See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SD - Diversiteitsmonitor '26- '30
Beschreibung: Net als in de vorige Beheersovereenkomst (2021-2025) met de Vlaamse overheid, wordt er ook in de volgende Beheersovereenkomst (2026-2030) aandacht besteed aan het diversiteitsbeleid van de VRT. In het verleden werkte de VRT met streefcijfers met betrekking tot de aanwezigheid van vrouwen, personen met een handicap en Nieuwe Vlamingen op VRT-televisie. Naar verwachting zullen ook in de volgende Beheersovereenkomst dergelijke streefcijfers worden opgelegd. In de BHO 2021-2025 stonden volgende performantiemaatstaven inzake diversiteit: KPI 10. De VRT streeft naar diversiteit in beeldvorming in het gehele intern en extern geproduceerde video-aanbod, uitgezonderd programma-aankoop (waar diversiteit ook een aandachtspunt is): - Geslacht: van 40% vrouwen naar 48% in 2025, - Afkomst: van 7,5% personen met buitenlandse herkomst17 naar 9,5% in 2025, - Handicap: van 1,5% naar 2% in 2025. VRT monitort de diversiteit van haar schermactoren reeds sinds 2004 op regelmatige basis. Eerst werd dit onderzoek uitgevoerd door de VRT Studiedienst zelf en sinds 2007 wordt dit uitbesteed aan een externe partner. De methodologie werd in de loop der jaren verschillende keren aangepast in functie van veranderende noden en wettelijke bepalingen. De laatste grondige wijziging kwam er in 2012 toen de methodologie werd aangepast aan de, toen nieuwe, beheersovereenkomst. Eind 2012 werd een overeenkomst afgesloten voor een jaarlijkse meting van 2013 tot het einde van de toen lopende beheersovereenkomst. Voor de periode van de huidige Beheersovereenkomst (2021-2025) werd opnieuw een overeenkomst afgesloten. Deze overeenkomst loopt eind dit jaar af. Deze opdracht stelt een nieuwe overeenkomst voor die loopt voor één jaar (2026), en daarna optioneel tot 4 keer toe verlengd kan worden voor een jaar, met een maximum van 5 jaar verspreid over de looptijd van de beheersovereenkomst tot en met 2030.
Interne Kennung: 2025/OO/648
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79310000 Marktforschung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 2025/OO/648 - 1
Interne Kennung: 1