See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa specjalistycznych artykułów chemicznych III
Beschreibung: [1] Przedmiotem zamówienia jest dostawa specjalistycznych produktów chemicznych, przeznaczonych do obsługi samolotów wielozadaniowych F16 i F-35. [2] Zamówienie zostało podzielone na 18 części: [3] Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie lub wybrane przez siebie części postępowania. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, z zastrzeżeniem, że oferta musi obejmować dostawę wszystkich pozycji asortymentowych w ramach wybranego zadania. Oferta nie zawierająca kompletnej wyceny asortymentu określonego w wybranej części podlega odrzuceniu.
Vorherige Bekanntmachung: 629227-2025
Interne Kennung: 48/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający skraca termin składania ofert o 5 dni (postępowanie prowadzone przy użyciu środków komunikacji elektronicznej).
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dokonując oceny ofert, Zamawiający zastosuje tzw. „procedurę odwróconą” określoną w art. 139 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24960000 Verschiedene chemische Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Płyny do powłok chromianowych (ZZLT)
Beschreibung: [1]Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 6a do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [2] Wymagania dotyczące asortymentu w części 1-13, 16 oraz części 18 [2.1] Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający zamieścił w OPZ listę produktów, które są dopuszczone do użytku zgodnie z dokumentacją producenta sprzętu Lockheed Martin. [2.2] Wykonawca może zaoferować produkt równoważny (nie znajdujący się na liście wskazanej w OPZ) pod warunkiem, że będzie on zgodny z wytycznymi zawartymi w aktualnej liście GUC „General Use Consumables (GUC) List”, opracowanej przez producenta sprzętu Lockheed Martin. [2.3] Lista GUC w zakresie niezbędnym do złożenia oferty może zostać udostępniona Wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia w siedzibie Zamawiającego, lub drogą elektroniczną po złożeniu wniosku. Wniosek powinien zawierać informację o pozycjach asortymentowych, w których Wykonawca chce zaoferować produkty równoważne. [3] Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia w części 1-16 wypełnił Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ w następujący sposób: kolumna I (nr 9) − jeśli produkt posiada NSN, kolumna J (nr 10) − jeśli posiada P/N, a w innym przypadku należy podać symbol katalogowy, kolumna K (nr 11) − CC lub nazwę producenta, na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment, w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego. Nie wypełnienie kolumny I – jeśli produkt posiada NSN, J i K w którejkolwiek w pozycji w zakresie części, na którą składana jest oferta skutkować będzie odrzuceniem oferty. [4] W przypadku, gdy oferowany produkt jest fabrycznie pakowany w opakowania zbiorcze lub jednostkowe o pojemności innej niż wskazana przez Zamawiającego (w szczególności jeżeli jego pojemność jest podana w innej jednostce miary) za produkt równoważny uznany zostanie asortyment: [4.1] spełniający wszystkie wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6a do SWZ, [4.2] zapakowany w opakowanie fabryczne o pojemności nie mniejszej niż wskazana przez Zamawiającego. Co oznacza, że ilość produktu w opakowaniu jednostkowym określona w OPZ jest minimalną pojemnością, jaką powinien zawierać zaoferowany produkt. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru w ilości nie mniejszej niż wskazana w dokumentach zamówienia niezależnie od jednostek miary opakowania produktu (przeliczając jednostki miary należy zaokrąglać wartości w górę do drugiego miejsca po przecinku). UWAGA! Ilość opakowań zamawianego towaru podana w Formularzu cenowym jest stała, nie ulega zmianie bez względu na wielkość opakowania. [5] Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. [6] Produkty chemiczne objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. [7] Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. Towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. [8] Przedmiot zamówienia musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70% pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta. [9] Jeżeli na opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym nie będzie podanej daty przydatności do użycia, Wykonawca zobligowany jest do przedstawienia dokumentu zawierającego taką informację podczas odbioru przedmiotu zamówienia. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. [10] Na produkty chemiczne obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. [11] Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, Gucin 58A, 98-113 Buczek. [12] Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. [13] W dniu dostawy odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór produktów będących przedmiotem umowy. W przypadku, gdy dostarczony towar (w części lub całości) nie będzie odpowiadał opisowi określonemu w SWZ – Zamawiający odmówi przyjęcia towaru, a Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia towaru zgodnego z przedmiotem zamówienia na swój koszt w terminie trwania umowy. [14] Wykonawca przy dostawie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany dołączyć karty charakterystyki (MSDS) w języku polskim. Nie dostarczenie karty charakterystyki skutkowało będzie odmową przyjęcia towaru. [15] Zamawiający przewiduje, że dostawy będą realizowane sukcesywnie zgodnie z możliwościami logistycznymi Wykonawcy.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Środki do powlekania (ZZLT)
