2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kontenerowa pompa do wody.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej pompy kontenerowej przeznaczonej do bezobsługowej pracy przy pompowaniu ścieków, szlamu i brudnej wody oraz przystosowanej do pracy z igłofiltrami, zabudowana w kontenerze i przystosowane do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w specyfikacji warunków zamówienia (zwanej dalej "SWZ").
Vorherige Bekanntmachung: 755345-2025
Interne Kennung: 96/2025-TW.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Z uwagi na ostateczny termin wydatkowania środków pochodzących z dotacji, który upływa 31 grudnia 2025r. Zamawiający dysponuje zbyt krótkim czasem na przeprowadzenie postępowania w trybie przetargu nieograniczonego z ustawowym 35 dniowym (bądź też 30 dniowym) terminem składania ofert, udzielenie zamówienia, jego realizację w terminie, jak i w zakresie pozwalającym na ostateczne rozliczenie dotacji w wymaganym terminie. Zachodzi więc pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, która wynika przede wszystkim z konieczności wykorzystania środków finansowych przyznanych Zamawiającemu w ramach dotacji w narzuconym terminie. Pilność udzielenia zamówienia, tj. jak najszybsze doprowadzenie do zawarcia umowy z wykonawcą by uprawdopodobnić wykonanie i rozliczenie zamówienia maksymalnie do dnia 31 grudnia 2025 r. Zamawiający utraci dofinansowanie z dotacji, w przypadku jej nierozliczenia w w/w terminie. Zgodnie z treścią art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy, ale nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W niniejszym postępowaniu i opisanych powyżej okolicznościach zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i w związku z tym konieczność skrócenia terminu składania ofert, bowiem tylko w taki sposób zamawiający ma szansę zrealizować zamówienie w terminie i nie utracić środków z dotacji. Obiektywnie więc, istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert jest niezbędnym i w tym przypadku dopuszczalnym narzędziem służącym zaspokojeniu tej potrzeby. Zgodnie z motywem 46 preambuły dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2014/25/UE „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać.” W orzecznictwie Krajowej Izby Odwoławczej (KIO 1844/23) wskazuje się m.in., że dopuszczalne jest skrócenie terminu składania ofert również w celu uniknięcia niekorzystnych skutków organizacyjnych lub finansowych. Skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione faktycznymi okolicznościami i zgodne z przepisami ustawy Pzp. Jednocześnie wskazać należy, że 15 dniowy termin składania ofert jest wystarczający w przedmiotowym postępowaniu, ponieważ jest zgodny z ogólna normą wyrażoną w art. 131 ustawy Pzp, tj. uwzględnia złożoność i specyfikę przedmiotu zamówienia, czas niezbędny do przygotowania i złożenia oferty oraz czas niezbędny do zapoznania się przez wykonawców z informacjami koniecznymi do przygotowania oferty. W związku z powyższym skrócony termin składania ofert nie narusza zasad konkurencji i przejrzystości, nie wpływa negatywnie na konkurencyjność postępowania. Opis przedmiotu zamówienia obejmuje standardowe, powszechnie dostępne na rynku produkty, które nie wymagają skomplikowanych rozwiązań technologicznych ani długotrwałych analiz. Nadto, zamawiający ustalił warunki zamówienia w taki sposób, aby przygotowanie oferty było możliwie proste, a przebieg postępowania sprawny: [szczegóły znajdują się w SWZ].
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122400 Kreiselpumpen und Hebewerke für Flüssigkeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kontenerowa pompa do wody. [tytuł taki sam, jak w sekcji "Procedura"]
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej pompy kontenerowej przeznaczonej do bezobsługowej pracy przy pompowaniu ścieków, szlamu i brudnej wody oraz przystosowanej do pracy z igłofiltrami, zabudowana w kontenerze i przystosowane do pracy w trudnych warunkach zewnętrznych. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w SWZ.
Interne Kennung: 96/2025-TW. [identyfikator taki sam, jak w sekcji "Procedura"]
Menge: 1 Stück