See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af tømning af afvandingselementer
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb af tømning af afvandingselementer til Ordregiver. Ydermere vedrører udbuddet følgende ydelser: Tømning/renhold af afvandingselementer (rendestensbrønde, ledninger, dræn m.v.) Rengøring af afvandingselementernes karm, riste og dæksler Indberetning af defekte afvandingselementer i Driftweb eller i Geonote afhængig af opgave GPS-opmåling af brønde og ledninger, som ikke er indmålt ved tidligere tømninger i Fieldmaps eller Geonote Bortskaffelse af slam og affald af tilbudsgiver Tømning- og spulingsopgaver jf. indkomne opgaver i Driftweb
Vorherige Bekanntmachung: 643653-2025
Interne Kennung: 575350
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90410000 Abwassersammlung, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen, 90420000 Abwasserbehandlung
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90420000 Abwasserbehandlung, 90410000 Abwassersammlung, 90400000 Dienstleistungen in der Abwasserbeseitigung, 90470000 Reinigung von Abwässerkanälen, 90460000 Leerung von Klärgruben oder Faulbecken, 90491000 Überprüfung von Abwasserkanälen