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Płyn czyszczący HFE-71IPA 1 GAL PAIL (ZZLT)
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Smary I (ZZLT)
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 - Smary II (ZZLT)
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 - Środek antykorozyjny BRAYCO 589 1GAL (ZZLT)
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 - Środki czyszczące I (ZZLT)
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 - Środki czyszczące II (ZZLT)
Los: LOT-0009
Titel: Część 9 - Środki czyszczące III (ZZLT)
Los: LOT-0010
Titel: Część 10 - Płyn do mycia 037000255741 (ZZLT)
Los: LOT-0011
Titel: Część 11 - Zmywacz do penetrantów ZR-10C (ZZLT)
Los: LOT-0012
Titel: Część 12 - Penetrant defektoskopijny ZYGLO ZL37 (ZZLT)
Los: LOT-0013
Titel: Część 13 - Mastyksy i uszczelniacze (ZZLT)
Los: LOT-0014
Titel: Część 14 - Kleje (ZZLT)
Beschreibung: [1]Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 6a do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [2] Jeżeli w dokumentach dotyczących zamówienia wskazana jest marka, producent lub nazwa własna, należy traktować to jako produkt przykładowy. Wykonawca może zaoferować produkt równoważny w stosunku do wskazanego przez Zamawiającego. Produkty równoważne muszą posiadać parametry techniczne (kryteria równoważności) nie gorsze niż te wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia. [3] Zamawiający wymaga, aby Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia w części 1-16 wypełnił Formularz cenowy – załącznik nr 2 do SWZ w następujący sposób: kolumna I (nr 9) − jeśli produkt posiada NSN, kolumna J (nr 10) − jeśli posiada P/N, a w innym przypadku należy podać symbol katalogowy, kolumna K (nr 11) − CC lub nazwę producenta, na podstawie których Zamawiający będzie mógł bezspornie zidentyfikować oferowany asortyment, w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego. Nie wypełnienie kolumny I – jeśli produkt posiada NSN, J i K w którejkolwiek w pozycji w zakresie części, na którą składana jest oferta skutkować będzie odrzuceniem oferty. [4] W przypadku, gdy oferowany produkt jest fabrycznie pakowany w opakowania zbiorcze lub jednostkowe o pojemności innej niż wskazana przez Zamawiającego (w szczególności jeżeli jego pojemność jest podana w innej jednostce miary) za produkt równoważny uznany zostanie asortyment: [4.1] spełniający wszystkie wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6a do SWZ, [4.2] zapakowany w opakowanie fabryczne o pojemności nie mniejszej niż wskazana przez Zamawiającego. Co oznacza, że ilość produktu w opakowaniu jednostkowym określona w OPZ jest minimalną pojemnością, jaką powinien zawierać zaoferowany produkt. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru w ilości nie mniejszej niż wskazana w dokumentach zamówienia niezależnie od jednostek miary opakowania produktu (przeliczając jednostki miary należy zaokrąglać wartości w górę do drugiego miejsca po przecinku). UWAGA! Ilość opakowań zamawianego towaru podana w Formularzu cenowym jest stała, nie ulega zmianie bez względu na wielkość opakowania. [5] Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. [6] Produkty chemiczne objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. [7] Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. Towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. [8] Przedmiot zamówienia musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70% pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta. [9] Jeżeli na opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym nie będzie podanej daty przydatności do użycia, Wykonawca zobligowany jest do przedstawienia dokumentu zawierającego taką informację podczas odbioru przedmiotu zamówienia. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. [10] Na produkty chemiczne obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. [11] Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, Gucin 58A, 98-113 Buczek. [12] Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. [13] W dniu dostawy odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór produktów będących przedmiotem umowy. W przypadku, gdy dostarczony towar (w części lub całości) nie będzie odpowiadał opisowi określonemu w SWZ – Zamawiający odmówi przyjęcia towaru, a Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia towaru zgodnego z przedmiotem zamówienia na swój koszt w terminie trwania umowy. [14] Wykonawca przy dostawie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany dołączyć karty charakterystyki (MSDS) w języku polskim. Nie dostarczenie karty charakterystyki skutkowało będzie odmową przyjęcia towaru. [15] Zamawiający przewiduje, że dostawy będą realizowane sukcesywnie zgodnie z możliwościami logistycznymi Wykonawcy.
