See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu medycznego i wyposażenia z Krajowego Planu Odbudowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku - Część nr II
Beschreibung: 1.1 Opis przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu medycznego i wyposażenia z Krajowego Planu Odbudowy dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. błogosławio-nego księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku z podziałem na 16 części: Część nr 1 - Diatermia chirurgiczna – 2 szt. Część nr 2 - Stolik pod aparaturę medyczną - 2 szt. Część nr 3 - Stolik na narzędzia typu Mayo – 2 szt. Część nr 4 - Stolik na narzędzia pomocniczy – 2 szt. Część nr 5 - Fotel operatora – 3 szt. Część nr 6 - Ureterorenoskop do diagnostyki i leczenia powierzchownych nowotworów górnych dróg moczowych – 3 szt. Część nr 7 - Tor wizyjny stosowany w endoskopii urologicznej podczas zabiegów wraz z cystoskopem z obrazowaniem fotodynamicznym PDD - 1 szt. Część nr 8 - Tor wizyjny 4K 3D ICG – 1 szt. Część nr 9 - Aparat USG – 2 szt. Część nr 10 - Hak automatyczny - 1 szt. Część nr 11 - Wózek pielęgniarski – 2 szt. Część nr 12 – System dozowania formaliny – 1 szt. Część nr 13 – Lampa zabiegowa – 1 szt. Część nr 14 – System laparoskopowy – 1 szt. Część nr 15 - Wózek reanimacyjny – 1 szt. Część nr 16 - Napęd neurochirurgiczny – 1 szt. Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załącznikach od nr 8.1 do nr 8.16 SWZ (formularze parametrów techniczno – użytkowych przedmiotu zamówienia). 1.1a. Dodatkowe wymogi związane z opisem przedmiotu zamówienia: Zasada DNSH: 1) W ramach niniejszego zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia zgodności realizacji dostawy przedmiotu zamówienia zgodnie z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” środowisku (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 oraz dokumentem „Wytyczne dla beneficjentów w zakresie stosowania zasady DNSH w projektach finansowanych ze środków UE”. 2) Wymagania środowiskowe wobec oferowanego sprzętu:a) Sprzęt oferowany w ramach niniejszego zamówienia musi (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):• nie zawierać substancji niebezpiecznych, zakazanych lub ograniczonych w dyrektywach RoHS (2011/65/UE) oraz REACH (WE 1907/2006),• spełniać wymogi dyrektywy WEEE (2012/19/UE) w zakresie gospodarowania zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym,• posiadać oznaczenie CE oraz deklarację zgodności z odpowiednimi normami technicznymi. 3) Efektywność energetyczna i zużycie zasobów (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów): a) oferowany sprzęt powinien:• charakteryzować się wysoką efektywnością energetyczną i niskim zużyciem zasobów (energia, woda, powietrze sprężone, gaz medyczny itp.),• posiadać funkcje ograniczające zużycie energii w trybach gotowości i czuwania (standby),• umożliwiać stosowanie materiałów eksploatacyjnych o niskim wpływie środowiskowym. 4) Transport i opakowanie (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):a) wykonawca zobowiązany jest do:• stosowania opakowań wielokrotnego użytku lub podlegających recyklingowi,• ograniczenia objętości i masy opakowań do niezbędnego minimum,• stosowania rozwiązań logistycznych o możliwie najniższym śladzie węglowym. 5) Możliwość recyklingu i utylizacji (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):a) sprzęt oraz jego komponenty muszą:• posiadać instrukcję demontażu umożliwiającą odzysk materiałów i bezpieczną utylizację,• być wykonane z materiałów możliwych do recyklingu lub ponownego użycia. 6) Dokumentacja potwierdzająca zgodność z zasadą DNSH a) Zamawiający będzie weryfikował spełnienie przedmiotowych wymogów w oparciu o przedmiotowe środki dowodowe oraz dokumenty żądane przez Zamawiającego na etapie realizacji zamówienia, zgodnie ze wzorem umowy. 7) Zobowiązanie do stałej zgodności a) Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady DNSH przez cały okres realizacji zamówienia, dostawy, instalacji, uruchomienia oraz ewentualnego serwisowania sprzętu. Zasada równości (dotyczy - jeżeli specyfika przedmiotu zamówienia obiektywnie pozwala na spełnienie poniższych wymogów):Zamawiający informuje, że realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się z poszanowaniem zasady równości szans i niedyskryminacji, w szczególności w odniesieniu do:1) Równego traktowania; a) Wykonawca zobowiązuje się do:• przestrzegania zasady równego traktowania osób, niezależnie od ich płci, wieku, niepełnosprawności, rasy, pochodzenia etnicznego, religii, światopoglądu, orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej;• zapewnienia, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację zamówienia (w tym personel dostawczy, szkoleniowy, instalacyjny, serwisowy) będą traktowane zgodnie z zasadą równości szans. 