827702-2025 - Wettbewerb
Polen – Organisation von Pauschalreisen – Organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOrganizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026. 2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, według wyboru Wykonawcy, na dowolną liczbę części zamówienia: 1) Część 1: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego; 2) Część 2: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: warmińsko- mazurskiego i kujawsko-pomorskiego; 3) Część 3: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: mazowieckiego i podlaskiego; 4) Część 4: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: wielkopolskiego i łódzkiego; 5) Część 5: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: lubuskiego i dolnośląskiego; 6) Część 6: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: opolskiego i śląskiego; 7) Część 7: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego; 8) Część 8: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: małopolskiego i podkarpackiego.
Interne Kennung438/2025/C
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (Załącznik nr 2a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 2. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ust. 6, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (Załącznik nr 2b do SWZ). 3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia składają oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego musi wynikać, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy (Załącznik nr 3 do SWZ). 4. Wykonawca, który polega na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą. 10. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem” lub „JEDZ”. Wzór jednolitego dokumentu stanowi Załącznik nr 4 do SWZ. 12. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w ust. 11, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 13. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z jednolitym dokumentem dotyczącym Wykonawcy, także jednolity dokument podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzający brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby. 14. Zamawiający nie żąda złożenia oświadczeń, o których mowa w ust. 1, dotyczących podwykonawców, na których zasobach Wykonawca nie polega. 15. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50% należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 63511000 Organisation von Pauschalreisen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść 1: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 250 wycieczek, w tym: - 125 wycieczek w województwie pomorskim, - 125 wycieczek w województwie zachodniopomorskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 80 wycieczek, w tym maksymalnie: - 40 wycieczek w województwie pomorskim, - 40 wycieczek w województwie zachodniopomorskim.
Interne KennungCzęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 80, w tym nie większej niż 40 wycieczek w województwie pomorskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie zachodniopomorskim.
LosLOT-0002
TitelCzęść 2: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: warmińsko- mazurskiego i kujawsko-pomorskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: warmińsko- mazurskiego i kujawsko-pomorskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 230 wycieczek, w tym: - 105 wycieczek w województwie warmińsko-mazurskim, - 125 wycieczek w województwie kujawsko-pomorskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 75 wycieczek, w tym maksymalnie: - 35 wycieczek w województwie warmińsko-mazurskim, - 40 wycieczek w województwie kujawsko-pomorskim.
Interne KennungCzęść 2
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 75, w tym nie większej niż 35 wycieczek w województwie warmińsko-mazurskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie kujawsko-pomorskim.
LosLOT-0003
TitelCzęść 3: Organizacja i przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych w szkołach podstawowych uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: mazowieckiego i podlaskiego.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: mazowieckiego i podlaskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 255 wycieczek, w tym: - 150 wycieczek w województwie mazowieckim, - 105 wycieczek w województwie podlaskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 80 wycieczek, w tym maksymalnie: - 45 wycieczek w województwie mazowieckim, - 35 wycieczek w województwie podlaskim.
Interne KennungCzęść 3
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 80, w tym nie większej niż 45 wycieczek w województwie mazowieckim i nie większej niż 35 wycieczek w województwie podlaskim.
LosLOT-0004
TitelCzęść 4: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, w roku szkolnym 2025/2026, z województw: wielkopolskiego i łódzkiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: wielkopolskiego i łódzkiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 275 wycieczek, w tym: - 150 wycieczek w województwie wielkopolskim, - 125 wycieczek w województwie łódzkim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 85 wycieczek, w tym maksymalnie: - 45 wycieczek w województwie wielkopolskim, - 40 wycieczek w województwie łódzkim.
Interne KennungCzęść 4
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 85, w tym nie większej niż 45 wycieczek w województwie wielkopolskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie łódzkim.
LosLOT-0005
TitelCzęść 5: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: lubuskiego i dolnośląskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” z województw: lubuskiego i dolnośląskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 225 wycieczek, w tym: - 100 wycieczek w województwie lubuskim, - 125 wycieczek w województwie dolnośląskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 75 wycieczek, w tym maksymalnie: - 35 wycieczek w województwie lubuskim, - 40 wycieczek w województwie dolnośląskim.
Interne KennungCzęść 5
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 75, w tym nie większej niż 35 wycieczek w województwie lubuskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie dolnośląskim.
LosLOT-0006
TitelCzęść 6: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: opolskiego i śląskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: opolskiego i śląskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 250 wycieczek, w tym: - 100 wycieczek w województwie opolskim, - 150 wycieczek w województwie śląskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 80 wycieczek, w tym maksymalnie: - 35 wycieczek w województwie opolskim, - 45 wycieczek w województwie śląskim.
Interne KennungCzęść 6
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 80, w tym nie większej niż 35 wycieczek w województwie opolskim i nie większej niż 45 wycieczek w województwie śląskim.
LosLOT-0007
TitelCzęść 7: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: świętokrzyskiego i lubelskiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 225 wycieczek, w tym: - 100 wycieczek w województwie świętokrzyskim, - 125 wycieczek w województwie lubelskim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 75 wycieczek, w tym maksymalnie: - 35 wycieczek w województwie świętokrzyskim, - 40 wycieczek w województwie lubelskim.
Interne KennungCzęść 7
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 75, w tym nie większej niż 35 wycieczek w województwie świętokrzyskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie lubelskim.
LosLOT-0008
TitelCzęść 8: organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: małopolskiego i podkarpackiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest organizacja i przeprowadzenie szkolnych wycieczek edukacyjnych dla dzieci uczestniczących w „Programie dla szkół” w roku szkolnym 2025/2026, z województw: małopolskiego i podkarpackiego. Zakres zamówienia podstawowego obejmuje organizację i przeprowadzenie 275 wycieczek, w tym: - 150 wycieczek w województwie małopolskim, - 125 wycieczek w województwie podkarpackim. Opcja obejmuje organizację i przeprowadzenie maksymalnie 85 wycieczek, w tym maksymalnie - 45 wycieczek w województwie małopolskim, - 40 wycieczek w województwie podkarpackim.
Interne KennungCzęść 8
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Opcji, polegającej na zobowiązaniu Wykonawcy do zorganizowania i zrealizowania dla dzieci uczestniczących w Programie dla szkół dodatkowych, względem zamówienia podstawowego, wycieczek edukacyjnych w łącznej liczbie nie większej niż 85, w tym nie większej niż 45 wycieczek w województwie małopolskim i nie większej niż 40 wycieczek w województwie podkarpackim.