2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zarządzanie Halą Widowiskowo-Sportową w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 z wykonywaniem zadań w imieniu właścicieli, tj. Gminy Miasto Koszalin oraz Politechniki Koszalińskiej
Beschreibung: 1. Zamawiający (Nabywcy), o których mowa w pkt 1 niniejszego ogłoszenia przeprowadzają wspólnie postępowanie. Na podstawie art. 38 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie przeprowadza Politechnika Koszalińska. Nadzór merytoryczny sprawują obaj Zamawiający. 2. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie Halą Widowiskowo-Sportową w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 z wykonywaniem zadań w imieniu właścicieli, tj. Gminy Miasto Koszalin oraz Politechniki Koszalińskiej w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 3. Zakres zamówienia obejmuje m in.: 1) usługi zarządzającego nieruchomością obejmującą wszystkie czynności techniczne, organizacyjne w celu utrzymania w sprawności technicznej i zgodności z obowiązującymi przepisami Hali Widowiskowo–Sportowej wraz z terenami przyległymi w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 będącej własnością Zamawiających; 2) Wykonywanie usługi na rzecz i w imieniu Zamawiających polegającej na odpłatnym udostępnianiu zarządzanej Hali Widowiskowo–Sportowej wraz z obsługą techniczną i organizacyjną osobom prawnym i fizycznym na warunkach rynkowych jednakowych dla wszystkich podmiotów. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Rozdziale IV SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ, wraz z załącznikami do umowy, stanowiącymi Załącznik nr 12 do SWZ. 5. Szczegółowe postanowienia dotyczące zasad i warunków realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ, wraz z załącznikami do umowy, stanowiącymi Załącznik nr 12 do SWZ. 6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części, ponieważ konieczność skoordynowania różnych Wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, mogłaby powodować nadmierne trudności techniczne lub nadmierne koszty wykonania zamówienia. Przedmiot zamówienia i związana z nim dokumentacja stanowi zintegrowane ze sobą elementy zarządzania nieruchomością, których nie można dzielić. Przedmiot zamówienia jest dostosowany do realizacji przez małe i średnie podmioty. 7. Zamawiający zastosuje tzw. procedurę odwróconą, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy PZP, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Interne Kennung: 1/PNOG/SZP-2/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 2. Ponadto, do oferty Wykonawca musi dołączyć oświadczenie stanowiące dowód potwierdzający na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) - (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23) – wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców JEDZ, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) oraz na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2025.2033 z dnia 2025.10.23), składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw do wykluczenia, spełnienie warunków udziału w postępowaniu każdego z Wykonawców z osobna. 4. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających brak podstaw do wykluczenia zawiera Rozdział IX pkt 5 SWZ. 6. Wykaz podmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu dotyczących zawiera Rozdział IX pkt 6 SWZ. 7. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP dane umożliwiające dostęp do tych środków; 2) jeżeli podmiotowym środkiem dowodowym jest oświadczenie, którego treść odpowiada zakresowi oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP. 8. Jeżeli, w toku postępowania, wykonawca nie złoży oświadczenia, oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. 9. Jeżeli, w toku postępowania, wykonawca nie złoży oświadczenia, oświadczeń lub dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia postępowania, złożone oświadczenia lub dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Zamawiającego wątpliwości, Zamawiający wezwie do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlegałaby odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania 10. Ciąg dalszy zawiera Rozdział IX SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 70332200 Verwaltung von gewerblichen Immobilien
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zarządzanie Halą Widowiskowo-Sportową w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 z wykonywaniem zadań w imieniu właścicieli, tj. Gminy Miasto Koszalin oraz Politechniki Koszalińskiej w zakresie określonym w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 2. Zakres zamówienia obejmuje m in.: 1) usługi zarządzającego nieruchomością obejmującą wszystkie czynności techniczne, organizacyjne w celu utrzymania w sprawności technicznej i zgodności z obowiązującymi przepisami Hali Widowiskowo–Sportowej wraz z terenami przyległymi w Koszalinie przy ul. Śniadeckich 4 będącej własnością Zamawiających; 2) Wykonywanie usługi na rzecz i w imieniu Zamawiających polegającej na odpłatnym udostępnianiu zarządzanej Hali Widowiskowo–Sportowej wraz z obsługą techniczną i organizacyjną osobom prawnym i fizycznym na warunkach rynkowych jednakowych dla wszystkich podmiotów. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w Rozdziale IV SWZ oraz w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ, wraz z załącznikami do umowy, stanowiącymi Załącznik nr 12 do SWZ. 5. Szczegółowe postanowienia dotyczące zasad i warunków realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 11 do SWZ, wraz z załącznikami do umowy, stanowiącymi Załącznik nr 12 do SWZ.