2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup komponentów do Infrastruktury Specjalnej.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup komponentów do Infrastruktury Specjalnej. Na przedmiot zamówienia składa się: zakup komponentów do posiadanego systemu przechowywania danych; dostawa urządzeń Check Point 1555 Appliance lub równoważnych wsparciem i gwarancją producenta na sprzęt na okres 5 lat – szt. 19; zakup modułu zarządzania (CPSM-PU003-E) Endpoint Security firmy Check Point Software na 24 miesiące, w ilości 2 szt.; odnowienie wsparcia producenta dla posiadającego przez Zamawiającego systemu modułu zarządzania (CPSM-PU003-E) Endpoint Security firmy Check Point Software na 24 miesiące. 2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 730205-2025
Interne Kennung: 265/BŁiI/25/KK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W opisywanym przypadku zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia poprzez skrócenie terminu składania ofert do 15 dni, zgodnie z powyższym artykułem PZP, wynikająca z konieczności realizacji ustawowych zadań CBZC. Macierze Synology, urządzenia Checkpoint 1555 oraz konsole zarządzające oprogramowaniem typu Endpoint, są niezbędne do prowadzenia działań zwalczania Cyberprzestępczości w Polsce. Należy tutaj podkreślić rolę macierzy, jako miejsca bezpiecznego przetwarzania danych przez CBZC. Zakup wynika z konieczności zapewnienia ciągłości pracy infrastruktury informatycznej oraz bezpieczeństwa przechowywania danych. Obecny sposób prowadzenia ww. czynności jest niewystarczający ze względu na aktualną sytuację geopolityczną. Brak szczelnego środowiska przechowywania danych, będących częścią Infrastruktury Specjalnej, naraża CBZC na ryzyko: • braku możliwości wykonywania kopii zapasowych • brak możliwości przeprowadzania odpowiednich procesów archiwizacyjnych i utraty integralności danych • ograniczenia dostępu użytkowników do kluczowych systemów informatycznych • opóźnień w wykonywaniu działań a tym samym do mniejszej skuteczności. Z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, postępowanie nie mogło zostać wszczęte wcześniej. Opóźnienie w uruchomieniu procedury wynikało z późnego przyznania środków finansowych oraz przedłużającego się procesu uzgodnień technicznych, m. in. przez dodanie wymaganej ilości urządzeń Checkpoint, tak aby projektowane rozwiązanie w pełni spełniało wymagania Zamawiającego. Należy też zauważyć, iż skrócenie terminu składania ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Biorąc pod uwagę charakter przedmiotu zamówienia oraz fakt, że zarówno macierze jak i konsole zarządzające Endpoint są powszechnie dostępne, przygotowanie przez Wykonawców ofert nie jest czasochłonne.Mając powyższe na uwadze, zasadnym jest realizacja zadania w bieżącym roku.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48821000 Netzwerkserver
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup komponentów do Infrastruktury Specjalnej. Na przedmiot zamówienia składa się: - zakup komponentów do posiadanego systemu przechowywania danych; - dostawa urządzeń Check Point 1555 Appliance lub równoważnych wsparciem i gwarancją producenta na sprzęt na okres 5 lat – szt. 19; - zakup modułu zarządzania (CPSM-PU003-E) Endpoint Security firmy Check Point Software na 24 miesiące, w ilości 2 szt.; - odnowienie wsparcia producenta dla posiadającego przez Zamawiającego systemu modułu zarządzania (CPSM-PU003-E) Endpoint Security firmy Check Point Software na 24 miesiące. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.