2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (morcelator, szyny do ćwiczeń biernych, system analiz holterowskich EKG, rejestratory holterowskie EKG)”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (morcelator, szyny do ćwiczeń biernych, system analiz holterowskich EKG, rejestratory holterowskie EKG)”. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3a, 3b, 3c do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określają projekty umów: Załącznik nr 6a do SWZ – dostawa jednorazowa (dotyczy: części nr 1 zadanie nr 1; części nr 2; części nr 3 zadanie nr 1), Załącznik nr 6b do SWZ – dostawy sukcesywne (dotyczy: części nr 1 zadanie nr 2), Załącznik nr 6c do SWZ – dostawy sukcesywne (dotyczy: części nr 3 zadanie nr 2 i 3). 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o zamówienie wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 9. O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania z powodu jednej z okoliczności wskazanych: - w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp, które wystąpiły w odpowiednim okresie określonym w art.111 ustawy Pzp - w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. - w art. 5k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w art. 1 ust.1 rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2025/1197 z dnia 19 czerwca 2025 r. nakładającego środek Instrumentu Zamówień Międzynarodowych ograniczającego dostęp wykonawców i wyrobów medycznych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej do unijnego rynku zamówień publicznych dla wyrobów medycznych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/1031 (zwanej dalej: rozporządzenie 2025/1197) Zamawiający dodatkowo przewiduje wykluczenie Wykonawcy w sytuacji, gdy wystąpią przesłanki, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt. 2 lit. a, b, c oraz pkt 3 ustawy PZP tj. który naruszył obowiązki w dziedzinie ochrony środowiska, prawa socjalnego lub prawa pracy. 10. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni terminie, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych opisanych w § X ust. 1 SWZ. 11. Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z paragrafem VII SWZ. 12. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 13. Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest wniesienie wadium w odpowiedniej wysokości. Szczegóły, w tym kwoty wadium dla ofert całkowitych i ofert częściowych opisano w § XVI SWZ. 14. Zamawiający nie wyznacza szczegółowych warunków dotyczących: zdolności do występowania w obrocie gospodarczym, uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów, sytuacji ekonomicznej lub finansowej, zdolności technicznej lub zawodowej.
Vorherige Bekanntmachung: 752583-2025
Interne Kennung: D10.251.89.B.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33123200 Elektrokardiografen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup aparatury medycznej dla Copernicus PL Sp. z o.o. (morcelator oraz sukcesywne dostawy jednorazowych ostrzy tnących do morcelatora). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określający wymagania Zamawiającego i ilości, zawarty jest w zał. nr 3a do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca wypełniając wskazane w pozycje w niniejszym załączniku, potwierdza spełnianie wymagań określonych przez Zamawiającego. 3. Sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa projekt umowy – załącznik nr 6a do SWZ (dostawa jednorazowa) oraz załącznik nr 6b do SWZ (dostawa sukcesywna) 4. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być kompletne, o wysokim standardzie zarówno pod względem jakości jak i funkcjonalności, a także wolne od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych. 5. Oferowane przedmioty zamówienia muszą być dopuszczone do obrotu i używania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Przedmiot zamówienia musi być zgodny z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz.U.2022.974 z dnia 2022.05.09.), jeżeli Zamawiający wymaga zaoferowania asortymentu stanowiącego wyrób medyczny. 7. We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający odwołuje się do norm, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów odniesienia bądź wskazane są znaki towarowe, parametry lub źródła pochodzenia (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 oraz art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne.
Interne Kennung: Część 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente