2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lyski
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Lyski.
Vorherige Bekanntmachung: 556454-2025
Interne Kennung: ZP.271.9.2025.ROŚ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z art. 132 ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej również „ustawą Pzp”, a także z wydanymi na podstawie niniejszej ustawy rozporządzeniami wykonawczymi dotyczącymi przedmiotowego zamówienia publicznego. 2. Zamawiający stosuje procedurę określoną w art. 138 ust. 4 ustawy Pzp. 3. Zamawiający zastosuje procedurę, zgodnie z art. 139 ustawy Pzp., tzw. „procedurę odwróconą”, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza próg unijny dla usług określonych na podstawie art. 3 ustawy Pzp. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert w postaci katalogów elektronicznych. 6. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających. 7. Zamawiający nie przewiduje wznowienia. 8. Zamawiający przewiduje prawo opcji. 9. Zamawiający nie będzie zawierał w postępowaniu umowy ramowej. 10. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 11. Zamawiający nie zamierza ustanowić dynamicznego systemu zakupów. 12. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. 13. Zamawiający nie dopuszcza możliwości udzielenia zamówień podobnych. 14. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych. 15. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 16. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet realizacji zamówienia. 17. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu z wyjątkiem sytuacji, o której mowa w art. 261 ustawy Pzp. 18. Opis przedmiotu zamówienia nie wymaga uwzględnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, nie wprowadza się regulacji w zakresie art. 100 ust. 1 ustawy Pzp. 19. W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszej SWZ stosuje się przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi. 1. Zamawiający wymaga od wykonawcy lub podwykonawcy, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, aby osoby wykonujące następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia, tj.: 1) kierowcy pojazdów, 2) pracownicy odbierających odpady z nieruchomości, 3) osoba wyznaczona jako koordynator umowy, były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 2. W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych odnośnie spełniania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w szczególności do: 1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, 2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, 3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia, 4) weryfikacji tożsamości Personelu wykonawcy uczestniczącego w realizacji przedmiotu umowy. 3. W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie wykonawca przedłoży zamawiającemu wskazane poniżej dowody: 1) oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których dotyczy wezwanie. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; 2) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności w zakresie realizacji zamówienia, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania; 3) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; 4) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. 4. Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) za każde zdarzenie. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. Więcej informacji zawiera paragraf nr 8 SWZ. 1. Zamawiający nie wprowadza zastrzeżenia wskazującego na obowiązek osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych części zamówienia; wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy; Wymagania dotyczące podwykonawstwa zawiera paragraf nr 4 SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie gminy Lyski. W ramach zadania „Odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Lyski” Wykonawca ma obowiązek: a) odbierać i zagospodarować odpady komunalne z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na warunkach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, b) zorganizować mobilne punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych na warunkach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, c) zorganizować zbieranie odpadów wielkogabarytowych i opon sprzed posesji na warunkach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, d) wyposażyć nieruchomości w pojemniki do gromadzenia bioodpadów i worki do selektywnego zbierania odpadów komunalnych na zasadach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia, e) zorganizować akcję edukacyjną na zasadach określonych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.9.2024.ROŚ
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Prawo opcji: 1) Zamawiający, korzystając z prawa opcji w trakcie realizacji Umowy, dopuszcza możliwość jednokrotnego lub wielokrotnego zwiększenia przez siebie wartości Umowy w granicach +20% (zamówienie maksymalne), określonej w § 7 ust. 3 Umowy, poprzez odpowiednie zwiększenie ilości odbieranych odpadów, przy zachowaniu ceny jednostkowej, co może być spowodowane wzrostem ilości wytwarzanych odpadów. 2) Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż ilości odpadów przewidziane w formularzu ofertowym, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych przez mieszkańców. 3) W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia. 4) W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 5) Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 6) Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami umowy, SWZ oraz ofertą Wykonawcy. 7) W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie. 8) Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 9) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.