See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rusmiddelbehandling - Institution Enner Mark og Institution Vendsyssel
Beschreibung: Kriminalforsorgen søger en Leverandør til at forestå behandling af stof- og alkoholmisbrug hos frihedsberøvede i - Institution Enner Mark (Enner Mark Fængsel) og Institution Vendsyssel (Kragskovhede Fængsel). Behandlingen omfatter forbehandling og ambulant behandlingstilbud til hashmisbrugere, brugere af øvrige euforiserende stoffer og alkohol. Efterfølgende benævnt ”Ydelsen”. Formålet med behandlingen er at sikre, at alle indsatte, som udtrykker ønske om at gennemgå rusmiddelbehandling, og som i øvrigt vurderes egnede hertil, kan tilbydes behandling.
Interne Kennung: 25-421-0016
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud efter udbudslovens afsnit 3
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85144000 Dienstleistungen von Krankenanstalten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33693300 Suchtbehandlung
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Kontrakten kan forlænges med op til 2 x 1 år på uændrede betingelser.