See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Genudbud bankydelser
Beschreibung: Dette udbud omfatter levering af bankydelser til understøttelse af Region Midtjyllands daglige likviditet, såsom drift og vedligehold af bankkonti, løbende likviditet i form af ind- og udbetalinger og en REPO-facilitet på 2.000.000.000 DKK.
Interne Kennung: 1-23-4-78-24
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66100000 Bank- und Investmentdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000