825297-2025 - Wettbewerb
Polen – Impfstoffe für die Veterinärmedizin – Dostawa szczepionki doustnej przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa szczepionki doustnej przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących w latach 2026-2027
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa szczepionki doustnej przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących do Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii, wskazanych w Rozdziale I podrozdział I SWZ. 2. Opis przedmiotu zamówienia, w tym ilości dawek szczepionki dla poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone odpowiednio w Załączniku nr 1 do SWZ, stanowiącym Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający wymaga, by na potwierdzenie, że oferowana szczepionka spełnia wymagania określone w rozdziale III Załącznika nr 1 do SWZ, stanowiącego Opis przedmiotu zamówienia, Wykonawca złożył wraz z ofertą przedmiotowe środki dowodowe, tj. pozwolenie na dopuszczenie do obrotu doustnej szczepionki przeciwko wściekliźnie dla lisów rudych wolno żyjących wraz ze wszystkimi załącznikami, w szczególności Charakterystyką produktu leczniczego weterynaryjnego, wydane w drodze decyzji ministra właściwego do spraw zdrowia lub Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lub zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy Prawo farmaceutyczne pozwolenie wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską. 4. W wyniku przeprowadzonego postępowania zawarte zostaną umowy dla każdego Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii oddzielnie, zgodnie z Projektowanymi postanowieniami zawartymi w Załączniku nr 2 do SWZ. 5. Zamawiającym są Wojewódzkie Inspektoraty Weterynarii wskazane w niniejszym Ogłoszeniu, w imieniu i na rzecz których działa Centrum Obsługi Administracji Rządowej (dalej: COAR), ul. Powsińska 69/71, 02-903 Warszawa, jako podmiot przeprowadzający postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. 6. Centrum Obsługi Administracji Rządowej z siedzibą w Warszawie (02-903), przy ul. Powsińskiej 69/71, przetwarza dane zawarte w ofertach albo wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, znajdujące się w publicznie dostępnych rejestrach (Krajowy Rejestr Sądowy, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej RP, Krajowy Rejestr Karny) w celu prowadzenia postępowań o udzielenie zamówienia publicznego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą Pzp”. Wśród tych informacji mogą pojawić się dane, które na gruncie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: „Ogólne Rozporządzenie” lub „RODO”), mają charakter danych osobowych. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych zawarte zostały w Rozdziale II SWZ.
Interne KennungWIP.261.69.2025.PN
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651690 Impfstoffe für die Veterinärmedizin
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa szczepionki doustnej przeciwko wściekliźnie dla lisów wolno żyjących do Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii, wskazanych w Rozdziale I podrozdział I SWZ. 2. Opis przedmiotu zamówienia, w tym ilości dawek szczepionki dla poszczególnych Wojewódzkich Inspektoratów Weterynarii oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone odpowiednio w Załączniku nr 1 do SWZ, stanowiącym Opis przedmiotu zamówienia oraz w Załączniku nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 3. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 4. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 227 - 238 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych w rozumieniu art. 92 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. W opinii Zamawiającego realizacja zamówienia w jednej części pozwala na osiągnięcie efektu skali i uzyskanie korzystniejszych cenowo ofert, a w konsekwencji może spowodować zmniejszenie kosztów programu zwalczania wścieklizny na terenie całego kraju. Niedokonanie podziału zamówienia na części nie narusza konkurencji i nie ogranicza możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom. W Polsce dopuszczenie do obrotu uzyskało do tej pory pięć szczepionek, a zatem ofertę może złożyć każdy, kto posiada szczepionkę dopuszczoną do obrotu na terytorium RP. 7. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311 - 315 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. 9. Zamawiający nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 10. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu. 11. Program szczepienia lisów wolno żyjących jest objęty współfinansowaniem ze środków Unii Europejskiej w ramach programu zwalczania wścieklizny na lata 2025 - 2027. 12. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych wymienionych w ust. 3. Zamawiający, w przypadku niezłożenia przez Wykonawcę przedmiotowych środków dowodowych lub gdy złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne - dopuszcza możliwość wezwania Wykonawcy do ich złożenia lub uzupełnienia, w wyznaczonym terminie, chyba, że pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 13. Zamawiający przewiduje prawo opcji. Szczegółowe informacje w zakresie przewidywanej wielkości dostaw w ramach zamówienia podstawowego oraz Prawa Opcji, zostały wskazane w Rozdziale II Załącznika nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w §1 Załącznika nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje prawo opcji. Szczegółowe informacje w zakresie przewidywanej wielkości dostaw w ramach zamówienia podstawowego oraz Prawa Opcji, zostały wskazane w Rozdziale II Załącznika nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia oraz w §1 Załącznika nr 2 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. 6. Łączna maksymalna liczba dawek szczepionki, którą Wykonawca będzie zobowiązany dostarczyć w ramach zamówienia podstawowego oraz w przypadku maksymalnego wykorzystania przez Zamawiającego wszystkich wariantów prawa opcji wyniesie 17 624 774 dawek, w tym: 1) zamówienie podstawowe: 6 819 170 dawek szczepionki; 2) Prawo Opcji: a) Wariant I Prawa Opcji - maksymalnie 3 075 276 dawek szczepionki, b) Wariant II Prawa Opcji - maksymalnie 5 642 355 dawek szczepionki, c) Wariant III Prawa Opcji - maksymalnie 2 087 973 dawek szczepionki.