2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Niebylec w latach 2026-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i transporcie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Niebylec, a także z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz zagospodarowaniu tych odpadów w okresie od 02.01.2026 r. do 31.12.2027 r. Szacowana ilość odpadów komunalnych do odebrania w ramach zamówienia wynosi 2 643,0 Mg. Zamówienie obejmuje również dostawę worków na odpady, w ilości około 593 900 szt. Wraz z nalepkami na worki w formie kodu kreskowego, identyfikującymi każdą zamieszkałą nieruchomość. Zakres zamówienia obejmuje 11 sołectw: Baryczka, Blizianka, Gwoździanka, Gwoźnica Dolna, Gwoźnica Górna, Jawornik, Konieczkowa, Małówka, Niebylec, Lutcza i Połomia. Liczba mieszkańców, od których odbierane będą odpady komunalne wynosi 8 725 osób, przy czym Zamawiający zastrzega, iż liczba ta w trakcie trwania przedmiotu zamówienia może ulec zmianie, w zależności od złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności odbiór i zagospodarowanie: 1) niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych w ilości około 1 100,0 Mg, 2) segregowanych odpadów komunalnych podanych poniżej rodzajów w ilości około 1 021,6 Mg, w tym: a) papier (w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury), b) metale i tworzywa sztuczne (w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe), c) szkło (w tym odpady opakowaniowe ze szkła), d) bioodpady, stanowiące odpady komunalne, 3) pozostałych odpadów w łącznej ilości około 519 Mg, w tym: a) zużyte opony, b) meble i inne odpady wielkogabarytowe, c) odpady budowlane i rozbiórkowe, stanowiące odpady komunalne, które powstały w wyniku powadzenia drobnych robót budowlanych lub remontowych, nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do organu architektoniczno-budowlanego, w tym odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, a także zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, które nie zawierają substancji niebezpiecznych, d) odpady tekstyliów i odzieży, 4) odpadów niebezpiecznych powstających w gospodarstwach domowych w łącznej ilości około 2,4 Mg, w tym: a) przeterminowane leki, b) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych, powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki, c) chemikalia (zużyte farby i lakiery, rozpuszczalniki, zużyte oleje itp.). Wykonawca zobowiązany jest odebrać od właścicieli nieruchomości każdą ilość odpadów komunalnych wystawionych przy trasie odbioru, zarówno niesegregowanych (zmieszanych), jak i zebranych w sposób selektywny. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: IP.271.28.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawo opcji obejmuje możliwość rozszerzenia zamówienia na odbiór, transport i zagospodarowanie odebranych z nieruchomości i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych odpadów komunalnych poszczególnych frakcji oraz dostawę worków na odpady poprzez zawarcie stosownego/ych aneksu/ów do umowy podstawowej o dodatkowy zakres, za dodatkowym wynagrodzeniem. Ceny jednostkowe dla zamówienia realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak ceny jednostkowe określone dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji będzie przysługiwało Zamawiającemu w sytuacji, gdy będzie zachodziła konieczność odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych poszczególnych frakcji odebranych z nieruchomości i Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ilości większej niż przewidziana dla usługi podstawowej, a także gdy będzie zachodziła konieczność dostawy worków na odpady w ilości większej niż przewidziana dla dostawy podstawowej.