2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ulicy Spornej, w ramach projektu: "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ulicy Spornej, w ramach projektu: "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB" , polegające na: a. wykonaniu robót budowlanych zgodnie z Dokumentacją projektową; b. opracowaniu Dokumentacji powykonawczej po zrealizowaniu Robót budowlanych; c. uzyskaniu wszelkich wymaganych odbiorów i decyzji, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu; d. przetworzeniu cyfrowym papierowej Dokumentacji powykonawczej. Przedmiot Umowy został szczegółowo opisany w: a. Dokumentacji projektowej; b. Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) c. Wzorze umowy. Na etapie prowadzenia prac występujące oddziaływania będą minimalizowane poprzez następujące działania: - ograniczenie do minimum niekorzystnego przekształcenia terenu oraz ograniczenie do minimum zanieczyszczenia odpadami przez zapewnienie właściwego nimi gospodarowania, - w zakresie ochrony przed hałasem - prowadzenie robót wyłącznie w porze dziennej (w godzinach od 6.00 do 22.00), zastosowane zostaną urządzenia o niskim poziomie emisji hałasu, energooszczędne oraz, gdy zajdzie taka konieczność, projektuje się użycie izolacji, tłumików i osłon dźwiękochłonnych. - wykonywane prace nie będą powodować wystąpienia trwałych negatywnych zmian stanu wód gruntowych, wpływających szkodliwie na grunty sąsiednie, - po zakończeniu realizacji inwestycji teren będzie uporządkowany. Zamawiający informuje, iż projekt o dofinasowanie, z którego Zamawiający zamierza skorzystać, wdraża zasadę zanieczyszczający płaci. Oznacza to, że sprawcy szkód w środowisku poniosą koszty zapobiegania tym szkodom lub naprawienia ich skutków. W trakcie prowadzonych prac prowadzonych przestrzegane będą regulacje dot. ochrony środowiska w zakresie prawa polskiego i prawa UE, a także norm i przepisów ochrony środowiska, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W trakcie prowadzonych prac Zamawiający wymaga podjęcia środków zaradczych polegających na segregacji odpadów powstających podczas wykonywania robót budowlanych. Link do dokumentacji projektowej dostępny jest w SWZ. UWAGA : Jeżeli w treści dokumentacji przetargowej w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów szczególnie wskazujących na: nazwy własne, znaki towarowe, patenty, normy, ocen i specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych lub pochodzenie produktu, źródło lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy je traktować wyłącznie jako przykładowe, w takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o co najmniej takich samych lub lepszych parametrach, jakie zostały określone w SWZ, lecz oznaczonych np. innym znakiem towarowym, patentem, normą lub pochodzeniem. Ofertą równoważną są produkty lub rozwiązania, które odpowiadają lub przewyższają pod względem jakości i funkcjonalności produkty lub rozwiązania wskazane przez zamawiającego w SWZ oraz ich nie obniżają
Interne Kennung: ROPS.XII.261.40.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: Budowa siedziby ROPS w Poznaniu wraz z zagospodarowaniem nieruchomości przy ulicy Spornej, w ramach projektu: "Wzmocnienie systemu polityki społecznej w Wielkopolsce ROPS SOCIAL SPACE LIVING LAB" , polegające na: a. wykonaniu robót budowlanych zgodnie z Dokumentacją projektową; b. opracowaniu Dokumentacji powykonawczej po zrealizowaniu Robót budowlanych; c. uzyskaniu wszelkich wymaganych odbiorów i decyzji, w tym decyzji o pozwoleniu na użytkowanie obiektu; d. przetworzeniu cyfrowym papierowej Dokumentacji powykonawczej. Przedmiot Umowy został szczegółowo opisany w: a. Dokumentacji projektowej; b. Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) c. Wzorze umowy. Na etapie prowadzenia prac występujące oddziaływania będą minimalizowane poprzez następujące działania: - ograniczenie do minimum niekorzystnego przekształcenia terenu oraz ograniczenie do minimum zanieczyszczenia odpadami przez zapewnienie właściwego nimi gospodarowania, - w zakresie ochrony przed hałasem - prowadzenie robót wyłącznie w porze dziennej (w godzinach od 6.00 do 22.00), zastosowane zostaną urządzenia o niskim poziomie emisji hałasu, energooszczędne oraz, gdy zajdzie taka konieczność, projektuje się użycie izolacji, tłumików i osłon dźwiękochłonnych. - wykonywane prace nie będą powodować wystąpienia trwałych negatywnych zmian stanu wód gruntowych, wpływających szkodliwie na grunty sąsiednie, - po zakończeniu realizacji inwestycji teren będzie uporządkowany. Zamawiający informuje, iż projekt o dofinasowanie, z którego Zamawiający zamierza skorzystać, wdraża zasadę zanieczyszczający płaci. Oznacza to, że sprawcy szkód w środowisku poniosą koszty zapobiegania tym szkodom lub naprawienia ich skutków. W trakcie prowadzonych prac prowadzonych przestrzegane będą regulacje dot. ochrony środowiska w zakresie prawa polskiego i prawa UE, a także norm i przepisów ochrony środowiska, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W trakcie prowadzonych prac Zamawiający wymaga podjęcia środków zaradczych polegających na segregacji odpadów powstających podczas wykonywania robót budowlanych. Link do dokumentacji projektowej dostępny w SWZ. UWAGA : Jeżeli w treści dokumentacji przetargowej w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów szczególnie wskazujących na: nazwy własne, znaki towarowe, patenty, normy, ocen i specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych lub pochodzenie produktu, źródło lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy je traktować wyłącznie jako przykładowe, w takim przypadku Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o co najmniej takich samych lub lepszych parametrach, jakie zostały określone w SWZ, lecz oznaczonych np. innym znakiem towarowym, patentem, normą lub pochodzeniem. Ofertą równoważną są produkty lub rozwiązania, które odpowiadają lub przewyższają pod względem jakości i funkcjonalności produkty lub rozwiązania wskazane przez zamawiającego w SWZ oraz ich nie obniżają