Los: LOT-0015
Titel: Część 15 - Uszczelniacz i środek do usuwania mas uszczelniających (ZZLT)
Los: LOT-0016
Titel: Część 16 - Chemia LOCTITE (ZZLT)
Los: LOT-0017
Titel: Część 17 - Smary i oleje do F-16 (MPS)
Beschreibung: [1]Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 6b do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [2]Jeżeli w dokumentach dotyczących zamówienia wskazana jest marka, producent lub nazwa własna, należy traktować to jako produkt przykładowy. Wykonawca może zaoferować produkt równoważny w stosunku do wskazanego przez Zamawiającego. Produkty równoważne muszą posiadać parametry techniczne (kryteria równoważności) nie gorsze niż te wyszczególnione w opisie przedmiotu zamówienia. [3] W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia w części 17-18 w każdej pozycji Formularza cenowego – załącznik nr 2 do SWZ Wykonawca wypełnia kolumnę J (nr 10) w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego. Wykonawca wpisuje dokładną nazwę towaru, który zobowiązuje się dostarczyć w ramach umowy, tj.: [3.1] w przypadku asortymentu posiadającego numery NSN i MIL Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał te informacje w treści oferty; [3.2] w przypadku braku NSN i MIL należy podać nazwę wskazującą rodzaj i charakter produktu dla wszystkich części oferowanych materiałów. Złożenie oferty bez wskazania danych, o których mowa w pkt. powyżej skutkować będzie odrzuceniem oferty. [4] W przypadku, gdy oferowany produkt jest fabrycznie pakowany w opakowania zbiorcze lub jednostkowe o pojemności innej niż wskazana przez Zamawiającego (w szczególności jeżeli jego pojemność jest podana w innej jednostce miary) za produkt równoważny uznany zostanie asortyment: [4.1] spełniający wszystkie wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6b do SWZ, [4.2] zapakowany w opakowanie fabryczne o pojemności nie mniejszej niż wskazana przez Zamawiającego. Co oznacza, że ilość produktu w opakowaniu jednostkowym określona w OPZ jest minimalną pojemnością, jaką powinien zawierać zaoferowany produkt. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru w ilości nie mniejszej niż wskazana w dokumentach zamówienia niezależnie od jednostek miary opakowania produktu (przeliczając jednostki miary należy zaokrąglać wartości w górę do drugiego miejsca po przecinku). UWAGA! Ilość opakowań zamawianego towaru podana w Formularzu cenowym jest stała, nie ulega zmianie bez względu na wielkość opakowania. [5] Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. [6] Produkty chemiczne objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. [7] Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. Towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. [8] Przedmiot zamówienia musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70% pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta. [9] Jeżeli na opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym nie będzie podanej daty przydatności do użycia, Wykonawca zobligowany jest do przedstawienia dokumentu zawierającego taką informację podczas odbioru przedmiotu zamówienia. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. [10] Na produkty chemiczne obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. [11] Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, Gucin 58A, 98-113 Buczek. [12] Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. [13] W dniu dostawy odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór produktów będących przedmiotem umowy. W przypadku, gdy dostarczony towar (w części lub całości) nie będzie odpowiadał opisowi określonemu w SWZ – Zamawiający odmówi przyjęcia towaru, a Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia towaru zgodnego z przedmiotem zamówienia na swój koszt w terminie trwania umowy. [14] Wykonawca przy dostawie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany dołączyć karty charakterystyki (MSDS) w języku polskim. Nie dostarczenie karty charakterystyki skutkowało będzie odmową przyjęcia towaru. [15] Zamawiający przewiduje, że dostawy będą realizowane sukcesywnie zgodnie z możliwościami logistycznymi Wykonawcy.
Haupteinstufung (cpv): 09211000 Schmieröle und Schmierstoffe
Los: LOT-0018
Titel: Część 18 - Smary i oleje do F-35 (MPS)
