2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Rogowo w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości niezamieszkałych oraz z domków letniskowych na nieruchomościach lub od innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Rogowo, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn. zm..), ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 573), ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 809), ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960), rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868.), rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów (Dz. U. poz. 2531), rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. poz. 10), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. poz. 1530), rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. poz. 2412), rozporządzeniami wykonawczymi do niniejszych ustaw oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego nr XXXII/545/17 z dnia 29 maja 2017 roku w sprawie uchwalenia ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” oraz uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr III/79/19 z dnia 18 lutego 2019 r. w sprawie aktualizacji ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko – pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” w zakresie wskazania miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów z załącznikami, uchwałą nr XXXII/546/17 z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykonania ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” z późniejszymi zmianami, przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rogowo przyjętego uchwałą nr XLVIII/353/2023 z dnia 27 lutego 2023 r. oraz zgodnie z uchwałą Nr XVII/118/2020 Rady Gminy Rogowo z dnia 12 maja 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Rogowo i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kujawsko – Pomorskiego z dnia 2 czerwca 2020 r. poz. 2598).
Vorherige Bekanntmachung: 814812-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „ODBIERANIE I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŚCICIELI NIERUCHOMOŚCI Z TERENU GMINY ROGOWO W ROKU 2026”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości niezamieszkałych oraz z domków letniskowych na nieruchomościach lub od innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie Gminy Rogowo, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 647 z późn.zm.), ustawą z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 573), ustawą z dnia 24 kwietnia 2009 r. o bateriach i akumulatorach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 809), ustawą z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 960), rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. Nr 104, poz. 868.), rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 23 grudnia 2019 r. w sprawie rodzajów odpadów i ilości odpadów, dla których nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów (Dz. U. poz. 2531), rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. poz. 10), rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. poz. 1530), rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania oraz sposobu obliczania poziomu ograniczenia masy tych odpadów (Dz. U. poz. 2412), rozporządzeniami wykonawczymi do niniejszych ustaw oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami, przyjętego uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego nr XXXII/545/17 z dnia 29 maja 2017 roku w sprawie uchwalenia ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” oraz uchwałą Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego nr III/79/19 z dnia 18 lutego 2019 r. w sprawie aktualizacji ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko – pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” w zakresie wskazania miejsc spełniających warunki magazynowania odpadów z załącznikami, uchwałą nr XXXII/546/17 z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wykonania ,,Planu gospodarki odpadami województwa kujawsko-pomorskiego na lata 2016-2022 z perspektywą na lata 2023-2028” z późniejszymi zmianami, przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Rogowo przyjętego uchwałą nr XLVIII/353/2023 z dnia 27 lutego 2023 r. oraz zgodnie z uchwałą Nr XVII/118/2020 Rady Gminy Rogowo z dnia 12 maja 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie Gminy Rogowo i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi (Dz. Urz. Woj. Kujawsko – Pomorskiego z dnia 2 czerwca 2020 r. poz. 2598). 1) W szczególności przedmiot zamówienia obejmuje: a) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych z nieruchomości w granicach administracyjnych Gminy Rogowo; b) odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zbieranych selektywnie w tym odpadów biodegradowalnych „BIO” z nieruchomości w granicach administracyjnych Gminy Rogowo; c) odbieranie i zagospodarowania odpadów komunalnych selektywnie zebranych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowanego przy ul. Jeziornej 1a w Rogowie. d) odbiór, transport i zagospodarowanie nielimitowanej ilości odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych) oraz zbieranych w sposób selektywny od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, na których powstają odpady; e) odbiór transport i zagospodarowanie zgromadzonych odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK); f) odbiór, transport i zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, mebli i innych odpadów wielkogabarytowych - 2 razy w roku „wystawka”; g) zapewnienie wszystkim właścicielom nieruchomości pojemników i kontenerów oraz worków do zbierania odpadów komunalnych, zgodnie z danymi zawartymi w Załączniku Nr 10; h) odbiór odpadów komunalnych zmieszanych z kontenerów oraz wysegregowanych odpadów z dzwonów maksymalnie wynosi 72 godziny od momentu zgłoszenia telefonicznego. 2) Gmina Rogowo jest typowo gminą rolniczą. Działalność gospodarcza w większości związana jest z handlem hurtowym, detalicznym, naprawą pojazdów samochodowych, budownictwem, oświatą oraz bazą noclegową. W zabudowie wielorodzinnej (spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty w ilości 33 szt.) zamieszkuje 631 mieszkańców. Ponadto na terenie gminy znajdują się obiekty związane z oświatą i kulturą (szkoły, świetlice) w ilości 34, nieruchomości związanych z działalnością gospodarczą oraz użyteczności publicznej w ilości 103 w tym nieruchomości rekreacyjno-wypoczynkowych (pobyt sezonowy) w ilości 74. Na terenie Gminy Rogowo znajdują się 4 cmentarze parafialne w miejscowościach: Czewujewo, Lubcz, Gościeszyn i Rogowo. 3) Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Gminy Rogowo stan na 31 grudnia 2024 r. wynosi 6 576 osób.