See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi przewozu i holowania pojazdów lub części pojazdów o masie do 3,5 t., pojazdów osobowych o napędzie alternatywnym o masie do 4,25 t., zabezpieczonych przez Policję do celów procesowych oraz niesprawnych pojazdów służbowych , na terenie obszarów podległych: KPP w Dzierżoniowie, KPP w Jaworze, KPP w Kłodzku, KPP w Lubaniu, KPP w Trzebnicy, KPP w Oleśnicy, KPP w Oławie, KPP w Złotoryi
Beschreibung: 1.Zamówienie podzielono na 8 części w zależności od obszaru realizowania usługi. Dopuszcza się możliwość składania ofert częściowych na jedną lub więcej części zamówienia. Maksymalna ilość części postępowania, w której Wykonawca może złożyć ofertę: 8. Oferta winna obejmować pełny zakres usług w ramach danej części zamówienia. 1.2. Szczegółowe wymagania i warunki realizacji usługi określono w Projektowanych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 2 do SWZ). Usługa przewozu i holowania pojazdów lub części pojazdów o DMC do 3,5 tony, zabezpieczonych przez Policję do postępowania przygotowawczego oraz uszkodzonych pojazdów służbowych do wskazanego miejsca, w szczególności obejmuje: 1.2.1. załadunek, transport oraz wyładunek pojazdów lub części pojazdów, wraz ze wszelkimi pracami towarzyszącymi tym czynnościom, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, 1.2.2. usunięcie lub przemieszczenie pojazdu lub części pojazdu na miejsce wskazane w dyspozycji usunięcia pojazdu, na parkingu strzeżonym, 1.2.3. zabranie z miejsca zdarzenia wszystkich przedmiotów wskazanych przez policjantów przekazujących pojazd lub części pojazdu i opisanych w dyspozycji usunięcia pojazdu, 1.2.4. przewóz uszkodzonego pojazdu służbowego do wskazanego miejsca, 1.2.5. zabezpieczenie pojazdu lub części pojazdu przed ich uszkodzeniem, zniszczeniem, kradzieżą w czasie transportu na wskazany parking strzeżony lub miejsce, 1.2.6. Czas dojazdu do miejsca wskazanego przez zamawiającego oraz podjęcie czynności związanych z załadunkiem pojazdu, zgodnie z deklaracją oferenta (nie dłuższy niż 90 minut) od momentu przyjęcia zgłoszenia. 1.2.7. Zapewnienie całodobowego dyżuru telefonicznego pod wskazanym przez Wykonawcę nr telefonu 1.2.8. przedstawienie wykazu osób przewidzianych do realizacji umowy z podaniem ich roli (kierowca, dyspozytor) oraz określenie sposobu łączności z tymi osobami (numer telefonu), wykaz osób stanowi załącznik nr 1 do umowy. W przypadku zmian w załączniku nr 1 Wykonawca ma obowiązek powiadomić Zamawiającego o tym, w terminie 7 dni przed zmianami. Zmiana wymaga formy pisemnej, 1.2.9. należyte zabezpieczenie pojazdu, części pojazdu przed jego uszkodzeniem, zniszczeniem lub utratą w czasie transportu na wskazany parking strzeżony lub miejsce, 1.2.10. zorganizowanie przewozu części pojazdu w sposób zapewniający optymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. 2. Wymagania dotyczące sprzętu używanego przy realizacji usługi. Pojazdy przewidziane do wykonywania usługi w przedmiotowym zakresie muszą być technicznie przystosowane do przewożenia lub holowania uszkodzonych lub niesprawnych pojazdów lub części pojazdów o masie do 3,5 t. lub pojazdów osobowych o napędzie alternatywnym o masie do 4,25 t., . 3. Normy i certyfikaty dotyczące przedmiotu zamówienia: 3.1. Wykonawca musi posiadać licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego, wydaną na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r. poz. 1539 - ze zmianami) lub zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego wydanego na podstawie ustawy o transporcie drogowym. 3.2. Sprzęt Wykonawcy przewidziany do realizacji zapisów umowy musi spełniać zapisy rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tekst jednolity Dz.U. z 2024 r. poz. 502). 3.3. Sprzęt Wykonawcy przewidziany do realizacji zapisów umowy musi posiadać ważne badania techniczne, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (tekst jednolity Dz.U. z 2023 r. poz. 1047 ze zmianami). 3.4. Nadto Wykonawca w trakcie wykonywania usługi musi być ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności, która będzie również przedmiotem umowy na kwotę minimum 100 000,00 zł. 4. Termin wykonywania zamówienia: 24 miesiące licząc od daty podpisania umowy (dotyczy to każdej części postępowania). Umowa ulega wygaśnięciu z chwilą wyczerpania limitu finansowego przeznaczonego na jej wykonanie (dotyczy to każdej części postępowania), zgodnie z § 2 ust. 3 PPU. Zamawiający w terminie 3 dni od osiągnięcia kwoty przeznaczonej na realizację umowy pisemnie powiadomi Wykonawcę o jej zakończeniu, zgodnie z § 2 ust. 4 PPU. 5. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.Zabezpieczenie nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 6. Zam. nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 7. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zam. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykl. 8. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zam. informuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 9. Dopuszczalne zmiany umowy opisano w Rozdziale XXI SWZ i w § 12 PPU. 10. Klauzula informacyjna RODO została zawarta w Rozdziale I SWZ. 11. Wykonawca będzie związany ofertą do dnia: 19.11.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung: 475863-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu dzierżoniowskiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 45 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1220 km
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu jaworskiego :
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 19 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 500 km
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu kłodzkiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 143 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 3900 km
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu lubańskiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 23 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 580 km
Los: LOT-0005
Titel: Część 5 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu trzebnickiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 51 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1400 km
Los: LOT-0006
Titel: Część 6 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu oleśnickiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 58 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1600 km
Los: LOT-0007
Titel: Część 7 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu oławskiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 40 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 1100km
Los: LOT-0008
Titel: Część 8 postępowania na przewóz i holowanie na terenie powiatu złotoryjskiego:
Beschreibung: - orientacyjna ilość przewozów w granicach powiatu wynosi: 20 - orientacyjna ilość przejechanych kilometrów poza granicami powiatu wynosi: 550 km