824333-2025 - Wettbewerb
Polen – Bau von Fahrradwegen – Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek południowy, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek południowy, z podziałem na dwie części zamówienia, zwane również „Zadaniami”.
Beschreibung(I.) Przedmiotem zamówienia jest utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – w odcinku południowym. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części (dwa zadania). Zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn. „VeloBiała - Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej - odcinek południowy”, dofinansowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027. (II.) Procedura: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z Działem II Rozdziałem 3 Oddziałem 2 ustawy Pzp; 2. Oferta, oświadczenia i dokumenty pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym; 3. Maksymalny łączny rozmiar plików stanowiących ofertę lub składanych wraz z ofertą to 250 MB. Komunikacja w postępowaniu – inna niż składanie ofert - odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” („Formularze do komunikacji”) lub poczty elektronicznej. Za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” lub poczty elektronicznej odbywa się w szczególności składanie wniosków o wyjaśnienie treści Specyfikacji Warunków Zamówienia (zwanej dalej: "SWZ"), przekazywanie wezwań i zawiadomień oraz udzielanie odpowiedzi na przesłane wezwania. Formularze do komunikacji umożliwiają dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk „dodaj załącznik”). Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy eZamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy eZamówienia. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy eZamówienia użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (22) 458 77 99 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl w zakładce „Zgłoś problem”; 4.W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania i potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą w szczególności następujące oświadczenia i dokumenty: 1) JEDZ Wykonawcy (każdego z Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia); 2) Oświadczenia Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Szczegółowe wymagania w tym zakresie określają pkt. 8.1.-8.3. Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ). 5. Informacje dotyczące postaw wykluczenia Wykonawców wskazano w dokumentach zamówienia, w tym w szczególności w pkt 7 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ): 5.1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca podlega wykluczeniu z postępowania również na podstawie okoliczności wskazanych w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13.04.2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 z dnia 31.07.2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanego w art. 1 pkt 23) Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8.04.2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (przesłanki obligatoryjne). 5.2. Zamawiający wykluczy również Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp (przesłanka fakultatywna). 5.3. Wykluczenie Wykonawcy następuje zgodnie z art. 111 ustawy Pzp. 5.4. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 pkt. 1), 2) lub 5) lub na podstawie art. 109 ust 1 pkt 4) ustawy Pzp, celem udowodnienia braku podstaw do wykluczenia, może podjąć działania wskazane w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 5.5. Zamawiający może wykluczyć Wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 6. Oferta, oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt 11.4. Instrukcji dla Wykonawców - Rozdział I SWZ (w tym oświadczenie JEDZ Wykonawcy), składane na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt., przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf. Oferta, oświadczenia i dokumenty, o których mowa wyżej, pod rygorem nieważności, winny zostać sporządzone i przekazane Zamawiającemu w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentacji podmiotu – wystawcy dokumentu zgodnie z formą reprezentacji określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej albo przez pełnomocnika. 7. Wykonawca zobowiązany będzie do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na kwotę stanowiącą 5% zaoferowanej ceny brutto - oddzielnie dla każdego zadania. Wymagania dotyczące zabezpieczenia wykonania umowy określono w pkt. 22 Instrukcji dla Wykonawców (Rozdział I SWZ). 8. Wykonawca będzie związany złożoną ofertą do dnia 18.03.2026 r.
