2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa odbierania i transportu odpadów komunalnych z terenu Gminy Nowa Wieś Lęborska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych oraz ich transportu do najbliższej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych wskazanej w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2022”, powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, na wszystkich nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, na nieruchomościach niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne objętych gminnym systemem odbioru odpadów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, odpadów komunalnych, oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. - dostarczenie worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz bioodpady; - odbiór raz w roku (z nieruchomości zamieszkałych) odpadów wielkogabarytowych, odpadów elektrycznych i elektronicznych (kompletnych i niekompletnych). Przedmiotowa akcja winna obejmować odbiór następujących frakcji odpadów: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony samochodowe, rowerowe oraz motorowerowe, odzież i tekstylia. Zbiórka nie obejmuje odpadów poremontowych, budowlanych oraz sanitarnych. - kontrola realizacji przez właścicieli nieruchomości obowiązku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych; - prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem. Dane dotyczące Gminy Nowa Wieś Lęborska, mające wpływ na przedmiot zamówienia Liczba zameldowanych mieszkańców Gminy Nowa Wieś Lęborska na dzień 31.07.2025 r. wynosi 13 646 osób. Liczba nieruchomości wynikająca ze złożonych deklaracji na 31.07.2025 r. wynosi 3878, w tym 6 zarządców budynków wielolokalowych (spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz 55 właścicieli nieruchomości, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Liczba mieszkańców wynikająca ze złożonych deklaracji na dzień 31.07.2025 r. wynosi 11 573. Wykaz budynków wielolokalowych : - Spółdzielnia Mieszkaniowa Łebień (blok 92, 94, 95, 96, 97, 98, 99) - Wspólnota Mieszkaniowa „Kębłowo Nowowiejskie 27”, - Wspólnota Mieszkaniowa „Kębłowo Nowowiejskie 28” - Wspólnota Mieszkaniowa „Kębłowo Nowowiejskie 29” - Wspólnota Mieszkaniowa „Kębłowo Nowowiejskie 30” - Wspólnota Mieszkaniowa „Kębłowo Nowowiejskie 31” - Wspólnota Mieszkaniowa „Grunwaldzka 24B” Nowa Wieś Lęborska, - Wspólnota Mieszkaniowa „SOSENKA” Leśnice - Wspólnota Mieszkaniowa „MARZENIE” Leśnice - Wspólnota Mieszkaniowa „JODŁA” Leśnice Ilość poszczególnych nieruchomości oraz ilość osób zamieszkujących, wynikająca ze złożonych przez właścicieli deklaracji zostanie przekazana Wykonawcy w formie wykazu w ciągu 7 dni od zawarcia umowy. Wykonawca winien dostosować się do wzrostu lub spadku ilości nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców, z których należy odebrać odpady komunalne. Wykaz nieruchomości niezamieszkałych objętych gminnym systemem odbioru odpadów komunalnych zostanie przekazana Wykonawcy w formie wykazu w ciągu 7 dni od podpisania umowy. Usługa odbioru i transportu dotyczy odbioru następujących frakcji odpadów: - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, - metale i tworzywa sztuczne, (metale, opakowania z metali, tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe), - szkło (opakowania szklane), - papier i tekturę, - meble i inne odpady wielkogabarytowe (tj. krzesła, sofy, stoły, szafy, łóżka, chodniki, materace, wózki dziecięce itp.), - zużyte opony samochodowe, rowerowe, motorowerowe (4 szt. na gospodarstwo domowe) na rok, - odzież, - tekstylia, - zużyty sprzęty elektryczny i elektroniczny (kompletny i niekompletny), - bioodpady (tj. odpady ulegające biodegradacji z ogrodów, odpady spożywcze z gospodarstw domowych, choinki), - odpady niebezpieczne (tj. lampy fluorescencyjne, baterie i akumulatory wskazujące na odpad pochodzący z gospodarstwa domowego) Odpady należy odbierać od wszystkich właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, na wszystkich nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, na nieruchomościach niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne objętych gminnym systemem odbioru (uchwała Rady Gminy nr XLVII/517/22 z dnia 23 czerwca 2022 r w sprawie odbierania odpadów komunalnych od niektórych właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne) w granicach administracyjnych Gminy Nowa Wieś Lęborska. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w załączniku nr 8 do SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi odbioru odpadów komunalnych oraz ich transportu do najbliższej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych wskazanej w „Planie Gospodarki Odpadami dla Województwa Pomorskiego 2022”, powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, na wszystkich nieruchomościach, na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, na nieruchomościach niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne objętych gminnym systemem odbioru odpadów w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, odpadów komunalnych, oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazanych do składowania o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. - dostarczenie worków do selektywnego zbierania odpadów komunalnych takich jak: papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz bioodpady; - odbiór raz w roku (z nieruchomości zamieszkałych) odpadów wielkogabarytowych, odpadów elektrycznych i elektronicznych (kompletnych i niekompletnych). Przedmiotowa akcja winna obejmować odbiór następujących frakcji odpadów: odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, opony samochodowe, rowerowe oraz motorowerowe, odzież i tekstylia. Zbiórka nie obejmuje odpadów poremontowych, budowlanych oraz sanitarnych. - kontrola realizacji przez właścicieli nieruchomości obowiązku selektywnej zbiórki odpadów komunalnych; - prowadzenie dokumentacji związanej z działalnością objętą zamówieniem.