826773-2025 - Wettbewerb
Polen – Brennstoffe – Dostawa paliw płynnych na potrzeby Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu Sp. z o.o.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa paliw płynnych na potrzeby Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu Sp. z o.o.
Beschreibung1. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: sukcesywną dostawę paliw płynnych w szacunkowych ilościach: olej napędowy ON = 2 335 m3/2 335 000 litrów benzyna bezołowiowa Pb 95 = 935 m3/ 935 000 litrów Zamawiający zastrzega sobie, w zależności od jego potrzeb, prawo polegające na zmniejszeniu o 20% wartości ilości paliw płynnych zamówionej w niniejszym postępowaniu w stosunku do wartości umowy wynikającej z ilości szacunkowych paliwa i cen wskazanych w ofercie Wykonawcy. Ostateczny zakres określą zamówienia szczegółowe składane w toku realizacji umowy, z zastrzeżeniem zd. 1. W takim przypadku nie przysługują Wykonawcy jakiekolwiek roszczenia względem Zamawiającego, a przede wszystkim roszczenie o zapłatę za niezamówione paliwo, w ramach tzw. utraconego zysku. 2. Paliwa muszą spełniać wymagania jakościowe aktualnie obowiązujących Polskich Norm: PN-EN 590:2022-08 - dla oleju napędowego (ON-B7) o kodzie CN 27102011. Zamawiający w wyjątkowych sytuacjach dopuści możliwość realizacji dostaw oleju napędowego (ON-B0) o kodzie CN 27101944, jednak każda dostaw oleju napędowego (ON-B0) o kodzie CN 27101944 wymaga wcześniejszej zgody Zamawiającego PN-EN 228+A1:2017-06 - dla benzyny bezołowiowej Pb95 (E-10) o kodzie CN 27101245. Zamawiający w wyjątkowych sytuacjach dopuści możliwość realizacji dostaw benzyny bezołowiowej Pb98 (E-5) o kodzie CN 27101249, jednak każda dostawa benzyny bezołowiowej Pb98 (E-5) o kodzie CN 27101249 wymaga wcześniejszej zgody Zamawiającego - Rozliczenie za dostawę oleju napędowego o kodzie CN 27101944 lub benzynę bezołowiową Pb98 o kodzie CN 2710124 będzie dokonywane na zasadach właściwych dla rozliczeń, odpowiednio dla oleju napędowego o kodzie CN 27102011 oraz benzyny bezołowiowej Pb95 o kodzie CN 27101245, tzn. Zamawiający zapłaci Wykonawcy cenę właściwą dla oleju napędowego o kodzie CN 27102011 oraz benzyny bezołowiowej Pb95 o kodzie CN 27101245 zgodnie z zapisami umowy. 3. Wspólny Słownik Zamówień (kod CPV): 09100000-0 - Paliwa dla oleju napędowego: 09134100-8 dla benzyny bezołowiowej: 09132100-4 4. Przedmiotem zamówienia są dostawy paliw płynnych spełniających wymagania jakościowe dla paliw ciekłych określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz.U. 2024 poz. 1018). Parametry techniczne i chemiczne nie mogą być gorsze niż określone w załącznikach do przywołanego rozporządzenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Rozdział III SWZ.
Interne KennungPostępowanie nr 1/2025/ZP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1.Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i nast. ustawy Pzp. 2.Do udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego stosuje się przepisy dotyczące dostaw. 3.Do spraw nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp. Do spraw nieuregulowanych ustawą Pzp mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego. 4.Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5.Zamawiający nie dopuszcza składnia ofert częściowych. Oferta musi dotyczyć całości przedmiotu zamówienia. 6.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty. 7.Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. „procedurę odwróconą”), zgodnie z którą w pierwszej kolejności zostanie dokonane badania i oceny ofert, a następnie Zamawiający dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09100000 Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134100 Dieselöl, 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1/2025/ZP