827264-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Tykocin
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i transport odpadów komunalnych z terenu gminy Tykocin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest odbiór wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych powstałych i zebranych na terenie nieruchomości zamieszkałych, nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne oraz nieruchomości, które w części stanowią nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, a w części nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy a powstają odpady komunalne, położonych na terenie Gminy Tykocin i bezpośredni transport do właściwej dla poszczególnych frakcji odpadów komunalnych Instalacji (ZUOK Białystok, ZUOK Hryniewicze), zgodnie z zawartym w dniu 16 czerwca 2023 porozumieniem w sprawie powierzenia Miastu Białystok zadania z zakresu gospodarki odpadami, polegającego na zagospodarowaniu odpadów komunalnych przekazanych przez Gminę Tykocin do instalacji przetwarzania odpadów komunalnych Miasta Białegostoku, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung564874-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1) Zgodnie z art. 441 ustawy Pzp Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, polegającego na przedłużeniu okresu realizacji umowy maksymalnie o okres 10 miesięcy. 2) Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy, według wynagrodzenia ryczałtowego zadeklarowanego w umowie jako iloczyn ceny jednostkowej brutto za odbiór i zagospodarowanie 1 Mg odpadów wymienionych w formularzu ofertowym w poszczególnych grupach odpadów wymienionych za poszczególny miesiąc - w sytuacji konieczności zapewnienia ciągłości świadczenia przedmiotowych usług (wykonanie dodatkowej usługi będzie leżało w interesie Zamawiającego oraz wynikało z jego bieżących potrzeb lub przedłużającej się kolejnej procedury udzielenia zamówienia publicznego, czy brak wyłonienia kolejnego wykonawcy, również w sytuacji wyczerpania kwoty maksymalnej umowy, przeznaczonej na zrealizowanie zamówienia podstawowego). 3) O uruchomieniu prawa opcji Zamawiający powiadomi Wykonawcę na piśmie z co najmniej 14 – dniowym wyprzedzeniem. Usługi świadczone w ramach prawa opcji muszą spełniać wszystkie wymogi określone jak dla zamówienia podstawowego. 4) Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić wyłącznie w przypadku przydzielenia środków finansowych na realizację zadań stanowiących przedmiot zamówienia (umowy) i w konsekwencji pokrycia w planie finansowym Zamawiającego w określonym opcją zakresie. 5) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 6) Zasady i warunki realizacji przez Zamawiającego „opcji” są takie same jak dla zamówienia realizowanego dla zakresu podstawowego umowy. Zamawiający zastrzega, że realizacja zamówień w ramach „opcji” jest uprawnieniem Zamawiającego, a nie bezwzględnym zobowiązaniem. Brak realizacji zamówień w ramach „opcji” nie będzie rodzić po stronie Zamawiającego żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 7) Uruchomienie prawa opcji nastąpi po zakończeniu świadczenia przedmiotowych usług w ramach zamówienia podstawowego.