2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie
Beschreibung: Usługi dystrybucji energii elektrycznej na terenie miasta Jaworzna mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę tj. TAURON Dystrybucja S.A. w Krakowie, który jest właścicielem sieci przesyłowej i faktycznym monopolistą w zakresie usług dystrybucji energii elektrycznej. W związku z powyższym Zamawiający może udzielić ww. wykonawcy zamówienia, jako że tylko jeden wykonawca z przyczyn technicznych, o obiektywnym charakterze może świadczyć powyższe usługi. Przedsiębiorstwo TAURON Dystrybucja S.A. z siedzibą Spółki w Krakowie, ul. Podgórska 25a działa w obszarze monopolu naturalnego i zamawiający nie ma możliwości zawarcia umowy z innym, konkurencyjnym operatorem sieci dystrybucyjnej na terenie miasta Jaworzna. Wysokość stawek za przesył energii jest regulowana przez Urząd Regulacji Energetyki i nie podlega negocjacjom. W związku z powyższym zaistniały przesłanki do zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki w przedmiotowym postępowaniu na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.(Dz. U. z 2024 poz. 1320 ze zm.). Najpóźniej przed zawarciem umowy Wykonawca złoży oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia.
Interne Kennung: MZP.260.6.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamawiający zleci świadczenie usługi polegającej na zaplanowaniu, przygotowaniu i organizacji kompleksowej usługi dystrybucji energii elektrycznej do obiektów Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, wykonawcy TAURON DYSTRYBUCJA SA, ul. Podgórska 25a, 31-035 Kraków. Dystrybucja energii odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jednolity Dz. U. z 2024 r. poz. 266 ze zm.), zgodnie z obowiązującymi przepisami, według cennika usług lokalnego Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Obliczanie ilości przesyłanej energii elektrycznej odbywać się będzie na podstawie wskazań zainstalowanych liczników energii elektrycznej, w oparciu o obowiązującą Taryfę dla energii elektrycznej TAURON Dystrybucja S.A. Zamawiający określa szacunkową ilość dostarczanej energii na poziomie ok. 612 MWh +/- 10%(w ciągu roku), z podziałem na następujące grupy taryfowe: C11, C21, C22B. Z tytułu zmniejszenia ilości dostarczonej energii elektrycznej nie przysługuje wykonawcy żadne roszczenie. Powyższa ilość została obliczona na podstawie przewidywanego zużycia energii w placówkach.