2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vejsalt og saltlage til glatførebekæmpelse
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af vejsalt og saltlage i bulk til glatførebekæmpelse til ordregiver. Levering skal ske dels som sommerleverance i perioden fra 1. maj til 30. september, og dels som vinterleverance – bestående af en til flere delleverancer – i perioden fra 1. oktober til 30. april. Leverancerne ville kunne variere fra år til år. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til kravspecifikationen (bilag 2a og b) og tilbudslisten (bilag 3), samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
Vorherige Bekanntmachung: 661978-2025
Interne Kennung: 577276
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 14400000 Salz und reines Natriumchlorid
Zusätzliche Einstufung (cpv): 14420000 Meersalz, 14430000 Siedesalz und reines Natriumchlorid, 14450000 Salzlake
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Udbuddet vedrører indkøb og levering af vejsalt og saltlage i bulk til glatførebekæmpelse. Levering skal ske dels som sommerleverance i perioden fra 1. maj til 30. september, og dels som vinterleverance – bestående af en til flere delleverancer – i perioden fra 1. oktober til 30. april. Leverancerne ville kunne variere fra år til år. For nærmere beskrivelse af de udbudte ydelser, herunder de krav ydelserne skal opfylde, henvises til kravspecifikationen (bilag 2a og b) og tilbudslisten (bilag 3), samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.