Beschreibung: [1]Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (tj. parametry jakościowe, cechy funkcjonalne oraz inne wymagania) zawiera załącznik nr 6b do SWZ. Dostarczony towar musi spełniać minimalne wymagania jakościowe zawarte w tym dokumencie. [2] Wymagania dotyczące asortymentu w części 1-13, 16 oraz części 18: [2.1] Ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, Zamawiający zamieścił w OPZ listę produktów, które są dopuszczone do użytku zgodnie z dokumentacją producenta sprzętu Lockheed Martin. [2.2] Wykonawca może zaoferować produkt równoważny (nie znajdujący się na liście wskazanej w OPZ) pod warunkiem, że będzie on zgodny z wytycznymi zawartymi w aktualnej liście GUC „General Use Consumables (GUC) List”, opracowanej przez producenta sprzętu Lockheed Martin. [2.3] Lista GUC w zakresie niezbędnym do złożenia oferty może zostać udostępniona Wykonawcom ubiegającym się o udzielenie zamówienia w siedzibie Zamawiającego, lub drogą elektroniczną po złożeniu wniosku. Wniosek powinien zawierać informację o pozycjach asortymentowych, w których Wykonawca chce zaoferować produkty równoważne. [3] W przypadku ubiegania się o udzielenie zamówienia w części 17-18 w każdej pozycji Formularza cenowego – załącznik nr 2 do SWZ Wykonawca wypełnia kolumnę J (nr 10) w celu umożliwienia porównania parametrów oferowanych produktów z żądanymi przez Zamawiającego. Wykonawca wpisuje dokładną nazwę towaru, który zobowiązuje się dostarczyć w ramach umowy, tj.: [3.1] w przypadku asortymentu posiadającego numery NSN i MIL Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał te informacje w treści oferty; [3.2] w przypadku braku NSN i MIL należy podać nazwę wskazującą rodzaj i charakter produktu dla wszystkich części oferowanych materiałów. Złożenie oferty bez wskazania danych, o których mowa w pkt. powyżej skutkować będzie odrzuceniem oferty. [4] W przypadku, gdy oferowany produkt jest fabrycznie pakowany w opakowania zbiorcze lub jednostkowe o pojemności innej niż wskazana przez Zamawiającego (w szczególności jeżeli jego pojemność jest podana w innej jednostce miary) za produkt równoważny uznany zostanie asortyment: [4.1] spełniający wszystkie wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne określone w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia - załącznik nr 6b do SWZ, [4.2] zapakowany w opakowanie fabryczne o pojemności nie mniejszej niż wskazana przez Zamawiającego. Co oznacza, że ilość produktu w opakowaniu jednostkowym określona w OPZ jest minimalną pojemnością, jaką powinien zawierać zaoferowany produkt. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia towaru w ilości nie mniejszej niż wskazana w dokumentach zamówienia niezależnie od jednostek miary opakowania produktu (przeliczając jednostki miary należy zaokrąglać wartości w górę do drugiego miejsca po przecinku). UWAGA! Ilość opakowań zamawianego towaru podana w Formularzu cenowym jest stała, nie ulega zmianie bez względu na wielkość opakowania. [5] Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć towar pełnowartościowy, magazynowany w odpowiednich warunkach i zakonserwowany metodą zapewniającą zachowanie jego właściwości oraz parametrów techniczno-eksploatacyjnych podczas składowania i transportu. [6] Produkty chemiczne objęte zamówieniem powinny być dostarczone w oryginalnych jednostkowych opakowaniach producenta (np. puszki, tubki, butelki, itd.). Zamawiający nie dopuszcza rozdzielania/przelewania produktów do pojemników zastępczych. [7] Zamawiający wymaga, aby dostarczony towar był oznaczony w sposób umożliwiający identyfikację oznaczeń producenta. Opakowania jednostkowe powinny zawierać nazwę i/lub logo producenta, opis zawartości, numer katalogowy, typ/symbol, termin przydatności do użycia, zabezpieczenia stosowane przez producentów, itp. Towar, którego identyfikacja nie będzie możliwa nie zostanie przyjęty. [8] Przedmiot zamówienia musi posiadać okres przydatności do użycia nie krótszy niż 70% pełnego okresu przydatności do użytku wskazanego przez producenta. [9] Jeżeli na opakowaniu jednostkowym lub zbiorczym nie będzie podanej daty przydatności do użycia, Wykonawca zobligowany jest do przedstawienia dokumentu zawierającego taką informację podczas odbioru przedmiotu zamówienia. Powyższe dotyczy produktów, których przydatność do użycia jest ograniczona czasowo. [10] Na produkty chemiczne obowiązywać będzie gwarancja producenta. Wykonawca zobowiązany jest wydać Zamawiającemu dokumenty gwarancyjne dostarczonych towarów, jeśli takich udzielił producent. Na towary, dla których producent nie określa terminu gwarancji, odpowiedzialność za jakość dostarczonego towaru przejmuje Wykonawca przez okres 24 miesięcy od daty dostawy do Zamawiającego. [11] Wykonawca dostarczy towar do magazynu Zamawiającego, zlokalizowanego pod adresem: 32. Baza Lotnictwa Taktycznego, Gucin 58A, 98-113 Buczek. [12] Koszt transportu towaru do siedziby Zamawiającego zostanie wkalkulowany w cenę oferty. Zamawiający nie ponosi z tego tytułu żadnych dodatkowych opłat. [13] W dniu dostawy odbędzie się ilościowy i jakościowy odbiór produktów będących przedmiotem umowy. W przypadku, gdy dostarczony towar (w części lub całości) nie będzie odpowiadał opisowi określonemu w SWZ – Zamawiający odmówi przyjęcia towaru, a Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia towaru zgodnego z przedmiotem zamówienia na swój koszt w terminie trwania umowy. [14] Wykonawca przy dostawie przedmiotu zamówienia jest zobowiązany dołączyć karty charakterystyki (MSDS) w języku polskim. Nie dostarczenie karty charakterystyki skutkowało będzie odmową przyjęcia towaru. [15] Zamawiający przewiduje, że dostawy będą realizowane sukcesywnie zgodnie z możliwościami logistycznymi Wykonawcy.