See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego dla Gminy Wiśniowa w kwocie 4 000 000,00 zł
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa udzielenia i obsługi długoterminowego kredytu bankowego w wysokości 4.000.000 zł w rozumieniu art. 69 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 2488 z późn. zm.) z przeznaczeniem na:1) sfinansowanie deficytu budżetu gminy w wysokości: 2 600 000,00 zł; 2) spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań w wysokości – 1 400 000,00 zł. 2. Kredyt będzie udzielony i rozliczany w złotych polskich. 3. Kredyt uruchomiony zostanie w terminie podpisania umowy. Zamawiający ustala, że wypłata kredytu nastąpi w 2025 r., w transzach (maksymalnie 3transze), uruchamianych na wniosek Zamawiającego w terminie do trzech dni roboczych od dnia otrzymania wniosku przez Wykonawcę,1) Spłata kredytu następowała będzie w latach 2029 – 2031, 2035 - 2037 w 146 ratach, płatnych w ostatnim dniu miesiąca, począwszy od stycznia 2029 roku, zgodnie z harmonogramem określonym w rozdziale IV ust. 3 pkt. 1) SWZ. 2) Okres karencji w spłacie kredytu obejmuje czas od daty podpisania umowy do dnia 31.01.2029 r. 3) Oprocentowanie kredytu będzie ustalane według 1-miesięcznej stawki stopy procentowej WIBOR, notowanej w ostatnim dniu roboczym miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który odsetki są naliczane i stałej marży banku. Marża banku nie może ulec zmianie przez cały okres trwania umowy. Odsetki będą naliczane i pobierane od wykorzystanego kredytu. W przypadku gdyby 1-miesięczna stawka stopy procentowej WIBOR o której mowa powyżej, była ujemna to przyjmuje się ją na poziomie 0%. 4) W przypadku zaprzestania opracowywania i publikacji Wskaźnika WIBOR przy ustalaniu oprocentowania w miejsce dotychczasowego wskaźnika zastosowanie będzie miał nowy wskaźnik ustalony zgodnie z obowiązującymi przepisami. 5) Odsetki od udzielonego kredytu, stanowić będą jedyne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu wykonania umowy kredytowej. Zamawiający nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów i opłat związanych z przygotowaniem, udzieleniem, ubezpieczeniem oraz wszelkich innych opłat związanych z obsługą kredytu. 6) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą od kwoty aktualnego zadłużenia i podlegają spłacie miesięcznie w ostatnim dniu miesiąca, przy czym gdy ostateczny dzień płatności przypada na dzień wolny od pracy, termin płatności przypada na pierwszy dzień roboczy po tym dniu. 7) Odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane będą od dnia powstania zadłużenia do dnia poprzedzającego jego spłatę. 8) O zmianie oprocentowania Wykonawca będzie każdorazowo zawiadamiał Zamawiającego w formie pisemnej, podając jednocześnie wysokość obowiązujących w danym miesiącu odsetek. 9) Wykonawca zobowiązuje się zagwarantować przyjęcie przedterminowej spłaty części lub całości kredytu bez obciążania zamawiającego dodatkowymi kosztami po uprzednim powiadomieniu Wykonawcy przez Zamawiającego, w terminie 7 dni przed dniem dokonania spłaty, o zamiarze dokonania takiej spłaty. 10) Zamawiający zastrzega sobie prawo do: a) niewykorzystania pełnej kwoty przyznanego kredytu z zastrzeżeniem, że minimalna kwota uruchomionego kredytu będzie nie mniejsza niż 2 000 000 zł (słownie: dwa miliony złotych); b) renegocjacji kwot i terminów spłat kapitału. 11) W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania. 12) W przypadku niewykorzystania przez Zamawiającego części kredytu lub dokonania wcześniejszej spłaty części kredytu strony ustalają nowy harmonogram spłaty w formie aneksu do umowy. 13) Wykonawca nie może uzależnić udzielenia kredytu od przejęcia bankowej obsługi Zamawiającego oraz od ubezpieczenia kredytu przez Zamawiającego. 14) Wykonawca nie będzie wymagał innego zabezpieczenia zaciągniętego kredytu poza wekslem in blanco wraz z deklaracją wekslową przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy. 15) Kredyt nie może być obciążony innymi opłatami niż wymienione w SWZ 16) Zamawiający nie złoży oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 par. 1 pkt. 5 k. p.c. 17) Na rachunkach bankowych Zamawiającego nie ciążą zajęcia egzekucyjne. 18) Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań w bankach. 19) U Zamawiającego nie był prowadzony program postępowania naprawczego w rozumieniu ustawy z dnia 27.08.2009 r. o finansach publicznych. 20) U Zamawiającego nie były prowadzone komornicze działania windykacyjne wszczynane na wniosek banków. 21) Zamawiający nie posiada zaległych zobowiązań wobec ZUS i US. 22) Zamawiający nie posiada zobowiązań z tytułu wykupu wierzytelność, forfaitingu, faktoringu. eFinancingu, leasingu. 23) Zamawiający nie udzielił poręczeń i gwarancji innym podmiotom. 24) Zamawiający nie posiada podpisanych umów o charakterze partnerstwa publiczno - prawnego. 25) W ciągu ostatnich lat nie została podjęta uchwała o nieudzieleniu absolutorium organowi wykonawczemu Zamawiającego.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001