3) Dostępność i uniwersalne projektowanie: a) Oferowany sprzęt medyczny:• powinien być projektowany zgodnie z zasadą uniwersalnego projektowania, tak aby umożliwiać bezpieczną i wygodną obsługę przez osoby o różnym poziomie sprawności (fizycznej, sensorycznej, poznawczej),• powinien być dostępny dla operatorów z ograniczoną mobilnością lub słabym wzrokiem – np. posiadać odpowiedni kontrast, czytelne oznaczenia, możliwość regulacji wysokości, intuicyjne panele sterowania. 4) Szkolenia i instrukcje:• Szkolenia z obsługi sprzętu, jeżeli są przewidziane, powinny być dostępne dla wszystkich pracowników bez względu na płeć, wiek lub niepełnosprawność;• Instrukcje obsługi powinny być przygotowane w sposób dostępny – m.in. czytelnym językiem, w wersji elektronicznej (PDF), z uwzględnieniem potrzeb osób z ograniczeniami wzroku lub słuchu (na żądanie). 5) Eliminacja barier i wspieranie dostępności:• Dostarczany sprzęt nie może stwarzać barier w dostępie do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów z niepełnosprawnościami – w miarę możliwości powinien być przystosowany do użytkowania w placówkach dążących do pełnej dostępności usług zdrowotnych.
Vorherige Bekanntmachung: 607595-2025
Interne Kennung: DZP/31/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage, 33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen, 33161000 Elektrochirurgieanlage, 33162100 OP-Ausrüstung, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1. Diatermia chirurgiczna
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.1 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych ).
Interne Kennung: Część nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33161000 Elektrochirurgieanlage
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2. Stolik pod aparaturę medyczną dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.2 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych ).
Interne Kennung: Część nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen
Los: LOT-0005
Titel: Część nr 5. Fotel operatora dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.5 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Część nr 6. Zestaw ureterorenoskopu do diagnostyki i leczenia powierzchownych nowotworów górnych dróg moczowych dla Oddziału Urologii
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.6 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33125000 Ausrüstung für urologische Untersuchungen
Los: LOT-0007
Titel: Część nr 7. Tor wizyjny stosowany w endoskopii urologicznej podczas zabiegów wraz z cystoskopem z obrazowaniem fotodynamicznym PDD dla Oddziału Urologii
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.7 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 7
Los: LOT-0008
Titel: Część nr 8. Tor wizyjny 4K 3D ICG dla Oddziału Położniczo-Ginekologicznego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.8 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0009
Titel: Część nr 9. Aparaty USG dla Zakładu Diagnostyki Obrazowej
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.9 Część A i Część B do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 9
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10. Hak automatyczny dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.10 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 10
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162100 OP-Ausrüstung
Los: LOT-0012
Titel: Część nr 12. System dozowania formaliny dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.12 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 12
Los: LOT-0013
Titel: Część nr 13. Lampa zabiegowa bezcieniowa dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.13 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 13
Los: LOT-0014
Titel: Część nr 14. System laparoskopowy dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.14 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 14
Los: LOT-0016
Titel: Część nr 16. Napęd neurochirurgiczny dla Głównego Bloku Operacyjnego
Beschreibung: Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 8.16 do SWZ (formularz parametrów techniczno – użytkowych).
Interne Kennung: Część nr 16