2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Miasta Wejherowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Miasta Wejherowa, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z ustawą o odpadach i ustawą o utrzymaniu o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, tj.: 1) przetworzenie odpadów komunalnych w instalacji do przetwarzania odpadów, 2) tymczasowe magazynowanie odpadów komunalnych. 2. Przedmiot zamówienia nie obejmuje: 1) odbierania odpadów komunalnych z nieruchomości oraz ich ewentualnego gromadzenia przed ich transportem odpowiednio do miejsca przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 2) transportu zebranych odpadów komunalnych z nieruchomości lub miejsca ich czasowego gromadzenia, odpowiednio do miejsca ich przetwarzania przez Wykonawcę lub stacji przeładunkowej Wykonawcy, 3) dostarczania pojemników i worków do nieruchomości w celu gromadzenia odpadów komunalnych. 3. Wykonawca zobowiązany będzie do zagospodarowania frakcji odpadów komunalnych, pochodzących z nieruchomości zamieszkałych i mieszanych, takich jak: 1) niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne, 2) szkło, 3) papier, 4) metale i tworzywa sztuczne (obejmujące również opakowania wielomateriałowe), 5) bio (odpady kuchenne ulegające biodegradacji), 6) odpady zielone (odpady ulegające biodegradacji), 7) odpady wielkogabarytowe, 8) popioły z palenisk domowych. 4. Planowana maksymalna ilość odpadów komunalnych do zagospodarowania wynosi 29 100 Mg, w tym maksymalna ilość dla odpadu o kodzie: 1) 20 03 01 (Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne): 14 550 Mg, 2) 20 02 01 (Odpady ulegające biodegradacji (odpady zielone)): 4 000 Mg, 3) 20 01 08 (Odpady kuchenne ulegające biodegradacji (bioodpady)): 3 300 Mg, 4) 15 01 02 (Opakowania z tworzyw sztucznych i metali (obejmujące opakowania wielomateriałowe)): 2 800 Mg, 5) 15 01 07 (Opakowania ze szkła): 1 800 Mg, 6) 20 03 07 (Odpady wielkogabarytowe): 1 750 Mg, 7) 15 01 01 (Opakowania z papieru i tektury): 300 Mg, 8) ex 20 01 99 (Popioły z palenisk domowych): 600 Mg, 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo ograniczenia ilości przekazanych odpadów komunalnych, w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4 nie więcej jednak niż o: 1) 20% dla odpadów o kodach: 20 03 01, 20 02 01, 20 01 08, 20 03 07, ex 20 01 99; 2) 50% dla odpadów o kodach: 15 01 02, 15 01 07; 3) 100% dla odpadów o kodach: 15 01 01, przy czym wskazane ograniczenia ilości będą liczone odrębnie dla każdego rodzaju (kodu) odpadu. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do planowanych ilości, wskazanych w ust. 4, nie więcej jednak niż o 10%, licząc dla każdego rodzaju (kodu) odpadu odrębnie. 7. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia zawierają projektowane postanowienia umowy (PPU), stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 696455-2025
Interne Kennung: WZPiFZ.271.10.2025.BJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, a składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001