2. Verfahren
Verfahren
Titel: Migracja systemów sterowania i wizualizacji SCADA do najnowszej wersji Siemens PCS7 dla STUOŚ
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn.: „Migracja systemów sterowania i wizualizacji SCADA do najnowszej wersji Siemens PCS7 dla STUOŚ” - Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych zlokalizowanej na terenie Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka” w Nowinach k/Kielc, ul. Przemysłowa 93, 26-052 Nowiny. Wykonanie usługi pn.: „Migracja systemów sterowania i wizualizacji SCADA do najnowszej wersji Siemens PCS7 dla STUOŚ” obejmuje m.in.: 1) aktualizacji (upgrade) obecnego systemu SCADA do najnowszej wersji SIEMENS PCS7 wraz z utrzymaniem w sprawności systemów automatyki i SCADA zainstalowanych w STUOŚ na terenie Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka”, 2) dostawy licencji, oprogramowania i sprzętu niezbędnych do przeprowadzenia migracji systemu PCS7 oraz zapewnienia dotychczasowej funkcjonalności systemu sterowania dla STUOŚ na terenie Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka”, 3) wdrożenie zmodernizowanego systemu do działania wraz z przeszkoleniem pracowników Zamawiającego, 4) wykonanie inżynierii aplikacji PCS7 w oparciu o standard APL/IL i szablony Water, 5) serwisowanie przedmiotu zamówienia w okresie gwarancji i rękojmi. Wykonawca zaproponuje i dostarczy pełne rozwiązanie sprzętowe (m.in. serwery, sprzęt do backupu itd.) dostosowane do zaoferowanego systemu. Z uwagi na strategiczny charakter pracy obiektu jakim jest Oczyszczalnia Ścieków, a w tym STUOŚ, oferowane serwery muszą zapewnić wysokiej klasy bezpieczeństwo i być kompatybilne z obecnym wyposażeniem informatyczno-technologicznym obiektu w zakresie automatyki i systemów sterowania, stąd konieczność zastosowania serwerów produkcji uznanych producentów takiej klasy jak np.: IBM, HP lub DELL. Wymagane jest, aby cały oferowany sprzęt był nowy, a oferowane serwery wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dostarczeniem Zamawiającemu. Serwery muszą być dostarczone wraz z oświadczeniem producenta potwierdzającym spełnienie powyższego wymagania. Do czasu rozpoczęcia pracy systemu będącego przedmiotem niniejszego zamówienia, dotychczasowy system musi działać bez zakłóceń. Jeśli w trakcie realizacji zadania będącego przedmiotem niniejszego postępowania dostarczony sprzęt nie będzie gwarantował zadeklarowanych parametrów pracy systemu w zakresie wydajności, szybkości działania i wystarczającej ilości miejsca na gromadzenie i archiwizację danych, Wykonawca w ramach ceny ofertowej (bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez Zamawiającego) dokona wymiany dostarczonego sprzętu (zgodnie z zasadami określonymi w § 5 wzoru umowy – Załącznik nr 9 do SWZ) na taki, który spełni założone w niniejszej SWZ wymagania. Cena oferty musi obejmować wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia; (musi uwzględniać wszystkie czynniki ujęte w niniejszej Specyfikacji oraz czynniki nieprzewidziane, a konieczne do właściwego wykonania przedmiotu umowy). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 1 do SWZ, w którym określono minimalne parametry techniczne, jakościowe, wydajnościowe, ergonomiczne i eksploatacyjne jakie musi spełniać oferowany sprzęt komputerowy oraz wymagane warunki realizacji zamówienia. Zamawiający wymaga od Wykonawcy przed złożeniem przez niego oferty dokonania wizji lokalnej w terenie, na którym będzie realizowany przedmiot zamówienia, tj. Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka” w Nowinach k/Kielc. Szczegóły odbycia wizji lokalnej STUOŚ – Stacji Termicznej Utylizacji Osadów Ściekowych zlokalizowanej na terenie Oczyszczalni Ścieków „Sitkówka” w Nowinach k/Kielc określono w Opisie Przedmiotu Zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający informuje, iż zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp, odrzuci ofertę, jeżeli została złożona bez odbycia wizji lokalnej, w przypadku gdy Zamawiający tego wymaga w dokumentach zamówienia. Podczas wizji lokalnej nie będą udzielane jakiekolwiek odpowiedzi na pytania dotyczące SWZ, jednakże po jej zakończeniu Wykonawca może złożyć zapytania do SWZ stosownie do form porozumiewania się określonych w rozdz. IX niniejszej SWZ. Powyższe podyktowane jest koniecznością zachowania w postępowaniu zasady uczciwej konkurencji. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane przez Wykonawcę do realizacji zamówienia porozumiewały się z Zamawiającym w języku polskim lub za pośrednictwem tłumacza języka polskiego, zarówno w zakresie ogólnym, jak i technicznym. Język polski jest również językiem obowiązującym w korespondencji pomiędzy Wykonawcą a Zamawiającym.
Interne Kennung: KML-45/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001