See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Grøn drift af grønne områder i Nord/nordvest og Syd/sydvest
Beschreibung: Kontrakten vedrører udførelse af grøn pleje omfattende de grønne offentlige områder, herunder parker og vejarealer i den nordlige og nordvestlige, og sydlige og sydvestlige del af kommunen.
Vorherige Bekanntmachung: 527905-2025
Interne Kennung: 540609
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 Nord/nordvest
Beschreibung: Grøndrift af grønne områder i Nord/nordvest i Aarhus Kommune. Tilbudsliste bilag 2a
Interne Kennung: 541363
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aarhus Kommune kan forlænge Kontrakten i op til 3 x 12 måneder på uændrede vilkår eller på ændrede vilkår, som aftales mellem Parterne og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune. Forlænges Aftalen på ændrede vilkår, vil Aftalens overordnede karakter dog ikke blive ændret.
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 Syd/sydvest
Beschreibung: Grøndrift af grønne områder i den syd/vestlige del af Aarhus Kommune. Tilbudslisten bilag 2b.
Interne Kennung: 541365
Beschreibung der Optionen: Aarhus Kommune kan forlænge Kontrakten i op til 3 x 12 måneder på uændrede vilkår eller på ændrede vilkår, som aftales mellem Parterne og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune. Forlænges Aftalen på ændre-de vilkår, vil Aftalens overordnede karakter dog ikke blive ændret.