821904-2025 - Ergebnis
Polen – Arzneimittel – Dostawa produktu leczniczego - Werteporfiryny
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa produktu leczniczego - Werteporfiryny
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa produktu leczniczego - Werteporfiryny. Zamówienie nie jest podzielone na części. Umowa zostanie zawarta po zakończeniu niniejszego postępowania na okres 12 miesięcy. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę jednego, ściśle określonego produktu leczniczego – werteporfiryny (verteporfin) w postaci i dawce dopuszczonej do obrotu na terytorium RP. Lek ten jest produktem referencyjnym i nie posiada odpowiedników generycznych ani zamienników terapeutycznych dopuszczonych do obrotu w Polsce. Z uwagi na brak równoważnych preparatów podział zamówienia na części nie jest możliwy. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencyjności w stosunku do małych i średnich przedsiębiorstw. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: - Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ („Formularz cenowy”). - Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 740692-2025
Interne Kennung: AZP/27/P/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na wyczerpujące się zapasy produktu leczniczego werteprofiryn, stosowanego w terapii fotodynamicznej (PTD), istnieje realne ryzyko wstrzymania lub odwołania zarówno planowych, jak i pilnych świadczeń zdrowotnych realizowanych w Oddziale Okulistycznym Szpitala. Zwiększona liczba pacjentów kwalifikowanych do leczenia spowodowała szybsze niż zakładano zużycie dostępnych preparatów, co bezpośrednio zagraża ciągłości terapii. Brak terminowych dostaw produktu może skutkować pogorszeniem stanu zdrowia pacjentów, utratą szansy na zahamowanie postępu choroby. Skrócenie terminu składania ofert jest zatem działaniem w pełni uzasadnionym, podjętym w interesie pacjenta oraz w celu zapewnienia ciągłości świadczeń medycznych. Pozwoli ono na niezwłoczne zabezpieczenie niezbędnego produktu leczniczego i uniknięcie konieczności odwoływania zaplanowanych zabiegów. Podjęcie tej decyzji stanowi wyraz należytej dbałości o dobro pacjentów oraz realizację ustawowego obowiązku zapewnienia im nieprzerwanego dostępu do świadczeń zdrowotnych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie: przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 i dalsze ustawy Pzp, z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 3.Zgodnie z art. 1 pkt 3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, ustawy w celu przeciwdziałania wspieraniu agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę rozpoczętej w dniu 24 lutego 2022 r., wobec osób i podmiotów wpisanych na listę, o której mowa w art. 2 ww. ustawy, stosuje się sankcje polegające m.in. na wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp. W związku z powyższym, na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu prowadzonego na podstawie ustawy Pzp wyklucza się:1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 2)wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124, z późn. zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3; 3)wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120, 295 i 1598 oraz z 2024 r. poz. 619, 1685 i 1863) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3. Zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1),w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 2033 z 23.10.2025): 1. Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji dostaw określają: a) Specyfikację dostawy zawiera Załącznik nr 1 do SWZ („Formularz oferty”), a szczegółową charakterystykę stanowi Załącznik nr 1.1 do SWZ („Formularz cenowy”). b) Projektowane postanowienia umowy – Załącznik nr 2 SWZ. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.