2. Verfahren
Verfahren
Titel: Utrzymanie zieleni terenów komunalnych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie czystości oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich i usługi powiązane
Interne Kennung: ZP.271.5.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77314100 Anlegen von Rasen, 77342000 Heckenschnitt, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 90620000 Schneeräumung, 50870000 Reparatur und Wartung von Spielplatzeinrichtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Usługa pielęgnacji krzewów w okresie 7 miesięcy od dnia zawarcia umowy, w uzgodnieniu z Zamawiającym, obejmująca: a) usługę przycinania żywopłotów – latem i jesienią (Zamawiający każdorazowo wskaże dokładny termin), dodatkowo podcinanie pojedynczych odrostów w zależności od potrzeb; b) cięcia krzewów odbywać się będą zgodnie ze sztuką ogrodniczą, obowiązującymi standardami i normami oraz z zachowaniem dobrej kondycji zdrowotnej roślin (termin cięć odpowiedni do gatunku); c) cięcia krzewów, żywopłotów wykonywane będą przy sprzyjających warunkach pogodowych (zabrania się cięć w okresie suszy, upałów); d) zgłaszanie Zamawiającemu przez Wykonawcę w miarę potrzeb i w chwili stwierdzenia realnego zagrożenia, drzew wymagających usunięcia; 2) Naprawa, konserwacja i utrzymanie wyposażenia placów zabaw, siłowni oraz elementów małej architektury w okresie 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy obejmująca: a) pomniki: - obelisk w parku przy ul. Pocztowej, - Pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego na Pl. Marsz. J. Piłsudskiego, - Pomnik w Hołdzie Poległym, Pomordowanym i Zamęczonym Polakom – Obrońcom Ojczyzny 1939 – 1956 przy Pl. Armii Krajowej; Bieżące czyszczenie, mycie, usuwanie zanieczyszczeń oraz dokładne mycie i usuwanie zanieczyszczeń przed każdym świętem lokalnym i państwowym; b) wyposażenie placów zabaw dla dzieci, siłowni i urządzeń rekreacyjnych zgodnie z załącznikiem nr 2 do niniejszej umowy (w przypadku dewastacji elementów wyposażenia placów zabaw powyżej 30% wartości powstałej szkody Zamawiający pokrywa koszty naprawy urządzenia), montaż przez Wykonawcę umowy nowo zakupionych przez Zamawiającego zabawek, jak i części zamiennych zakupionych przez Zamawiającego; c) dokonywanie przeglądu stanu technicznego wyposażenia placów zabaw dla dzieci (raz na kwartał) oraz prowadzenie książek placów zabaw i urządzeń rekreacyjnych, naprawę w razie stwierdzenia uszkodzeń oraz bieżącą konserwację i impregnację wszystkich urządzeń, koszty naprawy zabawek oraz impregnacji ponosi Wykonawca; d) bieżącą naprawę, konserwację (w tym malowanie ławek, hamaków, leżaków w terminie do 30 czerwca br.) i ich mycie: ławek (223 szt.), hamaka na stalowych wspornikach, podwójnych leżaków (7 szt.), leżaka obrotowego na stalowej konstrukcji – 360’, ławek półokrągłych do wewnątrz bez oparcia (4 szt.), ławek półokrągłych do wewnątrz z oparciem (4 szt.), ławki półokrągłej z oparciem, okrągłego stołu z półokrągłymi ławkami, donic w kształcie kwadratu (2 szt.), koszy parkowych betonowych (100 szt.) i koszy do segregacji (50 sztuk), bieżące opróżnianie koszy, ustawianie nowych ławek (do 10 sztuk) – zakupionych przez Zamawiającego, zmianę miejsca już ustawionych koszy (do 15 szt.), montaż koszy na psie odchody (10 szt.), stojaków rowerowych (2 szt.), tablic informacyjnych (3 szt.); e) bieżącą konserwację (w tym w razie konieczności poprawianie ustawienia pojemnika) i obsługę polegającą na opróżnianiu 1 raz w tygodniu 130 pojemników na psie odchody. f) bieżące utrzymanie porządku na Psim Wybiegu zlokalizowanym na działce nr 34/3 obręb 3 m. Kętrzyn, w tym w razie potrzeby mycie urządzeń zabawowych oraz zakup przez Wykonawcę worków na psie odchody i ich bieżąca wymiana w pojemniku usytuowanym na terenie Psiego Wybiegu. 3) Usługa w zakresie trawników w okresie wegetacji w okresie 7 miesięcy w roku (od kwietnia do października) obejmująca: a) systematyczne grabienie i wywóz skoszonej trawy, liści i śmieci (tego samego dnia); b) naprawę trawników w miejscach ubytku, polegającą na odpowiednim przygotowaniu gleby i dosianiu nasion lub położeniu nowej darni (nasiona zakupione przez Zamawiającego); c) renowację trawnika (do 20% ogólnej powierzchni trawnika ujętej w załączniku nr 1 do umowy) w przypadku, gdy na całej jego powierzchni stwierdzono niekorzystne i postępujące zmiany, a zwykła pielęgnacja nie dała wyraźnej poprawy; d) nieużytki wykaszane 2 razy w trakcie trwania umowy w terminach czerwiec-lipiec, wrzesień-październik; e) zabrania się koszenia trawy blisko istniejących nasadzeń, kaleczenia kory pni drzew oraz pędów krzewów; f) systematyczne koszenie trawników (maksymalna wysokość trawy do 15 cm) wraz z uprzątnięciem i wywiezieniem ściętych nieczystości. 4) Usługa sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych, w okresie 7 miesięcy w ciągu roku (od kwietnia do października) obejmująca: a) pielęgnację kwietników i rabat bylinowych; b) przygotowanie podłoża po zimie do wysadzenia roślin, tj.: - oczyszczenie ziemi z nagromadzonych nieczystości (śmieci), kamieni i obumarłych roślin, - oczyszczenie roślin z chwastów, - użyźnienie, wzbogacenie podłoża drzew w składniki mineralne (nawozy), - przed rozpoczęciem sadzenia roślin, w razie potrzeby (sucha gleba) nawodnienie podłoża; c) obsadzenie roślinami jednorocznymi, zakupionymi przez Wykonawcę, miejsc wyznaczonych przez Zamawiającego w okresie od maja do lipca; d) Wykonawca jest zobowiązany do zakupienia i posadzenia roślin według poniższego zestawienia: - 560 sztuk z gatunku bratki, stokrotki i inne w tej grupie cenowej (mix kolorów – kompozycje do uzgodnienia z Zamawiającym), - 2333 sztuk z gatunku żeniszek, aksamitka, smagliczka, starzec, koleus, begonia, ipomea i inne w tej grupie cenowej, - 1212 sztuk z gatunku pelargonii, surfinii, turzycy i innych w tej grupie cenowej, - 261 sztuk z gatunku kanny i inne w tej grupie cenowej. Wykonawca zobowiązany jest do zakupu roślin I gatunku, zdrowych, które osiągnęły pełną wartość dekoracyjną (są w pełni bądź początkowej fazie kwitnienia lub uzyskały wymaganą wartość ozdobną ulistnienia). Rodzaj, gatunek, kolorystykę i schemat nasadzeń jednorocznych i wieloletnich należy uzgodnić każdorazowo z Zamawiającym. Wysadzenie roślin jednorocznych następować będzie według planu nasadzeń uzgodnionego z Zamawiającym. e) obsadzenie kwietników i miejsc wyznaczonych przez Zamawiającego niskimi bylinami, odpowiednimi krzewami i drzewami zakupionymi przez Zamawiającego; f) pielenie polegające na usuwaniu chwastów z korzeniami, spulchnianie, syste