See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna oraz obsługa a także odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Vorherige Bekanntmachung: 576710-2025
Interne Kennung: IKOŚ.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów z posesji zamieszkałych na terenie Gminy Pleśna
Beschreibung: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów z posesji zamieszkałych na terenie Gminy Pleśna tj. z miejscowości Rzuchowa, Szczepanowice, Dąbrówka Szczepanowska, Lubinka, Janowice, Pleśna, Łowczówek, Świebodzin, Rychwałd, Lichwin, Woźniczna. Ilość mieszkańców: ok. 10 000, ilość budynków mieszkalnych: ok. 3400 Wywóz odpadów obejmuje: 1. Niesegregowane (zmieszane ) odpady komunalne kod 20 03 01 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna oraz obsługa a także odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Przedmiot zamówienia podzielony został na cztery części: Część I obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów z posesji zamieszkałych na terenie Gminy Pleśna, tj. z miejscowości Rzuchowa, Szczepanowice, Dąbrówka Szczepanowska, Lubinka, Janowice Pleśna, Łowczówek, Świebodzin, Rychwałd, Lichwin, Woźniczna. Ilość mieszkańców w sektorze: ok. 10 000, ilość budynków mieszkalnych: ok. 3400, Wywóz odpadów obejmuje: 2. Niesegregowane (zmieszane ) odpady komunalne kod 20 03 01 Właściciele nieruchomości zamieszkałych – odpady komunalne gromadzone będą w pojemnikach o pojemności 120 l i 240 l. Pojemniki zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez właścicieli nieruchomości, w terminie 2 tygodni od daty podpisania umowy, nie później jednak niż do dnia 31.12.2025 r. Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli posesji zamieszkałych odbywać się będzie co dwa tygodnie a z budynków wielolokalowych raz na tydzień zgodnie z harmonogramem wywozu. 3. Selektywnie zbierane odpady komunalne kod 20 01 01, 20 01 02, 20 01 08, 20 01 39, 20 01 40, 20 02 01, 20 01 99, 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07, Właściciele nieruchomości zamieszkałych selektywna zbiórka odpadów komunalnych realizować będą w systemie workowym i pojemnikowym: 1) W systemie workowym wprowadza się 4 rodzaje worków: - żółty z napisem "METALE, TWORZYWA SZTUCZNE"– tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metal, - niebieski z napisem "PAPIER" – papier, - brązowym z napisem "BIO" – odpady biodegradowalne, - zielony z napisem "SZKŁO"– szkło Worki zapewni Wykonawca. Grubość worków powinna być tak dobrana, aby zapewnić ich szczelność. Worki muszą być opatrzone nadrukiem na jaki rodzaj odpadu są przeznaczone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906). Dodatkowo na worku muszą widnieć adres i dane kontaktowe Wykonawcy. Wywóz odpadów komunalnych selektywnie gromadzonych w workach bezpośrednio od mieszkańców – 1 raz w miesiącu, na podstawie harmonogramu wywozu, z zastrzeżeniem, że zbiórka odpadów biodegradowalnych odbywała się będzie w okresie od kwietnia do października nie rzadziej niż dwa razy w miesiącu natomiast w okresie od listopada do marca raz w miesiącu, a z budynków wielolokalowych nie rzadziej niż raz na tydzień w okresie od kwietnia do października a w okresie od listopada ,do marca nie rzadziej niż co dwa tygodnie Wykonawca sprawdza, rzetelność segregacji odpadów przez gospodarstwa domowe – wyrywkowo. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości (potwierdzonych odpowiednią dokumentacją) Wykonawca niezwłocznie powiadamia Zamawiającego. Wykonawca przedłoży odrębny harmonogram wywozu odpadów biodegradowalnych. 4. odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, - 20 03 07, 20 01 36, 20 01 23*, 20 01 35*, 16 01 03 Zbiórka w/w odpadów odbywała się będzie w kontenerach typu KP 7 o poj. 7 m3, ustawionych w Janowicach – działka nr 734/1 (obok szkoły) – 1 kontener, w Pleśnej – działka 319/12 (obok garażu) – 1 kontener, w Lichwinie – działka nr 581/1 (obok szkoły) – 1 kontener, Odbiór odpadów 1 raz w miesiącu co najmniej przez 5 h, w godzinach popołudniowych nie wcześniej niż od godziny 13.00 Odbiór odpadów 1 raz w miesiącu co najmniej przez 5 h, w godzinach popołudniowych nie wcześniej niż od godziny 13.00 Kontenery dla poszczególnych sektorów zapewni Wykonawca. Zamawiający wskazuje miejsce lokalizacji kontenerów, a ich organizacja, utrzymanie oraz obsługa leży po stronie Wykonawcy. Usługa wykonywana będzie zgodnie z harmonogramem dostarczonym przez Wykonawcę. 