See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aankondiging Vrijwillige Transparantie verwerken aanvragen deelname sport- en cultuuractiviteiten volwassenen vanaf 18 jaar
Beschreibung: De gemeente Maastricht wil het mogelijk (blijven) maken voor inwoners in armoede om tegen geen of lage kosten deel te nemen aan sport of cultuuractiviteiten. Opdrachtomschrijving Gemeente Maastricht stelt jaarlijks een budget beschikbaar (voor 2026: € 500.000) om deelname aan sport- en cultuuractiviteiten mogelijk te maken. Dit betreft een openeinde regeling. Dat betekent dat het budget meegroeit met het aantal toegekende aanvragen. Dit budget is bestemd voor inwoners van de gemeente Maastricht die een inkomen hebben lager dan of gelijk aan 110% van de bijstandsnorm. Er worden vergoedingen voor inwoners beschikbaar gesteld voor sport of cultuuractiviteiten. Voor sportactiviteiten wordt er per jaar maximaal een bedrag van € 350,00 vergoed en voor cultuuractiviteiten een bedrag van € 550,00. Er kan gekozen worden tussen een sportactiviteit of een cultuuractiviteit, een combinatie van is niet mogelijk. In het beschikbaar gestelde budget zijn de licentiekosten en administratiekosten opgenomen. Om dit mogelijk te maken wil de gemeente Maastricht een Opdrachtnemer contracteren die de uitvoering voor het verwerken en het toekennen van de aanvragen voor vergoeding namens de gemeente verwerkt en beheert. Scope van de opdracht Bereiken van zoveel mogelijk volwassenen onder meer via intermediairs; Het opbouwen en onderhouden van een netwerk van intermediairs in de gemeente; Het inspannen tot het aangaan van lokale en regionale samenwerkingen met zoveel mogelijk lokale sportverenigingen en cultuuraanbieders; Zorgdragen voor administreren, beoordelen en afhandelen van aanvragen voor betaling van contributie, lesgeld en/of attributen voor sport en cultuurdeelname. De toegekende financiële bijdragen voor sport en/of cultuur activiteiten/lidmaatschappen worden door de opdrachtnemer direct overgemaakt aan de sportvereniging of de culturele instelling na ontvangst van de factuur; Een aanspreekpunt bieden voor de gemeente. Buiten de scope van de Opdracht Overige verstrekkingen die niet binnen de scope van deze opdracht vallen. Randvoorwaarden Een activiteit moet gaan om meedoen of het zelfstandig beoefenen van een individuele sport- of cultuuractiviteit. Bij cultuuractiviteiten wordt aangesloten bij aanbieders die structureel aanbod hebben. Zwemles en fitness maken ook onderdeel uit van het activiteitenaanbod. De vergoeding voor reguliere sportactiviteiten bedraagt €350,- incl. benodigde kleding/attributen. De vergoeding voor reguliere cultuuractiviteiten bedraagt € 550 incl. benodigde kleding/attributen. Het is ook mogelijk voor inwoners om benodigde attributen aan te schaffen die nodig zijn voor de gekozen sport- of cultuuractiviteit. Voor de aanschaf van de attributen wordt een waardebon verstrekt. In het beschikbaar gestelde budget zitten de licentiekosten (incl. BTW) en de administratiekosten (incl. BTW) opgenomen. Het indienen van een aanvraag voor een vergoeding verloopt via erkende aangesloten intermediairs. Een intermediair is een betaalde of vrijwillige medewerkers die vanuit een organisatie werkzaam is en in contact komt met volwassenen met weinig of geen financiële middelen/een laag inkomen. Deze intermediairs (waaronder ook gemeenteconsulenten) zijn actief in de gemeente Maastricht. Aanvragen worden vergoed voor een periode van 12 maanden. Daarna is een herhaalaanvraag mogelijk. De gemeente wilt een Opdrachtnemer contracteren die ervaring heeft met deze opdracht. Daarom vragen wij een referentie eis waarin u aan kunt tonen dat u voor minimaal 1 gemeente het verwerken en het toekennen van de aanvragen voor vergoeding namens de gemeente heeft verwerkt en beheert. Motivatie Vrijwillige transparantie. Op 15 november 2025 heeft de gemeente Maastricht een Marktconsultatie gepubliceerd om te onderzoeken of er meerdere gegadigde zijn voor deze opdracht. Naar aanleiding van deze marktconsultatie is gebleken dat alleen Volwassenenfonds Sport & Cultuur Limburg deze opdracht kan uitvoeren. Hierin hebben zij aangegeven per 1 januari 2026 te kunnen voldoen aan de wensen en eisen van de genoemde opdracht. De voorziene overeenkomst tussen Gemeente Maastricht en Volwassenenfonds Sport & Cultuur Limburg heeft een verwachte ingangsdatum 5 januari 2026, mits geen bezwaar. De voorziene looptijd van deze overeenkomst tot 1 januari 2028. De overeenkomst kan hierna nog optioneel maximaal twee (2) maal worden verlengd met een periode van twaalf (12) maanden. Middels onderhavige aankondiging van vrijwillige transparantie wenst Gemeente Maastricht de voorgenomen procedurekeuze en het voornemen tot gunnen vooraf bekend te maken aan de markt (ondernemers) om (mogelijke) belanghebbenden in de gelegenheid te stellen eventuele bezwaren ten aanzien van de gunning aan Volwassenenfonds Sport & Cultuur Limburg gemotiveerd kenbaar te maken. Na het voorlopige oordeel van Gemeente Maastricht zijn er derhalve geen andere ondernemers dan Volwassenenfonds Sport & Cultuur Limburg die de gewenste dienstverlening, ook binnen een passende aanbieding kunnen leveren. Om die reden is Gemeente Maastricht van mening dat de opdracht rechtstreeks aan Volwassenenfonds Sport & Cultuur Limburg kan worden verstrekt.
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85300000 Dienstleistungen des Sozialwesens und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000