8215-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Umweltschutz – Vedligeholdelse af vandløb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVedligeholdelse af vandløb
BeschreibungUdbuddet omfatter vedligeholdelse af alle de offentlige vandløb i Jammerbugt Kommune og de offentlige vandløb i Brønderslev Kommune, der vedligeholdes med båd. Udbuddet omfatter både vandløb, der skal vedligeholdes manuelt, og vandløb, der skal vedligeholdes maskinelt med mejekurv eller båd. I alt skal der vedligeholdes knap 500 km vandløb, der er fordelt på 12 entrepriser.
Interne Kennung634124
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
LosLOT-0001
TitelEntreprise A
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 14.425 m grødeskæring der skal grødeskæres 1 gang i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:5.525 m Mejekurv/manuel:5.697 m Manuel:3.203 m
Interne Kennung634125
Menge14 425 Meter
Optionen
Beschreibung der Optionenoption på at forlænge Kontrakten med to perioder af to års varighed hver
LosLOT-0002
TitelEntreprise B
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 49.080 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-3 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:45.009 m Mejekurv/manuel:2.269 m Manuel:1.802 m
Interne Kennung634126
Menge49 080 Meter
LosLOT-0003
TitelEntreprise C
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt grødeskæring af 29.521 m i ulige år og 26.722 m i lige år, der skal grødeskæres 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv: 18.774 m (15.975 m) Mejekurv samt knusning: 10.747 m
Interne Kennung634127
Menge28 000 Meter
LosLOT-0004
TitelEntreprise D
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 42.445 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:12.597 m Mejekurv/manuel:3.019 m Mejekurv samt knusning:26.449 m Manuel:380 m
Interne Kennung634129
Menge42 445 Meter
LosLOT-0005
TitelEntreprise E
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 54.967 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:28.333 m Mejekurv samt knusning:26.634 m
Interne Kennung634130
Menge54 967 Meter
LosLOT-0006
TitelEntreprise F
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 30.121 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:7.035 m Manuel:23.086 m
Interne Kennung634131
Menge30 121 Meter
LosLOT-0007
TitelEntreprise G
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 37.265 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-3 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:14.295 m Manuel:22.970 m
Interne Kennung634132
Menge37 265 Meter
LosLOT-0008
TitelEntreprise H
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 34.547 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:12.528 m Manuel:942 m Manuel/mejekurv:20.338 m Mejekurv samt knusning:739 m
Interne Kennung634133
Menge34 547 Meter
LosLOT-0009
TitelEntreprise I
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 23.114 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:548 m Manuel:22.566 m
Interne Kennung634134
Menge23 114 Meter
LosLOT-0010
TitelEntreprise J
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 53.223 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Mejekurv:32.444 m Mejekurv samt knusning:15.752 m Mejekurv + manuel613 m Manuel:2.164 m Knusning:2.250 m
Interne Kennung634136
Menge53 223 Meter
LosLOT-0011
TitelEntreprise K
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 102.412 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Båd:102.412 m
Interne Kennung634137
Menge102 412 Meter
LosLOT-0012
TitelEntreprise L
BeschreibungVedligeholdelsen omfatter årligt i alt 19.996 m grødeskæring der skal grødeskæres fra 1-2 gange i sæsonen. Vedligeholdelsen er fordelt på følgende metoder: Båd:19.996 m
Interne Kennung634138
Menge19 996 Meter