82425-2026 - Wettbewerb
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Rozbudowa systemów informatycznych, digitalizacja dokumentacji medycznej oraz wdrożenie rozwiązań AI w ramach realizacji projektu „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa systemów informatycznych, digitalizacja dokumentacji medycznej oraz wdrożenie rozwiązań AI w ramach realizacji projektu „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem”
Beschreibung1. Przedmiotem przetargu jest wybór Wykonawcy, który wykona rozbudowę systemów informatycznych, digitalizacja dokumentacji medycznej oraz wdrożenie rozwiązań AI w ramach realizacji projektu „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem”, w czterech obszarach objętych projektem: 1) Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1; 2) Digitalizację dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki, w tym kart informacyjnych z leczenia szpitalnego w postaci elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r. zaindeksowanych w systemie P1 lub umieszczonych w centralnym repozytorium danych medycznych w Centrum e-Zdrowia; 3) Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala; 4) Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych, w tym podłączenie do Platformy Usług Inteligentnych (PUI) w Centrum e-Zdrowia. 2. Dostawa systemów informatycznych dla potrzeb Szpitala Powiatowego im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przy ulicy Kamieniec 10, o których mowa powyżej, obejmuje: W obszarze 1 – Integracja i rozbudowa systemów informatycznych świadczeniodawcy, w tym integracja systemów szpitalnych z systemem P1, należy wykonać: 1) Zakup nowego lub rozbudowa zintegrowanego systemu szpitalnego HIS celem wytwarzania dodatkowych dokumentów EDM wraz z systemem zarządzania relacyjną bazą danych: a) dostawa licencji oprogramowania Systemu Zarządzania Relacyjną Bazą Danych – 1 komplet, b) rozbudowa systemu HIS o możliwość wytwarzania dodatkowych dokumentów EDM – 1 komplet. 2) Zakup nowego lub rozbudowa zintegrowanego systemu szpitalnego ERP wraz z automatyzacją procesów biznesowych i elektronicznym obiegiem dokumentów, 3) Rozbudowa i integracja systemu szpitalnego HIS o możliwość elektronicznego podpisu dokumentów za pomocą urządzeń do zbierania podpisu: a) zakup urządzeń do zbierania podpisów w tym urządzeń mobilnych – 1 komplet, b) rozbudowa systemu HIS o możliwość elektronicznego podpisu dokumentów – 1 komplet. W obszarze 2 – Digitalizacja dokumentacji medycznej istotnej z punktu widzenia leczenia i profilaktyki, w tym kart informacyjnych z leczenia szpitalnego w postaci elektronicznej dokumentacji medycznej od 1 stycznia 2023 roku do 31 grudnia 2025 roku zaindeksowanych w systemie P1 lub umieszczonych w centralnym repozytorium danych medycznych w Centrum e-Zdrowia, należy wykonać: 1) Wdrożenie rozwiązań umożliwiających zasilenie systemu P1 danymi medycznymi zgromadzonymi w systemie szpitalnym w zakresie digitalizacji karty informacyjnej z leczenia szpitalnego od 2023 roku, 2) Zakupu sprzętu służącego digitalizacji dokumentacji papierowej – 13 sztuk. W obszarze 3 – Działania zwiększające poziom cyberbezpieczeństwa Szpitala, należy wykonać: 1) Dostawa zapory sieciowej w warstwie aplikacji WAF chroniący zintegrowany system informatyczny szpitala świadczący e-usługi, 2) Wdrożenie usługi awaryjnego odtwarzania zintegrowanego szpitalnego systemu informatycznego na zapasowym środowisku serwerowym wraz z szkoleniem z uwzględnieniem cyberbezpieczeństwa. W obszarze 4 – Wdrożenie rozwiązań AI i podłączenie do centralnego repozytorium danych medycznych, w tym podłączenie do Platformy Usług Inteligentnych (PUI) w Centrum e-Zdrowia, należy wykonać: 1) Dostawa systemu PACS zintegrowanego z Platformą Usług Inteligentnych, 2) Asystent dokumentacji medycznej zintegrowany z systemem HIS. Zakres przedmiotowy niniejszego zamówienia został przedstawionych w szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia [zwanym dalej „OPZ”] stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ, wraz z wykonaniem montażu, uruchomienia i wdrożenia w siedzibie zamawiającego, ul. Kamieniec 10, 34-500 Zakopane. 3. Niniejszy przedmiot zamówienia stanowi wydatek w ramach obszaru na realizację przedsięwzięć w projekcie pn.: „Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. dr Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem", realizowanego w ramach Programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności, Priorytet Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia - część grantowa, Działanie D1.1.2. Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie. 4. Mając na uwadze powyższe Zamawiający wymaga, aby Wykonawca niniejsze zamówienie realizował zgodnie z zasadą DNHS na każdym etapie jego realizacji, w tym w szczególności przestrzegał zasad zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. 5. Wykonawca, który wygra niniejsze postępowanie i dostarczy urządzenia, o których mowa wyżej jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w języku polskim dla minimum 2 pracowników zamawiającego w zakresie prawidłowej obsługi i eksploatacji dostarczonego urządzenia w siedzibie zmawiającego z chwilą dokonania montażu i uruchomienia. Ponadto w przypadku dostawy sprzętu zasilanego energią elektryczną wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia w zakresie optymalizacji efektywności energetycznej dla minimum 2 pracowników zamawiającego, które obejmuje elementy dotyczące regulacji i dostrajania parametrów sprzętu związanych z wykorzystaniem energii (np. tryb czuwania) w celu zoptymalizowania zużycia energii. 6. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do SWZ.
Interne KennungZP/02/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48422000 Softwarepaketreihen, 48612000 Datenbankverwaltungssystem, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72263000 Software-Implementierung, 30216110 Scanner für Computeranwendungen
5. Los
LosLOT-0001