2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af aftale om grøn pleje, teknisk drift og vintertjeneste af udearealer ved Aarhus Universitetshospital (Delaftale 1, område nord)
Beschreibung: Den udbudte aftale omhandler grøn pleje, teknisk drift og vintertjeneste af udearealer ved Aarhus Universitetshospital (delaftale 1, område nord). Aftalen skal sikre, at udearealerne omkring Aarhus Universitetshospital fremstår velpassede og indbyder til ophold. Det er vigtigt for Aarhus Universitetshospital, at et samarbejde med en valgt leverandør kan være dialogbaseret og kontinuerlig i forhold til den tilbudte bemanding i hele aftalens levetid.
Vorherige Bekanntmachung: 611747-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens §§ 56-57.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udbud af aftale om grøn pleje, teknisk drift og vintertjeneste af udearealer ved Aarhus Universitetshospital (delaftale 1, område nord)
Beschreibung: Den udbudte aftale omhandler grøn pleje, teknisk drift og vintertjeneste af udearealer ved Aarhus Universitetshospital (område nord). Aftalen skal sikre, at udearealerne omkring Aarhus Universitetshospital fremstår velpassede og indbyder til ophold. Det er vigtigt for Aarhus Universitetshospital, at et samarbejde med en valgt leverandør kan være dialogbaseret og kontinuerlig i forhold til den tilbudte bemanding i hele aftalens levetid.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Aftalen løber i 6 år med mulighed for forlængelse i 2 år.