2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Krakowie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji na rzecz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie w 2026 r. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji realizowana będzie na warunkach określonych w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo Energetyczne (Dz.U.2022 poz. 1385 ze zm.), przepisach wykonawczych do tej ustawy, w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (Dz.U.2023, poz. 819 ze zm.), aktualnie obowiązującej taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej właściwego Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD) zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej, ogólnie obowiązujących przepisów prawnych oraz jednostkowych cen energii czynnej określonych po rozstrzygnięciu przedmiotowego postępowania. Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Krakowie OSD Tauron Dystrybucja S.A. będzie odbywać się do punktów poboru energii elektrycznej (zwanych dalej PPE) wymienionych w Załączniku nr 2.1 do SWZ / Załączniku Nr 2 do Umowy. Kompleksowa dostawa energii realizowana będzie w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. Lokalizacja punktów poboru energii, dane techniczne i całkowite, szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. zawarte są w Załączniku nr 2.1 do SWZ / Załączniku Nr 2 do Umowy. Zapotrzebowanie na energię elektryczną zostało określone na podstawie zużycia energii elektrycznej w latach poprzednich z uwzględnieniem obowiązujących taryf oraz stawek i ma jedynie charakter orientacyjny, służący do porównania ofert i nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu energii w podanej ilości. Ewentualnemu Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego z tytułu nie pobrania przewidywanej ilości energii. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia a poziomie 30% wartości umowy. Jednostkowa cena ofertowa energii czynnej dla danej taryfy wynikać będzie z Formularza asortymentowo-cenowego stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ /Załącznik nr 1 do Umowy. Z uwagi na fakt, że Zamawiający jest płatnikiem podatku akcyzowego i posiada koncesję na wytwarzanie energii elektrycznej nr WEE/1707/19102/W/3/2011/MOS z dnia 24.01.2017 r., ważną do dnia 31.12.2030 r., cena nie może zawierać podatku akcyzowego oraz musi być stała dla całego okresu obowiązywania umowy i ulec zmianie jedynie w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT. Zamawiający będzie miał prawo do zgłoszenia nowego punktu poboru energii elektrycznej, przy czym zwiększenie punktów poboru lub zmiany grupy taryfowej możliwe będzie w oparciu o grupy taryfowe wycenione w Formularzu asortymentowo-cenowym Wykonawcy. Zgłoszenie nowego PPE wymagać będzie aneksu do umowy. Zamawiający będzie miał prawo do zmniejszenia liczby PPE z uwagi np. na zmianę lokalizacji (adresu) RZGW lub jego komórki organizacyjnej. Zamawiający wymaga, aby rozliczenie za pobraną energię odbywało się w okresach rozliczeniowych stosowanych przez OSD, wg faktycznego zużycia, z terminem płatności faktur za dostarczoną energię elektryczną i usługę dystrybucji określonym na 30 dni od daty otrzymania dokumentu. W ramach umowy kompleksowej Wykonawca powinien zostać wskazany jako podmiot odpowiedzialny za bilansowanie handlowe tj. pokrycie strat wynikających z różnicy zużycia energii prognozowanego w stosunku do rzeczywistego w danym okresie rozliczeniowym oraz przygotowywanie i zgłaszanie grafików zapotrzebowania na energię elektryczną do Operatora Systemu Dystrybucyjnego oraz Operatora Systemu Przesyłowego.
Vorherige Bekanntmachung: 690518-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65310000 Stromversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz ze świadczeniem usługi dystrybucji do punktów poboru RZGW w Krakowie
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej z zastosowaniem prawa opcji. Prawem opcji jest możliwość zwiększenia dostaw energii elektrycznej na warunkach umowy o kolejne 15% wartości netto umowy zawartej w par. 9 ust. 1. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od dodania nowych PPE lub zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych już PPE. Rozliczenie zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej w posiadanych PPE i dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać odpowiednio do podstawowej części zamówienia i według tej samej stawki rozliczeniowej. Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odpowiedniego pisemnego zamówienia wykraczającego poza dostawy energii elektrycznej stanowiące zamówienie podstawowe. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji do dnia 31.12.2026 r.