2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Lubasz w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie wskazanych w opisie zamówienia odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, tzw. nieruchomości zamieszkałe stale i czasowo – łącznie z nieruchomościami zabudowanymi budynkami letniskowymi w sposób zgodny z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz innymi przepisami prawa – w tym: Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 17 maja 2021 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), Uchwałą NR XXII/405/20 Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z dnia 28 września 2020 r. w sprawie uchwalenia Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2019-2025 wraz z planem inwestycyjnym oraz Uchwałą NR XLIII/358/22 Rady Gminy Lubasz z dnia 29 września 2022 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Lubasz.
Interne Kennung: RG.V.271.5.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Odbieranie transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych terenu Gminy Lubasz od 01.03.2026 do 31.12.2026 z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale i czasowo –łącznie z nieruchomościami zabudowanymi budynkami letniskowymi), w tym: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne: a) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne odbierane będą z pojemników w kolorze czarnym o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale i czasowo) – właściciele nieruchomości zapewniają w/w pojemniki na danych nieruchomościach oraz utrzymują je w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, b) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne odbierane będą z pojemników w kolorze czarnym o pojemności 120 l, 240 l, 1100 l, właściciele nieruchomości zapewniają w/w pojemniki na danych nieruchomościach oraz utrzymują je w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym c) częstotliwość odbioru (wywozu) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych – jeden raz na dwa tygodnie, zgodnie z harmonogramem wykonanym przez Wykonawcę, uzgodnionym z Zamawiającym i zaakceptowanym przez Zamawiającego (za wyjątkiem odbioru odpadów z terenu o zabudowie wielorodzinnej gdzie częstotliwość jest inna, opisana jest w dalszej części SWZ), d) w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej niesegregowane odpady komunalne odbierane będą z pojemników - właściciele (zarządcy)nieruchomości zapewniają w/w pojemniki na danych nieruchomościach oraz utrzymują je w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym i technicznym, e) ilość budynków (tzw. nieruchomości zamieszkałe stale i czasowo) podano w punkcie dotyczącym charakterystyki Gminy Lubasz, f) obowiązkiem Wykonawcy będzie zagospodarowanie odebranych niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów selektywnych poprzez przekazanie ich do odzysku lub unieszkodliwienia zgodnie z przepisami obowiązującego prawa, jak również przedstawienie Zamawiającemu(jeden raz w miesiącu) dowodów potwierdzających wykonanie tych czynności, tj. karty przekazania odpadów. Zgodnie zobowiązującymi zapisami prawa odpady niesegregowane (zmieszane) powinny trafić do instalacji komunalnej, odpady ulegające biodegradacji (bioodpady) do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów. Wykonawca w ofercie deklaruje miejsce gdzie będą przekazywane odpady niesegregowane (zmieszane) i segregowane w trakcie trwania umowy – czyli od 01.03.2026 r. do 31.12.2026 r. Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Zamawiającego o zmianie miejsca gdzie dostarczane są odpady z Gminy Lubasz – na tą okoliczność Zamawiający wymaga przedłożenia stosownej umowy z aktualną instalacją komunalną. g) Obowiązkiem Wykonawcy będzie również posprzątanie wokół ww. pojemników, gdy zajdzie taka potrzeba, h) Wykonawca odpady niesegregowane (zmieszane) musi przekazywać do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych w taki sposób aby przewożone odpady nie wydostały się z pojazdów je przewożących począwszy od miejsca ich zebrania, aż do przywiezienia ich na miejsce docelowe do instalacji komunalnej, a odpady ulegające biodegradacji (bioodpady) do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów. 2)Selektywnie zebrane odpady komunalne (odpady segregowane): a) odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych w zabudowie mieszkaniowej jednorodzinnej będzie się odbywać w systemie workowym lub przy zastosowaniu pojemników. Dla potrzeb selektywnej zbiórki odpadów w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej stosuje się pojemniki lub worki w następującej kolorystyce: - niebieskie z napisem „Papier” w skład którego wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury;, - zielone z napisem „Szkło” w skład którego wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; - żółte z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” w skład którego wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; - brązowe z napisem „Bio” w skład którego wchodzą odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. b) worki dla potrzeb selektywnej zbiórki odpadów dostarczane są właścicielom nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej przez Wykonawcę, w miarę potrzeb. Przedmiotowe worki powinny posiadać następujące parametry: -materiał – folia polietylenowa o grubości zapewniającej wytrzymałość worków, pojemność do 120 l, c) worki dla potrzeb selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na terenie nieruchomości muszą spełniać następujące wymagania: -zapewniać gwarancję bezpieczeństwa dla pracowników Operatora (Wykonawcy) podczas odbioru odpadów; - zapewniać wytrzymałość umożliwiającą ich załadunek, uwzględniającą rodzaj odpadów w nich gromadzonych; - zawierać czytelne oznakowanie rodzaju odpadu w nich gromadzonego (kolor i napis). d) w zabudowie mieszkaniowej wielorodzinnej odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych będzie się odbywać w systemie pojemnikowym, tj. w pojemnikach zawierających wyraźne oznaczenie zbieranych w nich odpadów, tj.: - niebieskie z napisem „Papier” w skład którego wchodzą odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; - zielone z napisem „Szkło” w skład którego wchodzą odpady ze szkła, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; - żółte z napisem „Metale i tworzywa sztuczne” w skład którego wchodzą odpady metali, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe;- brązowe z napisem „Bio” w skład którego wchodzą odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów. Szerzej w SWZ.