See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie zimowego utrzymania dróg na wyznaczonym terenie Miasta i Gminy Niepołomice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie zimowego utrzymania dróg na wyznaczonym terenie Miasta i Gminy Niepołomice Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie zimowego utrzymania dróg na terenie Miasta i Gminy Niepołomice Obszar I - Miasto Niepołomice, Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, Obszar II - Podłęże, Staniątki, Ochmanów, Zakrzów, Zakrzowiec, Suchoraba, Zagórze, Obszar III - Niepołomice, Wola Batorska, Wola Zabierzowska, Zabierzów Bocheński, Chobot, Obszar IV - chodnik wzdłuż drogi wojewódzkiej 964 Szczegółowy wykaz dróg stanowi załącznik do Zaproszenia do negocjacji Miejsce wykonywania zamówienia: Miasto i Gmina Niepołomice Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp. 1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem usługi zimowego utrzymania dróg gminnych będących przedmiotem zamówienia. 2. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz. U. z 2024 poz. 1773). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy. 3. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ. 4. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do zaproszenia do negocjacji
Interne Kennung: ZP.27159.2025
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: ZP.271.59.2025