2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie, transport i zagospod. odpadów komun. z punktu selektywnego zbierania odpadów komun. położonego przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Białogardzie zwanego dalej PSZOK, znajdującego się przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie. Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r: 1. Odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych, w tym: a) papier- odpady z papieru, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; b) metale - odpady z metali, w tym odpady opakowaniowe z metali; c) tworzywa sztuczne - odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych; d) odpady opakowaniowe wielomateriałowe; e) szkło - odpady ze szkła bezbarwne i kolorowe, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; f) bioodpady - odpady zielone i opakowaniowe ulegające biodegradacji, odpady spożywcze i kuchenne z gospodarstw domowych, części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, w tym gałęzie i korzenie drzew, choinki świąteczne; g) odpady niebezpieczne w tym: żarówki, świetlówki, tonery itp.; h) drewno malowane i impregnowane; i) przeterminowane leki; j) chemikalia w tym farby, rozpuszczalniki, oleje odpadowe, gaśnice, opakowania po chemikaliach, w tym aerozolach, itp.; k) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, które powstały w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; l) zużyte baterie i akumulatory; ł) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w tym: sprzęt AGD, RTV, telefony komórkowe, ładowarki itp.; m) meble i inne odpady wielkogabarytowe w tym: dywany, wykładziny, odpady opakowaniowe dużych rozmiarów wykonane z drewna, papieru, tworzyw sztucznych, metalu, szkła i tekstyliów, itp., n) odpady tekstyliów i odzieży; o) zużyte opony z gospodarstw domowych, p) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych. 2. Zagospodarowanie zebranych odpadów komunalnych zgodnie z art.17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 z późn. zm.) w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Zagospodarowanie odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn.zm.), ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733 z późn.zm.), ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 647 z późn.zm.). 3. Wykonawcę obowiązuje zakaz zagospodarowania zebranych odpadów komunalnych przez składowanie. 4. Wykonawca ponosi koszty odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów zebranych w PSZOK-u. 5. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za szkody na mieniu i zdrowiu osób trzecich, powstałe podczas i w związku z realizacja przedmiotu umowy. W przypadku zniszczenia/spalenia/uszkodzenia kontenera/pojemnika udostępnionego Wykonawcy, odpowiedzialność ponosi Wykonawca, który zobowiązany jest na własny koszt do usunięcia szkody bez zbędnej zwłoki. 6. Wykonawca zapewni środki transportu odpadów komunalnych do miejsc ich zagospodarowania, w tym pojazd z zaczepem do transportu hakowego i bramowego. Wykaz pojemników stanowi załącznik nr 12 do SWZ. 7. Szacowana roczna masa odpadów przeznaczonych do zagospodarowania wyniesie ok. 908 Mg. Informację w zakresie rodzaju i ilości odpadów komunalnych zagospodarowanych w latach 2024 i 2025 przedstawia załącznik nr 13 do SWZ. 8. Rzeczywista ilość odpadów może być mniejsza lub większa od wyżej wymienionej ilości podanej w ust. 7. Zwiększenie łącznej masy odpadów, o której mowa w ust. 7, wymaga aneksu do umowy. 9. Sporządzenie i przekazanie Zamawiającemu: sprawozdania miesięcznego do 10 dnia każdego miesiąca w zakresie rodzaju i masy odpadów przekazanych do zagospodarowania wraz z kartami przekazania odpadów sporządzonych na ostatni dzień miesiąca zgodnie z załącznikiem nr 14 do SWZ, rocznego sprawozdania do 10 stycznia 2027 r. w zakresie rodzaju i masy odpadów przekazanych do zagospodarowania zgodnie z załącznikiem nr 15 do SWZ. 10. Zamówienie obejmuje zapłatę za zagospodarowanie odpadów w 2026 r. 11. Częstotliwość odbierania, transportu i zagospodarowania odpadów z PSZOK-u przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie, prowadzona będzie każdorazowo na podstawie zgłoszenia telefonicznego lub na adres e-mail, podmiotu prowadzącego PSZOK na dwa dni przed planowanym odbiorem. 12. Wykonawca po odebraniu odpadów z PSZOK zobowiązany będzie niezwłocznie (nie dłużej niż do ponownego otwarcia PSZOK) oddać zabrany pojemnik lub kontener. 13. Wykonawca zobowiązany jest : a) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu: nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne z punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych przy ul. Fabrycznej 6 w Białogardzie, b) zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, c) zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed niekontrolowanym wydostaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich załadunku, przeładunku a także transportu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SWZ, dostępnej na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Vorherige Bekanntmachung: 476707-2025
Interne Kennung: IZP.271.1.12.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001