Interne Kennung25/IZ/22/B
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233320 Fundamentierungsarbeiten für Landstraßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1 – Rozbudowa drogi wojewódzkiej 942 ulicy Partyzantów i Bystrzańskiej oraz drogi powiatowej 7479S ul. Bystrzańskiej
BeschreibungPełna nazwa Zadania 1: Rozbudowa drogi wojewódzkiej 942 ulicy Partyzantów i Bystrzańskiej oraz drogi powiatowej 7479S ul. Bystrzańskiej w zakresie rozbudowy istniejących ciągów pieszych i rowerowych na odcinku od rejonu skrzyżowania z ulicą gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego do rejonu skrzyżowania z ulicą Chabrową w Bielsku-Białej wraz z niezbędnymi budowlami i urządzeniami budowlanymi, w ramach projektu pn. „VeloBiała - Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej - odcinek południowy”. Przedmiotem zamówienia w zakresie objętym Zadaniem 1 jest rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 942 ul. Partyzantów i ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego do rejonu skrzyżowania z łącznicami węzła S1 „Mikuszowice” z ul. Willową (od km 0+015.30 do km 2+054.86) oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 7479S ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej na odcinku od rejonu skrzyżowania z łącznicami węzła S1 „Mikuszowice” i ul. Willową do rejonu skrzyżowania z ulicą Chabrową (od km 0+000.00 do km 0+966.91), w zakresie rozbudowy istniejących ciągów pieszych i rowerowych wraz z budowlami i urządzeniami budowlanymi, obejmującej w szczególności: • budowę oświetlenia ulicznego; • budowę sygnalizacji świetlnej; • budowę i przebudowę sieci elektroenergetycznej; • budowę napowietrznej sieci teletechnicznej; • budowę kanału technologicznego, • rozbiórkę obiektów budowlanych. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III - V SWZ – dla Zadania 1. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie Części zamówienia (dwa Zadania). Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej Części zamówienia – każdego Zadania. Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa (odpowiednio Kontrakt / Umowa). Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na roboty objęte zamówieniem (w tym użyte materiały i urządzenia), na okres podany w Ofercie i na warunkach podanych w Rozdziale V niniejszej SWZ (oddzielnie dla każdego Zadania). W części zamówienia objętej Zadaniem 1: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp. Zakres tych zamówień stanowić będzie nie więcej niż 12% wartości szacunkowej zamówienia podstawowego. Zamówienia udzielone zostaną po przeprowadzeniu procedury przewidzianej dla zamówienia z wolnej ręki, w szczególności poprzedzone zostaną negocjacjami z Wykonawcą. Negocjacje dotyczyć będą między innymi cen, terminu wykonania, warunków płatności, warunków realizacji zamówienia, okresu gwarancji. Zakres robót/prac do wykonania w ramach ww. zamówień określony został w Rozdziale IV SWZ.
Interne Kennung25/IZ/22/B - Zadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45230000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, für Autobahnen, Straßen, Flugplätze und Eisenbahnen; Nivellierungsarbeiten, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231600 Bauarbeiten für Übertragungsnetz, 45233320 Fundamentierungsarbeiten für Landstraßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern
LosLOT-0002
TitelZadanie 2 – Budowa krajowej trasy rowerowej VeloBiała (RTR 17) wzdłuż rzeki Białej w systemie „zaprojektuj i wybuduj”
BeschreibungPełna nazwa Zadania 2: Budowa krajowej trasy rowerowej VeloBiała (RTR 17) wzdłuż rzeki Białej w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – odcinek łączący m. Bielsko-Biała z gminą Wilkowice, w ramach projektu pn. „VeloBiała – Utworzenie krajowej trasy rowerowej nr 17 na terenie miasta Bielska-Białej – odcinek południowy”. Przedmiot zamówienia w zakresie objętym Zadaniem 2 obejmuje w szczególności: a) opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej budowy krajowej trasy rowerowej VeloBiała (RTR 17) wzdłuż rzeki Białej w systemie „zaprojektuj i wybuduj” – odcinka łączącego m. Bielsko-Białą z gminą Wilkowice w zakresie zgodnym z wymaganiami określonymi w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (zwanej dalej „Dokumentacją”) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, decyzji administracyjnych, itp.; b) wykonanie robót budowlanych (zwanych dalej „Robotami”) na podstawie Dokumentacji. Dokumentacja i Roboty będą obejmowały w szczególności: - budowę drogi dla rowerów na odcinku od jej włączenia do drogi rowerowej wzdłuż ulicy Bystrzańskiej w rejonie pętli autobusowej „Mikuszowice” (km 0+001.3) do granicy administracyjnej miasta Bielska-Białej z gminą Wilkowice (km 0+582.6); - budowę mostu drogowego – kładki dla rowerzystów w rejonie km 0+098.2; - budowę instalacji oświetlenia drogi dla rowerów na całej długości projektowanej trasy rowerowej; - likwidację kolizji projektowanego układu drogowego z istniejącym uzbrojeniem terenu i urządzeniami budowlanymi (przebudowa sieci elektroenergetycznej NN i SN, przebudowa sieci teletechnicznej). Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziałach III - V SWZ – dla Zadania 2. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub obie Części zamówienia (dwa Zadania). Wybór oferty najkorzystniejszej nastąpi oddzielnie dla każdej Części zamówienia – każdego Zadania. Dla każdej Części zamówienia zostanie zawarta oddzielna umowa (odpowiednio Kontrakt / Umowa). Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na roboty objęte zamówieniem (w tym użyte materiały i urządzenia), na okres podany w Ofercie i na warunkach podanych w Rozdziale V niniejszej SWZ (oddzielnie dla każdego Zadania).
Interne Kennung25/IZ/22/B - Zadanie 2