See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie oświetlenia świątecznego Rzeszowa w sezonie 2025/2026, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez Wykonawcę
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oświetlenia świątecznego, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez wykonawcę, przy ulicach i placach, zlokalizowanych w centrum Rzeszowa, w ilości 480 szt. dekoracji, w ramach zamówienia podstawowego. Zamówienie obejmuje montaż elementów dekoracyjnych wraz z podłączeniem do punktów zasilania w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, wykonanie (wymiana istniejących) „pionów” (przewodów) do zasilania dekoracji w ilości 238 szt., objazdy kontrolne w godzinach świecenia, utrzymanie dekoracji w sprawności przez okres obowiązywania zamówienia, demontaż po zakończeniu zadania. Lokalizację, wzory dekoracji oraz miejsca wykonania „pionów”, zawiera załącznik „Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres podstawowy 2025/2026”, który stanowi załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. W okresie obowiązywania zamówienia, Zamawiający w ramach prawa opcji, przewiduje możliwość zwiększenia ilości dekoracji do montażu, na zasadach opisanych w § 2 projektowanych postanowieniach umowy. Prace będą często prowadzone przy czynnych urządzeniach elektrycznych, w pobliżu istniejących kabli i innych elementów miejskiej sieci oświetleniowej, znajdujących się pod napięciem. Zamawiający wymaga aby pracownicy Wykonawcy, skierowani do realizacji zamówienia, posiadali odpowiednie kwalifikacje zawodowe (świadectwa): - dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392); załącznik nr 1, Grupa 1 punkty 2, 9 i 13 lub załącznik nr 2, Grupa 1 punkty 2, 7 i 10 lub odpowiadające im ważne kwalifikacje (świadectwa kwalifikacyjne) nabyte (wydane) na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów (przez świadectwo kwalifikacyjne rozumie się świadectwo wydane zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.), zwanej dalej „PE”, oraz rozporządzenia MKiŚ lub tożsame świadectwo uznane przez Prezesa URE zgodnie z art. 54 ust. 2b PE, nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, w rozumieniu ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334 z późn. zm.)). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1. Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres podstawowy 2025/2026; 2. Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres opcji 2025/2026; 3. Specyfikacja pionów do zasilania dekoracji; 4.Formularz cenowy zakres podstawowy i formularz cenowy zakres opcji 5. projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami - stanowiące załączniki do specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach).
Vorherige Bekanntmachung: 632682-2025
Interne Kennung: ZP-D.271.138.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232000 Wartung von öffentlichen Beleuchtungseinrichtungen und Verkehrsampeln
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oświetlenia świątecznego, z elementów dekoracyjnych dostarczonych przez wykonawcę, przy ulicach i placach, zlokalizowanych w centrum Rzeszowa, w ilości 480 szt. dekoracji, w ramach zamówienia podstawowego. Zamówienie obejmuje montaż elementów dekoracyjnych wraz z podłączeniem do punktów zasilania w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, wykonanie (wymiana istniejących) „pionów” (przewodów) do zasilania dekoracji w ilości 238 szt., objazdy kontrolne w godzinach świecenia, utrzymanie dekoracji w sprawności przez okres obowiązywania zamówienia, demontaż po zakończeniu zadania. Lokalizację, wzory dekoracji oraz miejsca wykonania „pionów”, zawiera załącznik „Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres podstawowy 2025/2026”, który stanowi załącznik nr 1 do projektowanych postanowień umowy. W okresie obowiązywania zamówienia, Zamawiający w ramach prawa opcji, przewiduje możliwość zwiększenia ilości dekoracji do montażu, na zasadach opisanych w § 2 projektowanych postanowieniach umowy. Prace będą często prowadzone przy czynnych urządzeniach elektrycznych, w pobliżu istniejących kabli i innych elementów miejskiej sieci oświetleniowej, znajdujących się pod napięciem. Zamawiający wymaga aby pracownicy Wykonawcy, skierowani do realizacji zamówienia, posiadali odpowiednie kwalifikacje zawodowe (świadectwa): - dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzenia posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r. poz. 1392); załącznik nr 1, Grupa 1 punkty 2, 9 i 13 lub załącznik nr 2, Grupa 1 punkty 2, 7 i 10 lub odpowiadające im ważne kwalifikacje (świadectwa kwalifikacyjne) nabyte (wydane) na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów (przez świadectwo kwalifikacyjne rozumie się świadectwo wydane zgodnie z art. 54 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.), zwanej dalej „PE”, oraz rozporządzenia MKiŚ lub tożsame świadectwo uznane przez Prezesa URE zgodnie z art. 54 ust. 2b PE, nabyte w państwach członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwach członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronach umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, w rozumieniu ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2023 r. poz. 334 z późn. zm.)). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa: 1. Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres podstawowy 2025/2026; 2. Specyfikacja dekoracji świątecznych zakres opcji 2025/2026; 3. Specyfikacja pionów do zasilania dekoracji; 4. Formularz cenowy zakres podstawowy i formularz cenowy zakres opcji 5. projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z załącznikami - stanowiące załączniki do specyfikacji (dostępne w oddzielnych plikach).
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji: 1. Rodzaj i maksymalna wartość opcji: Zakres zamówienia objętego prawem opcji polegać będzie na wykonaniu oświetlenia świątecznego w dodatkowych lokalizacjach i ilości maksymalnej określonej w „Specyfikacji dekoracji świątecznych zakres opcji 2025/2026”, stanowiącej załącznik nr 2 do projektowanych postanowień umowy. Zamówienie obejmie montaż elementów dekoracyjnych, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, wykonanie „pionów” (przewodów) do ich zasilania w ilości maksymalnej 235 szt., podłączenie do punktów zasilania, objazdy kontrolne w godzinach świecenia, utrzymanie dekoracji w sprawności przez okres obowiązywania zamówienia, demontaż po zakończeniu zadania. 2. Okoliczności skorzystania z opcji: Zamawiający uruchomi prawo opcji w przypadku podjęcia decyzji o wykonaniu dodatkowego oświetlenia świątecznego na terenie Rzeszowa i po zabezpieczeniu środków finansowych na jego realizację.