See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-udbud vedr. levering og montering af vekslerplader til pladevarmevekslere til Kredsløb
Beschreibung: Det udbudte indkøb omfatter indgåelse af en rammeaftale på levering af vekslerplader til varmevekslere hos Kredsløb Fjernvarme A/S og Kredsløb Transmission A/S. For en nærmere beskrivelse af udbuddets omfang og det udbudte indkøb henvises til bilag 3 – kravspecifikation og bilag 1 – udkast til rammeaftale.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til Europa-Parlamentets og Rådets direktiv nr. 2014/25/EU af 26. februar 2014 om fremgangsmåderne ved indgåelse af kontrakter inden for vand- og energiforsyning, transport samt posttjenester og om ophævelse af direktiv 2004/17/EF (Forsyningsvirksomhedsdirektivet). Udbuddet gennemføres som et udbud med forhandling med forudgående indkaldelse af tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42000000 Industrielle Maschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42510000 Wärmeaustauscher, Klimaanlagen und Kältemaschinen sowie Filtriergeräte, 42511000 Wärmeaustauscher und Maschinen zum Verflüssigen von Luft oder anderen Gasen
5. Los
Los: LOT-0000