2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup ładowarki teleskopowej z osprzętem w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest zakup oraz dostawa ładowarki teleskopowej wraz z osprzętem w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej na lata 2025/2026. Szczegółowy opis przedmiotu Zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 727121-2025
Interne Kennung: BZP.271.161.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający wyznacza skrócony termin składania ofert ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia, której nie można było wcześniej przewidzieć, a której realizacja w standardowych terminach postępowania uniemożliwiłaby osiągnięcie celu zamówienia. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z faktu, że Zamawiający otrzymał środki finansowe w ramach programu ochrony ludności i obrony cywilnej, przeznaczone na zakup ładowarki teleskopowej wraz z osprzętem, z obowiązkiem ich pełnego wykorzystania do końca roku budżetowego 2025. Informacja o przyznaniu środków oraz szczegółowych warunkach ich wydatkowania została przekazana Zamawiającemu w terminie, który znacząco ograniczył czas niezbędny do przygotowania i przeprowadzenia postępowania oraz realizacji dostawy. Z uwagi na specyfikę zamówienia, obejmującego zakup sprzętu technicznego istotnego dla zapewnienia gotowości operacyjnej oraz reagowania w sytuacjach kryzysowych, opóźnienie w udzieleniu zamówienia mogłoby skutkować niewykorzystaniem przyznanych środków oraz utratą możliwości doposażenia jednostki w niezbędny sprzęt, co w konsekwencji mogłoby mieć negatywny wpływ na realizację zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej. Wobec powyższego zastosowanie skróconego terminu składania ofert jest uzasadnione, proporcjonalne i niezbędne dla terminowego i skutecznego wykonania zadania finansowanego ze środków publicznych, przy jednoczesnym zachowaniu zasad uczciwej konkurencji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144710 Lademaschinen auf Reifen
5. Los
Los: LOT-0001