5. 20 01 32, leki inne niż wymienione w 20 01 31 Usługa wywozu odbywać się będzie z Apteki w Pleśnej (naprzeciwko Urzędu Gminy) oraz Punktu Aptecznego w Janowicach z częstotliwością raz na kwartał 6. Przewidywana ilość wszelkich odpadów odbieranych spod posesji w ciągu 1 roku: a) odpady segregowane – 1 300 Mg, b) odpady niesegregowane -1 100 Mg, Podane wyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia lub odszkodowania za osiągnięcie innych wielkości. Ilość wytworzonych na terenie gminy Pleśna odpadów nie jest zależna od Zamawiającego. Ilości mogą ulegać zmianie stosownie do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego wynikających z ilość odpadów wytworzonych przez wytwórców odpadów. 7. Odbiór odpadów w sytuacjach awaryjnych Za sytuację awaryjną Zamawiający uznaje taką sytuację, której nie mógł przewidzieć, np. pożar, podrzucenie odpadów na teren gminy, powódź, itp. W sytuacji zaistnienia takiego przypadku Zamawiający powiadomi Wykonawcę o konieczności odbioru odpadów z miejsca wystąpienia sytuacji awaryjnej. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia odpadów w terminie do dwóch dni roboczych liczonych od momentu zgłoszenia konieczności realizacji dodatkowego odbioru przesłanego Wykonawcy przez Zamawiającego, chyba że w tym zgłoszeniu Wykonawca i Zamawiający ustalili inny termin. W ramach ww. zgłoszenia Zamawiający może zażąd
Interne Kennung: IKOŚ.271.16.2025 -I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Los: LOT-0002
Titel: Część II - odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Pleśna z koszy ulicznych oraz kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3
Beschreibung: A) Kosze uliczne o pojemności 60 l stanowią własność Zamawiającego ich rozmieszczenie w poszczególnych sołectwach w Gminie Pleśna przedstawia poniższa tabela: Lp. Miejscowość Liczba pojemników (koszy) Lokalizacja 1. Pleśna 31 • Centrum Pleśnej obok Urzędu Gminy – 4 szt., • Centrum Pleśnej - plac targowy - 4 szt. • Centrum Pleśnej – droga na Batylową - 2 szt. • Droga gminna Pleśna – Szczepanowice obok Przedszkola w Pleśnej – 1 szt. • Droga gminna Pleśna – Szczepanowice obok Ośrodka Zdrowia – 1 szt. • Orlik – 4 szt., • Tablica ogłoszeń przy skrzyżowaniu dróg Pleśna – Łowczów, Pleśna – Piotrkowice – 1 szt. • Przystanki autobusowe 10 szt. • Pleśna Łowczówek ścieżka przyrodnicza- 2 szt. • Pleśna droga do „Orlika obok nr domu 292A – 1 szt. • Pleśna przysiułek Gądowka obok nr domu 544 - 1 szt. 2. Świebodzin 12 • Centrum wsi – 5 szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Przystanek autobusowy – 2 szt. • Parking koło Szkoły Podstawowej – 2 szt. 3. Lichwin 22 • Centrum wsi 10szt. • Przystanki autobusowe – 3szt. • Centrum Pamięci - 5 szt. • Ścieżka edukacyjna "kamieniołom" - 3 szt. • Siłownia plenerowa - 1 szt. 4. Rzuchowa 11 • Centrum wsi – 3 szt. • Na skrzyżowaniu dróg powiatowych – 1 kosz • Przystanek obok kapliczki – 2 szt. • Przystanki autobusowe – 5 szt. 5. Dąbrówka Szczepanowska 8 • Przystanki autobusowe – 4szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Droga przy kaplicy -1szt. • Ogrodzenie przy wejściu do budynku byłej Szkoły – 1 szt. 6. Janowice 8 • Przystanki autobusowe – 4szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Gierowa droga w kierunku Dunajca- 1szt 7. Woźniczna 5 • Przystanki autobusowe – 3 szt. • Centrum wsi obok sklepu spożywczego – 1 szt. • Świetlica wiejska - 1 szt. 8. Rychwałd 7 • Przystanki autobusowe – 4 szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. 