2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup i dostawa sprzętu i aparatury medycznej dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach im. św. Jana Pawła II w częściach 1-4 w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Zakup i dostawa sprzętu i aparatury medycznej dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach im. św. Jana Pawła II w częściach 1-4 w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej”. Zamówienie podzielone jest na 4 części: Część nr 1-Bieżnia do nauki chodu - 1 szt. Część nr 2-Urzadzenia do kinezyterapii- aparat do dekompresji kręgosłupa– 1 szt. Część nr 3-– Urządzenia do radiofrekwencji-Urządzenie do terapii radiofalowej ukierunkowanej -1 szt. Część nr 4-Urządzenie do skupionej fali uderzeniowej– 1 szt. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 2 –Formularz asortymentowo-cenowy - Szczegółowe parametry techniczne
Vorherige Bekanntmachung: 740363-2025
Interne Kennung: 15/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach im. św. Jana Pawła II, zwany dalej „Zamawiającym”, wszczyna przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie przetargu nieograniczonego. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”, tj. kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 2 pkt 1) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320z póź.zm.), zwanej dalej „ustawa Pzp”. Postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp „Termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej”. Tym niemniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp „Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: […] 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione.” W związku, z faktem iż niniejsze postępowanie ma zostać dofinansowane ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach zadania Narodowej Strategii Onkologicznej pn. „Zakup sprzętu do rehabilitacji leczniczej dla Pacjentów onkologicznych”, Zamawiającego obligują wskazane przez MZ terminy rozliczenia. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione, gdyż zachowanie 35- dniowego terminu składania ofert może uniemożliwić realizację zamówienia w terminach wskazanych przez MZ, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego postępowania. Mając powyższe na uwadze, Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp tj. skrócenia 35-dniowego terminu składania ofert w celu przeprowadzenia procedury przyspieszonej spowodowanej koniecznością pilnego rozstrzygnięcia postępowania i skrócił termin składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33155000 Ausrüstung für Physiotherapie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33158400 Anlage für mechanische Therapie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr1-Bieżnia do nauki chodu - 1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 2 –Formularz asortymentowo-cenowy - Szczegółowe parametry techniczne.
Interne Kennung: 15/PN/2025/1
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2-Urzadzenia do kinezyterapii- aparat do dekompresji kręgosłupa– 1 szt.
Interne Kennung: 15/PN/2025/2
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3-Urządzenia do radiofrekwencji-Urządzenie do terapii radiofalowej ukierunkowanej -1 szt.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Załącznik nr 2 –Formularz asortymentowo-cenowy - Szczegółowe parametry techniczne
Interne Kennung: 15/PN/2025/3
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4-Urządzenie do skupionej fali uderzeniowej– 1 szt
Interne Kennung: 15/PN/2025/4