2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa organizacji jednodniowego wydarzenia dla MŚP z województwa lubelskiego w trakcie, którego wręczone zostaną porozumienia nowym powiatom, które dołączą do grona Powiatowych Biur Biznes Lubelskie (PBBL)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa organizacji jednodniowego wydarzenia dla MŚP z województwa lubelskiego w trakcie, którego wręczone zostaną porozumienia nowym powiatom, które dołączą do grona Powiatowych Biur Biznes Lubelskie (PBBL). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 673827-2025
Interne Kennung: OP-IV.272.110.2025.AO
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 360 pkt 2 ustawy, Wykonawca jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczeń, o których mowa w art. 125 ust. 1 ustawy (Załączniki nr 4 i 5 do SWZ). 2.Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Pełnomocnictwo do złożenia oferty musi być złożone w oryginale w takiej samej formie, jak składana oferta (w formie elektronicznej –podpis kwalifikowany). W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone podpisem kwalifikowanym osób udzielających pełnomocnictwa. Dopuszcza się także złożenie elektronicznej kopii (skanu) pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej, w formie elektronicznego poświadczenia sporządzonego stosownie do art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie, które to poświadczenie notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bądź też poprzez opatrzenie skanu pełnomocnictwa sporządzonego uprzednio w formie pisemnej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy. Elektroniczna kopia pełnomocnictwa nie może być uwierzytelniona przez upełnomocnionego. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale VII ust.1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które dostawy /usługi wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 11 do SWZ. 6. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 7. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, na zasadach określonych w art. 118 ustawy, przedstawia, wraz z oświadczeniami, o których mowa w ust. 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale VII SWZ. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi Załącznik nr 5 do SWZ. 8. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. 9. Informacje związane z przetwarzaniem danych osobowych (RODO) określa SWZ. 10. Zmiany umowy zostały przewidziane w § 11 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 do SWZ): 1) Zamawiający zmieni postanowienia niniejszej umowy w następujących okolicznościach: a) nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów w stosunku do obowiązujących na chwilę podpisania niniejszej umowy, przy czym zmiana ta musi wywierać bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu umowy i może prowadzić do modyfikacji wyłącznie tych zapisów umowy, do których się odnosi, b) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach którego realizowane jest przedmiotowe zamówienie, c) gdy konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wytycznych dotyczących Programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027, d) gdy wynikną rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć użytych w umowie i załącznikach, których nie można usunąć w inny sposób, a zmiana będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności i doprecyzowanie umowy i załączników w celu jednoznacznej interpretacji zapisów umowy przez Strony. 2) Zamawiający w uzasadnionych przypadkach dopuszcza zmianę terminu realizacji Wydarzenia, nie więcej niż o 15 dni kalendarzowych. 3) Zamawiający przewiduje możliwość zmiany prelegentów, w przypadku gdy udział w Wydarzeniu osób wskazanych w Wykazie osób, stanowiącym Załącznik nr 2 Umowy nie będzie możliwy przyczyn niezależnych od Wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca musi udokumentować Zamawiającemu, że nowa osoba posiada doświadczenie i kwalifikacje tożsame lub wyższe od osoby posiadającej najniższe doświadczenie i kwalifikacje wskazanej pierwotnie w Wykazie osób. 4) Zmiana osoby, o której mowa w pkt. 3 umowy wymaga pisemnego oświadczenia Wykonawcy wraz z uzasadnieniem i nie powoduje zmiany Umowy. Zmiana wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego przez Dyrektora Departamentu Gospodarki lub Zastępcy Dyrektora Departamentu Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie. 5) Zmiany niniejszej Umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu pod rygorem nieważności, z wyłączeniem zmian, o których w pkt. 3 umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79952000 Event-Organisation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79951000 Veranstaltung von Seminaren, 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen, 79811000 Digitaldruck
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55300000 Restaurant- und Bewirtungsdienste, 79960000 Dienstleistungen des fotografischen Gewerbes und zugehörige Leistungen, 79951000 Veranstaltung von Seminaren, 79811000 Digitaldruck