613663
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42131145 Rückschlagventile, 42131230 Schieberventile, 42122000 Pumpen, 42124200 Teile für Pumpen oder Hebewerke für Flüssigkeiten, 45232431 Abwasserpumpstation
5. Los
LosLOT-0000
TitelGENUDBUD: Pumpestationer og pumper
BeschreibungProduktsortimentet består af følgende produktkategorier og tjenesteydelser som er uddybet i Bilag 2 Kravspecifikation. Produktsortimentet består af følgende 17 produktkategorier: Pumper og pumpespecifikke reservedele: 1. Spildevandspumper 2. Servicekit 3. Pumpehjul, standard 4. Pumpehjul, hårdt forkromet 5. Pumpefod 6. Pumpeklo 7. Guidefæste Tilbehør: 8. PE-brønde 9. Ventilbrønde 10. Ventiltoppe 11. Ventiler 12. Flowmålerbrønde 13. Dækselløsninger 14. Guiderør og guidefæste 15. PE-rør og fittings 16. Kæder 17. Kabler Følgende produktkategorier og -områder har snitflade til området, men er ikke omfattet af nærværende rammeaftale: • Styring (Pumpestyring og styreskabe) • Niveauvipper, tryktransmittere • Flowmåler sensorer • Ventil- og elskabe • Minipumpestationer, komplette Rammeaftalen omfatter desuden visse relaterede tjenesteydelser som rådgivning, projektarbejde, installation, teknisk service m.m.
Optionen
Beschreibung der OptionenAftalen kan forlænges 2 gange i op til 12 måneder hver gang