See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tillægsaftale til rådgiverkontrakt
Beschreibung: Byggeskadefonden ønsker at indgå en tillægskontrakt til en eksisterende rådgiveraftale omfattende udarbejdelse af et udbudsprojekt på udbedring af skader på 310 badeværelser for boligforeningen KAB. Tillægsaftalen skyldes, at udbudsprojektet er blevet udvidet i forhold til det oprindeligt forudsatte omfang. Den oprindelige kontrakt har en værdi under tærskelværdien for udbud. Tillægsaftalen har en særskilt værdi på 822.000kr. ekskl. moms.
Interne Kennung: 20027-0104
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356400 Technische Planungsleistungen, 71621000 Technische Analysen oder Beratung
5. Los
Los: LOT-0000