827045-2025 - Wettbewerb
Tschechien – Dienstleistungen von Architekturbüros – Výběr zpracovatele projektové dokumentace
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVýběr zpracovatele projektové dokumentace
BeschreibungPředmětem veřejné zakázky je zajištění služeb architekta a generálního projektanta pro všechny fáze projektové přípravy až do realizace stavby. Projekt se týká rekonstrukce stávajícího objektu TJ Tesly Brno, který zahrnuje především sportovní bazén a halu ve sportovním areálu Lesná. Projekt zahrnuje přípravné práce, návrh dispozičních úprav a zejména opatření vedoucí k dosažení energetických úspor. Součástí plnění je vypracování kompletní projektové dokumentace včetně inženýrské činnosti potřebné pro provádění stavby. Zhotovitel zajistí také všechna nezbytná stanoviska dotčených orgánů státní správy a obstará stavební povolení pro realizaci investičního záměru. Budova je zařazena v Brněnském architektonickém manuálu pod označením D004 – sportovní a plavecký areál Tesla. Z toho vyplývá, že jakékoli zásahy do exteriéru a charakteristických prvků musí respektovat a maximálně zachovat původní vzhled – fasády, členění otvorů, materiály, proporce, detaily. Současně je nezbytné naplnit cíl projektu: výrazně snížit spotřebu energie objektu. To znamená navrhnout moderní technická opatření (zateplení, výměna výplní otvorů, rekuperace vzduchu, efektivní vytápění/chlazení, kogeneraci, FVE) tak, aby nenarušila vizuální integritu stavby. V konečném návrhu musí být sladěna estetika a energetická účinnost – fasádní zásahy, nová zařízení a instalace nesmí překročit hranice akceptovatelné změny vzhledu architektonicky hodnotných částí objektu. Cílem plnění je poskytnout zadavateli projektovou dokumentaci v takovém rozsahu a kvalitě, aby umožnila řádnou přípravu stavby, včetně získání všech potřebných stanovisek, povolení a vyjádření, a následně zajistila řádné provedení zadávacího řízení i samotné realizace stavby v souladu s platnými právními předpisy.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1