9. Szczepanowice 14 • Przystanki autobusowe – 8 szt. • boisko sportowe koło szkoły - 6 szt. 10. Lubinka 12 • Przystanki autobusowe – 7szt. • stanica rowerowa - 5 szt. 11. Łowczówek 13 • Przystanki autobusowe – 4 szt. • Droga na stację kolejową obok domu nr 241 – 1 szt. • Cmentarz Legionistów w raz ze stanicą rowerową - 6 szt. • Most w kierunku ośrodka Relaks -1 szt. • Kładka pieszo-rowerowa – 1 szt. Razem: 143 1.Opróżnianie koszy odbywać się będzie z częstotliwością raz na dwa tygodnie. Usługa opróżniania koszy wykonywana będzie zgodnie z harmonogramem dostarczonym przez Wykonawcę w dniu podpisania umowy. 2.Wykonawca zobowiązany jest do zachowania należytej staranności przy opróżnianiu koszy, a w szczególności do usunięcia śmieci z jezdni, parkingu lub chodnika, które mogą wypadać podczas opróżniania koszy i kontenerów. 3.Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o uszkodzonych pojemnikach lub innych nieprawidłowościach występujących w trakcie realizacji zamówienia . B) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wskazania lokalizacji gdzie na zgłoszenie telefoniczne Wykonawca podstawi kontenery o pojemności 7 m3 i 1,1 m3 a ich opróżnianie będzie odbywać się wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym Zamawiający szacuje w okresie realizacji zamówienia wywóz ok. 50 kontenerów o pojemności 7 m3 i 150 kontenerów o pojemności 1,1 m3. Odbiór kontenerów odbywać się będzie wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym i może ulec zmniejszeniu w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Ilości wywożonych odpadów podana w Części II SIZW mogą ulec zmianie w czasie obowiązywania umowy. Z tytułu różnicy w ilości wywożonych odpadów Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z koszy ulicznych oraz kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3. stanowić będzie stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Przewidywana szacunkowa roczna ilość odpadów komunalnych odebranych z terenu gminy Pleśna z koszy ulicznych oraz w kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3.1 wynosi 150 Mg
Interne Kennung: IKOŚ.271.16.2025 -II
Los: LOT-0003
Titel: Część III - odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna.
Beschreibung: Wywóz odpadów obejmuje: Niesegregowane (zmieszane ) odpady komunalne kod 20 03 01 oraz odpady gromadzone w sposób selektywny 20 01 01, 20 01 02, 20 01 08, 20 01 39, 20 01 40, 20 02 01, 20 01 99, 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07 z następujących lokalizacji: 1) Pleśna – Urząd Gminy - 1 szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz 1 raz w tygodniu. 2) Pleśna – Plac targowy – 1 szt. poj. typ SM 120 (120 l) – 1 raz w tygodniu. 3) Pleśna – Świetlica Profilaktyczno Wychowawcza - 1 szt. poj. typ SM 120 (120 l) - wywóz co dwa tygodnie. 4) Ośrodek Relaks – 1szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz co dwa tygodnie. 5) Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska 1szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz co dwa tygodnie. Przewidywana masa roczna masa odpadów wyniesie 25Mg Pojemniki zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie 2 tygodni od daty podpisania umowy, nie później jednak niż do dnia 31.12.2025 r. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna stanowić będzie stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych.
Interne Kennung: IKOŚ.271.16.2025 -III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV - Obsługa oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących obsługa z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany będzie na działce nr 534/2 położonej w miejscowości Rzuchowa w bezpośrednim sąsiedztwie gminnej oczyszczalni ścieków, stanowiącej własność Gminy Pleśna. W PSZOK będą zbierane odpady komunalne zebrane w sposób selektywny, wytworzone przez mieszkańców nieruchomości położonych na terenie Gminy Pleśna, którzy są objęci systemem gospodarki odpadami i wnoszą opłatę z tego tytułu na rzecz Gminy. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie czynny zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pleśna i dostępny co najmniej raz w tygodniu tj. w sobotę przez co najmniej 6 godzin od godziny 7.00 do 13:00. Szczegółowy opis w SWZ.
Interne Kennung: IKOŚ.271.16.2025 -IV