See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wyposażenie specjalne ochronne ratowników oraz wyposażenie i uzupełnienie umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego wszystkich strażaków PSP i OSP KSRG oraz jednostek wojskowej ochrony przeciwpożarowej, przewidzianego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych z podziałem na części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wyposażenie specjalne ochronne ratowników oraz wyposażenie i uzupełnienie umundurowania specjalnego i wyposażenia osobistego wszystkich strażaków PSP i OSP KSRG oraz jednostek wojskowej ochrony przeciwpożarowej, przewidzianego do prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych z podziałem na części: Część 1- Dostawa ubrań specjalnych 2 częściowych lekkich. Część 2- Dostawa rękawic technicznych strażackich. Część 3- Dostawa ubrań specjalnych. Część 4- Dostawa butów specjalnych skórzanych. Część 5- Dostawa hełmów strażackich z latarką. 2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Zamawiający zgodnie z art. 441 Ustawy zastrzega możliwości skorzystanie z prawa opcji. Zakres prawa opcji obejmuje zwiększenie do 20% wartości przedmiotu umowy (w odniesieniu do każdej części oddzielnie).
Vorherige Bekanntmachung: 592438-2025
Interne Kennung: MKT.2370.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W przedmiotowym postępowaniu zostanie zastosowana procedura określona w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Podmiotowe środki dowodowe, oświadczenia i dokumenty wymagane w postępowaniu zawarte są w Rozdziale X SWZ: Wstępne oświadczenie 1. Każdy wykonawca musi przedstawić aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) w zakresie wskazanym w Załączniku nr 3 do SWZ. Informacje zawarte w oświadczeniu będą stanowić wstępne potwierdzenie,że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. UWAGA: Warunki udziału w postępowaniu zostaną wstępnie zweryfikowane na podstawie wypełnionej Części IV: Kryteria kwalifikacji - poprzez złożenie ogólnego oświadczenia dotyczącego wszystkich kryteriów kwalifikacji w punkcie „alfa” w JEDZ (nie wymaga się wypełniania żadnej z pozostałych sekcji w części IV JEDZ). 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie, o którym mowa w punkcie 1 (JEDZ) składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziałuw postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. 3. Do oferty należy przedłożyć oświadczenie Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego sięo udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Załącznik nr 7 do SWZ). Podmiotowe środki dowodowe składane na wezwanie 5. Zgodnie z art. 126 ust. 1 Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 oraz art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy PZP (Załącznik nr 4 do SWZ); odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, tj.: 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 ustawy PZP (Załącznik nr 5 do SWZ); 6. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej składa oświadczenia wymienione w punkcie 5 tiret 2 i 4 oraz następujące dokumenty zastępujące dokumenty wymienione w punkcie 5 tiret 1 i 3: zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego – informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa w tym punkcie, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem; zamiast odpisu albo informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, – dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokumenty, o których mowa w tym punkcie powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem; 7. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust.6, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy PZP, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy, miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Dokumenty należy wystawić nie wcześniej niż 6 miesięcy przed ich złożeniem – w przypadku dokumentów zastępujących dokumenty wymienione w ust.5 tiret 1 oraz nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem – w przypadku dokumentów wymienionych w ust.5 tiret 3.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18110000 Berufskleidung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18830000 Sicherheitsschuhe, 18424000 Handschuhe, 18444000 Kopfschutzbedeckungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1- Dostawa ubrań specjalnych 2 częściowych lekkich
Beschreibung: Dostawa ubrań specjalnych 2 częściowych lekkich - 160 kpl. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część 1.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zakres prawa opcji obejmuje zwiększenie do 20% wartości przedmiotu umowy (w odniesieniu do każdej części oddzielnie).
Los: LOT-0002
Titel: Część 2- Dostawa rękawic technicznych strażackich
Beschreibung: Dostawa rękawic technicznych strażackich - 300 par. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część 2
Haupteinstufung (cpv): 18424000 Handschuhe
Los: LOT-0003
Titel: Część 3- Dostawa ubrań specjalnych
Beschreibung: Dostawa ubrań specjalnych: - dostawa ubrań specjalnych 2-częściowych ciężkich - 80 kpl. - dostawa ubrań specjalnych 2-częściowych lekkich - 80 kpl. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Część 4- Dostawa butów specjalnych skórzanych
Beschreibung: Dostawa butów specjalnych skórzanych - 80 par. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 18830000 Sicherheitsschuhe
Los: LOT-0005
Titel: Część 5- Dostawa hełmów strażackich z latarką
Beschreibung: Dostawa hełmów strażackich z latarką - 80 szt. Opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: Część 5
Haupteinstufung (cpv): 18444000 Kopfschutzbedeckungen