2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa siarczanu żelazowego PIX 113 w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy, realizowane partiami, wodnego roztworu siarczanu żelazowego PIX 113 na potrzeby oczyszczalni ścieków w Zakopanem, zlokalizowanych przy ul. Kasprowicza 35c oraz Spyrkówka k. 21, w łącznej ilości około 144 ton (dostawy jednorazowe po około 24,0 tony każda). Przeznaczenie: usuwanie fosforu ze ścieków.
Interne Kennung: 16S/PIX/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego z możliwością prowadzenia negocjacji o wartości szacunkowej nieprzekraczającej kwot określonych w art. 2 ust. 1 pkt. 2) Ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1605) w oparciu o zapisy Regulaminu Udzielania Zamówień Sektorowych SEWiK.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24313125 Ferrosulfat = Eisen(II)-sulfat
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24962000 Chemikalien für die Wasseraufbereitung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy, realizowane partiami, wodnego roztworu siarczanu żelazowego PIX 113 na potrzeby oczyszczalni ścieków w Zakopanem, zlokalizowanych przy ul. Kasprowicza 35c oraz Spyrkówka k. 21, w łącznej ilości około 144 ton (dostawy jednorazowe po około 24,0 tony każda). Przeznaczenie: usuwanie fosforu ze ścieków. 2. Specyfikacja środka chemicznego: 1) Wzór chemiczny: Fe2(SO4)3 2) Postać: ciemnobrązowy roztwór 3) Skład chemiczny: -Żelazo ogólne (Fe) 11,8 ± 0,4% -Żelazo (Fe2+) 0,4 ± 0,3% -Wolny kwas -5,0 - 0,0% -Gęstość w kg/m3 (20°C) 1500 - 1570 -(-10°C) 350 mPas -Lepkość (0°C) 100 mPas -(20°C) 60 mPas -Wartość pH poniżej 1 -Temperatura krzepnięcia < -30oC 4) Zawartość metali ciężkich: -Mangan (Mn) max. < 300 mg/kg -Ołów (Pb) < 0,5 mg/kg -Kadm (Cd) < 0,5 mg/kg -Miedź (Cu) < 1 mg/kg -Chrom (Cr) < 5 mg/kg -Nikiel (Ni) < 25 mg/kg -Cynk (Zn) < 20 mg/kg 3. Istotne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia: 1) Wymagany jest aktualny atest higieniczny dla ww. produktu, wydany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego oraz karta charakterystyki siarczanu żelazowego PIX 113. 2) Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli ilości i jakości dostarczonego siarczanu żelazowego PIX 113. 3) Wskazane ilości siarczanu żelazowego PIX 113 należy traktować jako szacunkowe. Zamawiający zastrzega sobie prawo niewykonania przedmiotu zamówienia w całości w okresie obowiązywania umowy, jeżeli jego rzeczywiste potrzeby będą mniejsze od pierwotnie zamawianych. W przypadku gdy ilość zakupionego siarczanu żelazowego PIX 113 w okresie obowiązywania umowy będzie mniejsza od wskazanej, Zamawiający ma prawo odstąpić od dalszych zakupów bez jakichkolwiek konsekwencji finansowych oraz bez obowiązku zapłaty odszkodowania na rzecz Wykonawcy. 4) Zamówienie mniejszej ilości wodnego roztworu siarczanu żelazowego PIX 113 nie uprawnia Wykonawcy do żądania złożenia zamówienia uzupełniającego ani do domagania się ekwiwalentu pieniężnego za niezrealizowaną część szacunkowej ilości. 5) Zamówienie większej ilości wodnego roztworu siarczanu żelazowego PIX 113, niż wynika to z wielkości szacunkowych, nie uprawnia Wykonawcy do zmiany ceny jednostkowej określonej w złożonej ofercie. 6) Wykonawca przez cały okres realizacji umowy zapewni ciągłość dostaw oraz wysoką jakość dostarczanego siarczanu, zgodnie ze specyfikacją jakościową. 3.5. Wymagania dotyczące realizacji dostawy: 1) Zamówienie będzie realizowane sukcesywnie przez cały okres obowiązywania umowy, partiami (ok. 24 t jednorazowo), w zależności od potrzeb Zamawiającego, transportem i z użyciem urządzenia rozładowczego Wykonawcy. 2) Koszty transportu do Zamawiającego oraz rozładunku ponosi Wykonawca. 3) Wykonawca przez cały okres realizacji umowy zapewni ciągłość dostaw oraz wysoką jakość dostarczanego siarczanu, zgodnie ze specyfikacją jakościową. 4. Dopuszcza się zastosowanie produktu równoważnego do PIX 113, tj. wodnego roztworu siarczanu żelazowego (Fe₂(SO₄)₃) spełniającego łącznie wymagania z pkt 3.3. SWZ. Wykonawca oferujący rozwiązanie równoważne zobowiązany jest wykazać spełnienie tych wymagań, w szczególności poprzez: -kartę charakterystyki (SDS), -aktualny atest NIZP-PZH, -dokumenty potwierdzające skuteczność usuwania fosforu w obiekcie o porównywalnej technologii, -oświadczenie o kompatybilności z instalacją Zamawiającego.
Menge: 144 Tonnen