See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup w ramach umowy kompleksowej paliwa gazowego i jego dystrybucji na potrzeby jednostek organizacyjnych Miasta Kalisza i innych podmiotów w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego wraz z usługą dystrybucji paliwa gazowego, to jest gazu wysokometanowego o symbolu E do punktów poboru gazu jednostek organizacyjnych Miasta Kalisz i innych podmiotów na potrzeby wspólnego zamówienia prowadzonego na podstawie art. 37 ust. 2, art. 38 ust. 1 oraz art. 41 ustawy Prawo zamówień publicznych, realizowana na podstawie umowy kompleksowej, o której mowa w art. 5 ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 2007r. Prawo energetyczne i w ramach usługi kompleksowej w rozumieniu art. 3 pkt 30 ustawy Prawo energetyczne. 2.Podmioty objęte niniejszym postępowaniem, zwane dalej w SWZ „Odbiorcami Końcowymi” w imieniu i na rzecz których Miasto Kalisz zawrze na podstawie art. 38 ust. 1 i art. 41 ustawy Prawo zamówień publicznych umowę na zakup w ramach umowy kompleksowej paliwa gazowego i jego dystrybucji w roku 2026 wskazane zostały w załączniku nr 3 do umowy pn. „Wykaz zamawiających”. 3. Zakres zamówienia obejmuje sprzedaż i świadczenie usługi dystrybucji paliwa gazowego do punktów poboru gazu – dla budynków, lokali i obiektów użytkowych, dla których płatnikiem faktur za gaz jest 41 jednostek organizacyjnych Miasta Kalisza i 3 inne podmioty na potrzeby wspólnego zamówienia, kwalifikujące się jako odbiorcy: 1) uwzględnieni w art. 62b ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo energetyczne, 2) nie uwzględnieni w art. 62b ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo energetyczne. 4. Umowa wejdzie w życie z dniem podpisania. Natomiast dostawa paliwa gazowego rozpocznie się od 01.01.2026r., z zastrzeżeniem, że nie wcześniej niż po spełnieniu warunku skutecznego wypowiedzenia lub zakończenia obecnie obowiązującej umowy kompleksowej na dostawę paliwa gazowego oraz po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy dla każdego punktu poboru. Przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy leży po stronie Wykonawcy. Jako datę zakończenia dostaw paliwa gazowego wskazuje się 31.12.2026r. Wskazanie daty wykonania umowy jest uzasadnione koniecznością zakończenia wszelkich działań merytorycznych do końca roku budżetowego, ponieważ zadanie jest jednoroczne. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz pozostałe warunki realizacji zamówienia znajdują się w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) i załącznikach do niej.
Vorherige Bekanntmachung: 563694-2025
Interne Kennung: WGOŚ.2711.0006.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 oraz art. 37 ust. 2, art. 38 ust. 1 i ust. 41 ustawy z dnia 11.09.2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024r. poz. 1320 z późn. zm., zwaną w niniejszym ogłoszeniu „ustawą”, „ustawą Pzp” lub "Pzp"), a w postępowaniu będzie miała zastosowanie procedura, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Akty prawne wskazane w pkt 2.1.6. niniejszego ogłoszenia to akty prawne obowiązujące w Polsce. 3. Wszelkie informacje związane z przedmiotowym postępowaniem, w tym SWZ zamieszczone są na stronie internetowej: https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl 4. E-mail podany w pkt 8.1 niniejszego ogłoszenia dla Organizacji od ORG-0002 do ORG-0047 nie służy do porozumiewania się w niniejszym postępowaniu. Komunikacja odbywa się za pomocą Platformy Zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem https://miastokalisz.ezamawiajacy.pl. 5. Szczegółowe informacje dotyczące komunikacji zawiera SWZ.Wymagania techniczne związane ze składaniem oferty w formie elektronicznej zawarte zostały w SWZ. Szczegółowy sposób składania oferty, dokumentów lub oświadczeń, załączników zawiera SWZ. 6. Składający ofertę pozostaje nią związany do dnia 29.10.2025r. (włącznie). Pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert. 7. Jeżeli w dokumentach potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu podane będą wartości w innej walucie niż PLN, będą one przeliczane na PLN według kursu średniego Narodowego Banku Polskiego danej waluty z daty opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o zamówieniu dotyczącego postępowania. W przypadku gdy w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej Narodowy Bank Polski nie ogłasza średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia przyjmuje się średni kurs danej waluty ogłoszony przez NBP ostatniego dnia przed dniem publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. 8. Termin składania ofert w niniejszym postępowaniu wynosi 30 dni. Na podstawie art. 138 ust. 4 ustawy Pzp termin składania ofert może być krótszy o 5 dni (tj. wynosić (30 dni) jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. W postępowaniu, którego dotyczy niniejsze postępowanie składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001