823316-2025 - Wettbewerb
Polen – Dieselöl – Sukcesywne dostawy oleju napędowego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywne dostawy oleju napędowego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego przeznaczonego do napędu silników o zapłonie samoczynnym, stosowanych w autobusach miejskich w ilości nie mniejszej niż 3 800 000 litrów (3 800m3).
Interne Kennung06/ZPS/PKMS/12/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134100 Dieselöl
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego przeznaczonego do napędu silników o zapłonie samoczynnym, stosowanych w autobusach miejskich w ilości nie mniejszej niż 3 800 000 litrów (3 800m3). Podana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego na paliwo w czasie trwania umowy może ulec zwiększeniu maksymalnie o 15% bez konieczności zawierania aneksu do umowy. Wskazaną tolerancję dotyczącą wolumenu paliwa będącej przedmiotem zamówienia należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu przepisu art. 441 Pzp. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 15% wielkości zapotrzebowania. Realizacja prawa wynikającego z opcji odbywała się będzie w sposób automatyczny poprzez dostawę paliwa i jego późniejsze rozliczanie przez Wykonawcę. Wszystkie wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. Rabat w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do rabatu określonego przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Zamawiający wskazuje, że minimalna wielkość świadczenia określonego umową wynosi 50 % ilości m3 oleju napędowego wskazanych powyżej.
Optionen
Beschreibung der OptionenPodana wielkość zapotrzebowania Zamawiającego na paliwo w czasie trwania umowy może ulec zwiększeniu maksymalnie o 15% bez konieczności zawierania aneksu do umowy. Wskazaną tolerancję dotyczącą wolumenu paliwa będącej przedmiotem zamówienia należy rozumieć jako prawo opcji w rozumieniu przepisu art. 441 Pzp. Zamawiający zastrzega sobie prawo do jednostronnego w ramach prawa opcji rozszerzenia zamówienia w ilości nie większej niż 15% wielkości zapotrzebowania. Realizacja prawa wynikającego z opcji odbywała się będzie w sposób automatyczny poprzez dostawę paliwa i jego późniejsze rozliczanie przez Wykonawcę. Wszystkie wymagania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia dotyczą także realizacji zamówienia w ramach prawa opcji. Rabat w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do rabatu określonego przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie z tego tytułu. Zamawiający wskazuje, że minimalna wielkość świadczenia określonego umową wynosi 50 % ilości m3 oleju napędowego wskazanych powyżej.